15 Amazing Ways Bitcoin Changes the Future of Money

Wielu ludzi jest zmęczonych "monopolem" waluty fiat i systemów bankowych. Ci ludzie będą mogli docenić zalety Bitcoin. Te zalety przewyższają wady w dużej mierze. Bitcoin jest nie tylko walutą. System ten może stworzyć globalną i stabilną walutę, która jest dostępna dla wszystkich!

Innowacje technologiczne dostępne w Bitcoin mogą zmienić przyszłość pieniędzy. Prezentujemy listę 15 tych powodów.

Pierwszy globalny system monetarny typu peer-to-peer

Bitcoin pozwala ludziom współdziałać ze sobą, bez udziału osób trzecich. Nie będziesz już potrzebować instytucji publicznych i organów rządowych w celu wykonania transakcji pieniężnych. Te czasy minęły. Transakcje stały się wirtualne. To pozwala uniknąć konieczności używania pras drukarskich lub stóp procentowych.

Blockchain. Otwórz rejestr transakcji Bitcoin

Wszyscy użytkownicy uznają rewolucyjny potencjał blockchaina Bitcoin. System ten jest stosowany na całym świecie. To jest serce protokołu Bitcoin. Ponadto pozwala śledzić transakcje Bitcoin. Rejestr ten będzie w stanie zastąpić dokumenty papierowe, prawników i inne kwestie. Tak więc, system monetarny będzie znacznie łatwiejszy w użyciu. Wszystkie zapisy będą prowadzone za pośrednictwem Internetu. Jest to technologia XXI wieku. Banki centralne chcą dostać tę technologię.

Elastyczność i możliwość przenoszenia

Bitcoin mogą być wysyłane z jednego użytkownika do innego w Internecie. Jednak ta waluty świadczy inne możliwości dla przekazów pieniężnych. Na przykład użytkownicy mogą przesyłać bitcoiny poprzez zwykły telefon komórkowy za pomocą prostego SMS. Użytkownicy mogą łatwo zrealizować bitcoiny. Nawet transakcje Bitcoin alfabetem Morse'a są możliwe. I wkrótce użytkownicy będą mogli wysłać w przestrzeń kosmiczną przez telewizję satelitarną bitcoiny.

Witamy w świecie, gdzie istnieje alternatywna waluta

Waluta alternatywna (altcoin) pojawiła się po tym, jak protokół Bitcoin został opracowany.

Bitcoin oferuje wiele niesamowitych technologii cyfrowych dla innych walut. I te technologie są z kolei w stanie pomóc w dodaniu wielu pomóc, aby dodać wiele nowych funkcji do niesamowitego systemu Bitcoin.

Jednak Bitcoin nie jest odpowiedni dla wszystkich. Wiele osób woli korzystać z innych rodzajów waluty cyfrowej. Być może niektórzy użytkownicy wolą bardziej bezpieczne kryptowaluty. Niektórzy ludzie wolą pracować z systemem, który zapewnia większą anonimowość. Niektórzy chcą chcą, aby przeprowadzić transakcję z większą prędkością. Niektórzy użytkownicy chcą korzystać z pełnej jednostki waluty, nie ułamków bitcoinów. Nowa alternatywna waluta będzie w stanie spełnić wszystkie wymagania użytkowników.

Pieniądze, które mogą być zaprogramowane

Nick Szabo stworzył "inteligentne umowy" ponad dwadzieścia lat temu. Technika ta może być istotna w przyszłości. Technologia ta pozwala umowom obowiązywać automatycznie, gdy zostaną spełnione określone warunki. Przykładowo, zaraz po podpisaniu, po dokonaniu płatności, lub po upływie określonego czasu. Innymi słowy, system jest programowalny.

Użytkownik zachowuje pełną kontrolę nad Bitcoin

Agencje rządowe używają waluty fiat, ponieważ mają pełną kontrolę nad nią. W ten sposób zwykli obywatele cierpią wskutek nadużywania przez nie władzy. Inflacja jest programem, który sprawia, że ​​system waluty fiat jest nieskuteczny.

Bitcoin nie zezwala na takie praktyki keynesowskie. Agencje rządowe nie mogą kontrolować Bitcoin. W związku z tym nie mogą one dokonywać kradzieży pieniędzy od obywateli. Ponadto rząd nie będzie w stanie manipulować liczbą jednostek Bitcoin lub modyfikować stóp procentowych. Agencje rządowe tworzą więcej pieniędzy. To prowadzi do dewaluacji waluty fiat. Bitcoin jest niezależny od systemów rządowych. Wszyscy użytkownicy wiedzą, że ostateczna kwota Bitcoin jakie mogą zostać być utworzone to 21 milionów sztuk. W związku z tym nie trzeba się martwić o inflację.

Transakcje Bitcoin są znacznie szybsze niż transakcje dolarowe

Bitcoin może wypchnąć pieniądze fiat z użytku ze względu na transakcje o wysokiej prędkości. Transakcje Bitcoin mogą być przeprowadzone w ciągu kilku sekund. Możesz przenieść miliony dolarów za niewielką opłatą, a to będzie możliwe bez ogromnej straty czasu. Banki lokalne mogą pracować na tym samym systemie od dziesięciu lat. Teraz tradycyjny system zmusi Cię do spędzenia dnia w sprawie wykonania jednej transakcji.

