15 Amazing Ways Bitcoin Changes the Future of Money

Mnoho lidí je již unaveno z hraní "Monopoly" s fiat měnami a bankovním systémem a právě tito lidé jsou schopni ocenit výhody bitcoinu, které nad nad jeho nevýhodami do značné míry převažují. Bitcoin není jen měna. Celý systém může vytvořit stabilní globální měnu, která je k dispozici pro všechny!

Technologické inovace bitcoinu mohou změnit budoucnost peněz. Představujeme seznam patnácti nejdůležitějších.

První globální p2p měnový systém

Bitcoin umožňuje lidem komunikovat navzájem bez nutnosti zapojení třetích stran. Již není potřeba veřejných institucí a vládních orgánů k provádění finančních transakcí. Tyto časy jsou pryč. Obchod se stal virtuálním. Již nemusíme tisknout peníze a počítat úrokové sazby.

Blockchain: otevřený registr pro bitcoinové transakce

Uživatelé bitocoinu poznávají revoluční potenciál blockchainu. Tento celosvětově používaný systém je srdcem protokolu bitcoinu. Umožňuje sledovat bitcoinové transakce a plně nahrazuje papírování, právníky atd. Peněžní systém je tak mnohem jednodušší. Veškeré záznamy jsou prováděny prostřednictvím internetu. Dokonce i centrální banky chtějí získat tuto technologii 21.století.

Flexibilita a přenosnost

Bitcoin je možné poslat mezi uživateli on-line. Tato měna však poskytuje i další možnosti pro remitence. Uživatelé mohou například odeslat bitcoiny pomocí běžného mobilního telefonu prostřednictvím jednoduché SMS zprávy nebo je jednoduše zpeněžit. Dokonce i Morseova abeceda umožňuje bitcoinové transakce. A brzy budou uživatelé moci posílat bitcoiny do vesmíru prostřednictvím družic.

Vítejte ve světě, kde funguje alternativní měna

Koncept alternativní měny (altcoin) se objevil krátce po představení protokolu bitcoin.

Bitcoin přináší mnoho technologických inovací i do dalších digitálních měn. A tyto technologie zase pomáhají přinášet množství úžasných nových funkcí zpátky do bitcoinu.

Bitcoin však není vhodný pro každého a mnoho lidí raději používá jiné typy digitálních měn. Je pravděpodobné, že někteří uživatelé preferují bezpečnější kryptoměny a dávají přednost práci se systémem, který zajišťuje větší anonymitu. Jiní zase chtějí provádět co nejrychlější transakce. Někteří uživatelé chtějí používat celou jednotku měny a ne milibitcoiny. Nová alternativní měna by měla být schopna splnit všechny tyto požadavky.

Peníze, které lze naprogramovat

Nick Szabo již před více než dvaceti lety vytvořil "chytré smlouvy". Tato technika ale může být významná i v budoucnu. Jde o to, že smlouva vstoupí v platnost automaticky, pokud jsou splněny určité podmínky, Například ihned po podpisu, po zaplacení, nebo třeba po uplynutí nastavené lhůty. Jinými slovy, systém je programovatelný.

Nad svými bitcoiny udržujete plnou kontrolu

Vládní agentury využívají fiat měnu, protože nad ní mají úplnou kontrolu. Obyčejní občané tak mohou trpět skze zneužití této moci. Inflace je vládní schéma, které činí fiat měnu vadnou.

Bitcoin neumožňuje takové keynesiánské praktiky. Vládní úřady nemohou kontrolovat bitcoin. Nemohou tak ukrást peníze od občanů. Stejně tak nemůže žádná vláda manipulovat počet jednotek bitcoinu nebo měnit úrokové sazby. Vládní úřady vytvářejí více peněz, což vede ke znehodnocení fiatu. Bitcoin je na vládě zcela nezávislý. Je všeobecně známo, že může být vytvořeno pouze 21 milionů kusů bitcoinů a není tak třeba se starat o inflaci.

Bitcoinové transakce jsou mnohem rychlejší než transakce s dolary

Bitcoin může vytlačit fiat i díky vysoké rychlosti transakcí. Bitcoinové transakce mohou být provedeny během několika sekund. Můžete přenést miliony dolarů za minimální poplatek bez větší ztráty času. Bankovní pobočky budou mít možnost pracovat na stejném systému nejdříve za deset let. Tradiční systém člověka nutí strávit den na provedení jediné transakce.

Veřejné financování bez veřejnosti

Modelová situace: jste farmář v Argentině a potřebujete asi 1000 dolarů na nákup surovin, potravin a zvířat k posílení vašeho podnikání. Vložte adresu své bitcoinové peněženky jako QR kód na své webové stránky nebo na jiný internetový zdroj. Lidé z celého světa Vám nyní mohou jednoduše poskytnout financování. Není třeba kontrolovat průkazy totožnosti nebo podpisy.