Finansowanie ze środków publicznych bez publiczności

Na przykład jesteś rolnikiem w Argentynie. Będziesz potrzebował około 1000 dolarów na zakup surowców, żywności i zwierząt na rozwój firmy. Umieść adres portfela Bitcoin jako kod QR na swojej stronie internetowej lub innych źródeł internetowych. Pozwoli to ludziom z całego świata , aby  zapewnić Ci finansowanie. Nie ma potrzeby , aby zapewniania kontroli, dowodów tożsamości i podpisów.

Witamy w świecie mikro-płatności

Standardowy system  mikropłatności jest nieopłacalny. Nadawca będzie musiał zapłacić wysoką opłatę w porównaniu z kwotą transakcji.

Transakcje Bitcoin są typu peer-to-peer. Nie wymagają pośredników. To sprawia, że ​​są tańsze. Oznacza to, że można wysłać pieniądze bezpośrednio do odbiorcy za symboliczną opłatą. Jest to bardzo korzystne.

Proste zarządzanie ceną

System tradycyjny przekształca przepływ kapitału w prawdziwy problem. Użytkownik będzie musiał dostarczyć wiele dokumentów, aby uzyskać pozwolenie na przeniesienie dużych sum pieniędzy. Zwłaszcza, jeśli chce się je przekazać do innego kraju. Portfel Bitcoin  pozwala przenieść każdą kwotę pieniędzy bez żadnych problemów. Co więcej, jeśli pamiętasz adres portfela Bitcoin, to kapitał będzie pod ręką w każdej chwili.

Rachunki handlowe tracą znaczenie ze względu na Bitcoin

Załóż Portfel Bitcoin dla własnych oszczędności i jeden portfel Bitcoin dla transakcji biznesowych. To wszystko. Brak opłat, brak obowiązkowych miesięcznych faktur lub sprawozdań i innej biurokracji. Będziesz w stanie szybko i bez pośredników dokonywać płatności.

Bitcoin umożliwia mieszkańcom krajów trzeciego świata korzystanie z usług systemu bankowego

System bankowy jest słabo rozwinięty w krajach rozwijających się. Wielu mieszkańców nie ma konta bankowego. Bankowość internetowa nie jest również dostępna dla wszystkich mieszkańców, jak również. Zgodzicie się, że ta sytuacja nie sprzyja rozwojowi biznesu.

Bitcoin pomaga rozwiązać ten problem. Telefonia komórkowa jest bardzo popularna w krajach rozwijających się. Dlatego Bitcoin umożliwia transakcje przy użyciu konwencjonalnych wiadomości SMS. Ułatwi to prowadzenie działalności w krajach rozwijających się.

Bitcoin jest pełnoprawną walutą

Wiele osób postrzega wirtualną walutę z ostrożnością. Wierzą, że wirtualna waluta ma realną wartość. Jednakże tak nie jest. Na przykład Grecja przeżywa problemy, które są spowodowane przez wady w systemie waluty fiat. Dlatego wielu przedsiębiorców i zwykłych użytkowników jest już w drodze do wirtualnej waluty.

Bitcoin dysponuje realną wartością. W odróżnieniu od pieniądza fiducjarnego oszuści nie będą mogli tworzyć fałszywych monet Bitcoin. Każda waluta fiat może być sfałszowana po latach użytkowania. Dlatego władze zmieniają wygląd banknotów co kilka lat. Fałszerze podważają zaufanie do waluty i rynków. Bitcoin chroni użytkowników przed fałszerzami.

Przeczytaj także artykuł o realnej wartości Bitcoin tutaj.

Oszczędzasz drzewa przy użyciu blockchaina Bitcoin

Blockchain rejestruje wszystkie zakupy, które zostały wykonane z pomocą Bitcoin. Tak więc, możemy prześledzić właściciela Bitcoin używając blockchain. Eliminuje to biurokrację w postaci dokumentacji papierowej.

Blockchain może zapewnić przejrzyste działania każdej firmy lub agencji rządowej. Firmy będą odpowiedzialne finansowo.

Agencje rządowe mogą wykonywać swoją pracę w prosty sposób za pomocą blockchaina Bitcoin. Na przykład rząd Hondurasu próbuje użyć blockchaina do rejestracji własności ziemi.

Blockchain pomoże wyeliminować korupcję poprzez zarządzanie budżetu każdej firmy czy instytucji. System ten może być stosowany jako rejestr raportów, które nie mogą być sfałszowane. Ponadto Bitcoin zapewnia możliwości rozwoju poprzez reinwestycje. Ponadto każda firma będzie w stanie oszacować roczne premie, które dostaje używając Bitcoin.

Przyszłość pieniądza

Bitcoin jest rewolucyjnym wynalazkiem. Bank "Fortis" uznaje to na równi z wynalazkiem silnika parowego i silnika spalinowego. Bitcoin nie ma centralnej lokalizacji lub właściciela. Bitcoin nie korzysta z usług agentów reklamowych, które działają na jego korzyść i którzy mówią światu każdego dnia o jego unikalnych cechach. Bitcoin sprawia, że istniejące usługi, takie jak karty debetowe lub system "PayPal" stają się niepotrzebne.

Instytucje finansowe, banki centralne lub rządy nie mogą zniszczyć waluty Bitcoin. Oczywiście, Bitcoin nie jest doskonałym systemem, choć wiodące serwisy multimedialne starają się o tym przekonać wszystkich. Jego produkcja jest procesem trudnym. Podczas przechowywania bitcoinów użytkownicy borykają się z problemami. Wiele osób po prostu nie rozumie istoty Bitcoin.

Niemniej jednak te 15 powodów daje użytkownikom zachętę do inwestowania swoich pieniędzy, wysiłku i zasobów w Bitcoin "dla przyszłości pieniędzy."