Vítejte ve světě mikroplateb

Standardní systém činí mikroplatby nerentabilními. Odesílatel musí zaplatit velký poplatek ve srovnání s částkou samotné transakce.

Bitcoin transakce fungují na bázi p2p a nevyžadují tak zprostředkovatele. Jsou tedy levnější. Můžete tak odeslat peníze přímo příjemci za symbolický poplatek. To je velmi prospěšné.

Jednoduchá správa peněz

Tradiční systém dělá z pohybu kapitálu velký problém. Uživatel musí poskytnout spoustu dokumentů, aby získal povolení přesunout velký objem peněz, zvlášť pokud je chce vzít do jiné země. Bitcoinová peněženka umožňuje volný pohyb jakékoliv množství peněz bez jakýchkoli problémů. Navíc, pokud si pamatujete adresu své bitcoin peněženky, váš kapitál vám bude kdykoli po ruce.

Obchodní účty ztrácejí kvůli bitcoinu svůj význam

Založte si jednu bitcoinovou peněženku pro své osobní úspory a jednu pro obchodní transakce. To je vše. Žádné poplatky, žádné povinné měsíční faktury nebo zprávy a další papírování. Budete mít možnost provádět platby rychle a bez zprostředkovatelů.

Bitcoin umožňuje obyvatelům zemí třetího světa využít služeb bankovního systému

V rozvojových zemích je bankovní systém často velmi zaostalý a není neobvyklé, že mnozí obyvatelé nemají bankovní účet. Internetové bankovnictví také není přístupné všem bez rozdílu. Je vcelku jasné, že tato situace není pro rozvoj podnikání příznivá.

Bitcoin tento problém pomáhá řešit. Mobilní telefonie je v rozvojových zemích velmi populární. Bitcoin umožňuje transakce prostřednictvím běžných SMS zpráv. To napomáhá podnikání v rozvojových zemích.

Bitcoin je plnohodnotná měna

Mnoho lidí se na virtuální měnu dívá s opatrností. Jsou přesvědčeni, že virtuální měna nemá žádnou reálnou hodnotu. Ale není tomu tak. Řecko například zažívá problémy způsobené defekty v systému fiatu. Mnoho podnikatelů a běžných uživatelů tak raději volí virtuální měnu.

Bitcoin je obdařen reálnou hodnotou. Na rozdíl od nekrytých peněz není možné vytvořit falešné bitcoinové mince. Každou fiat měnu lze po letech používání padělat. To je také důvod, proč orgány jednou za čas mění vzhled bankovek. Padělky podkopávají důvěru v měnu a trh. Bitcoin chrání uživatele před padělateli.

Zde si můžete přečíst článek o skutečné hodnotě bitcoinu.

Bitcoin chrání lesy

Blockchain zaznamenává všechny bitcoinové transakce a je tak možné prostřednictvím blockchainu vysledovat majitele bitcoinu. To eliminuje obrovské množsví byrokracie a papírování.

Blockchain může napomoci transparentnosti jakékoli společnosti nebo vládní agentury a upevnit jejich finanční odpovědnost.

Vládní agenturám mohou díky blockchainu zjednodušit i svoji obvyklou práci, například honduraská vláda se snaží využít blockchain pro registraci vlastnických práv k pozemkům.

Blockchain pomůže vymýtit korupci zprůhledněním rozpočtového managementu jakékoli společnosti či instituce. Tento systém může být použit jako registr pro výkazy, které nemohou být padělané. Kromě toho bitcoin poskytuje příležitosti pro rozvoj prostřednictvím reinvestic. Každá společnost též bude schopna odhadnout roční bonusy, které dostane, s využitím bitcoinu.

Budoucnost peněz

Bitcoin je revoluční vynález. Banka "BNP Paribas" jej přirovnává k vynálezu parního motoru a spalovacího motoru. Bitcoin nemá žádné ředitelství nebo prezidenta. Bitcoin nevyužívá služeb reklamních agentů, kteří by šířili osvětu o jeho jedinečných vlastnostech. Bitcoin činí stávající služby jako např. debetní karty nebo systém "PayPal" irelevantními.

Finanční instituce, centrální banky ani vlády nemohou zničit bitcoin. Samozřejmě, není to dokonalý systém, i když se přední mediální zdroje snaží přesvědčit veřejnost o opaku. Jeho výroba je složitý proces a při ukládání bitcoinu se uživatelé potýkají s problémy. Mnoho lidí také prostě nechápe podstatu bitcoinus.

Nicméně, těchto 15 důvodů dává uživatelům motivaci investovat své peníze, úsilí a zdroje, aby se bitcoin stal "budoucností peněz."