44,000 Work in London’s FinTech Sector, More Than in NY and SV

Zasób "American Banker" poinformował, że grupa nowych firm z obszaru technologii finansowych przeniosła się do Londynu. Startupy chcą nawiązać kontakty z największymi instytucjami finansowymi i bankami. Otrzymają one wsparcie ze strony mentorów i przyspieszaczy, takich jak "Innovation Lab FINTECH Accenture" lub "Level39"

Startupy dostały globalne inwestycje w wysokości 12,21 miliardów dolarów. Duża część inwestycji została skierowana do firm w Londynie. Sir Edward Lister jest szefem sztabu burmistrza Londynu. On złożył oświadczenie dla "American Banker":

"Londyn jest liderem w rozwoju poszczególnych sektorów. Wynika to z historycznego rozwoju Londynu jako centrum usług finansowych. Sektor technologii londyńskich finansów oferuje 44 000 miejsc pracy. To więcej niż w Nowym Jorku i Dolinie Krzemowej".

Wiele amerykańskich firm zwraca uwagę na małych przedsiębiorców, jak i konsumentów. Londyńskie firmy zorientowane są na dużych klientów. Na przykład, oferują one usługi na poziomie korporacyjnym, jak również platformę dla renomowanych instytucji finansowych.

Coworking

Duże akceleratory biznesu pojawiają się w Wielkiej Brytanii, jako że wiele nowych firm woli pracować w Londynie. Mają nadzieję na nawiązanie współpracy z renomowanymi instytucjami finansowymi.

Pan Lister powiedział:

"Widzimy bardzo dużą liczbę nowych przedsiębiorstw w sektorze technologii finansowych, które znajdują się w Londynie. Firmy są tu liczne. Chcą stać się częścią innowacyjnego środowiska i klubów wielokulturowych aren społecznych."

Gerald Brady jest liderem brytyjskiego działu konsultingu Silicon Valley Bank. Powiedział:

"Duże przesunięcie obserwuje się w ciągu ostatnich dwóch lub trzech lat. Amerykańscy inwestorzy inwestują pieniądze w spółki, które mają siedzibę w Wielkiej Brytanii. Nie mają wymagań dotyczących ruchu w Stanach Zjednoczonych. Teraz firmy nie mogą jedynie prowadzić badań i rozwoju w Wielkiej Brytanii, ale także do przenoszą tu całe zarządzanie ".

Niektóre europejskie startupy przeniosły się do Londynu w ciągu ostatnich kilku miesięcy. W szczególności firma "CQuesta", która była wcześniej znany jako "xWare42". Firma jest dostawcą danych transakcyjnych, została założona w Monachium. Startup zdecydował się na pobyt w Londynie na początku. Firma chciała wziąć udział w 12-miesięcznym programie mentoringu. To się nazywa "Innovation Lab FINTECH Accenture". Firma zdecydowała się przenieść do Londynu na teraz "ponieważ jest to hot spot dla firm z sektora technologii finansowego." ja powiedział David Lais. Jest on współzałożycielem i dyrektorem generalnym "CQuesta".

Level39

Kilka inkubatorów i akceleratorów pojawiło się w Londynie w ciągu ostatnich kilku lat. Pracują one w dziedzinie technologii finansowej. Pomagają startupom na nawiązanie współpracy z instytucjami finansowymi. "Level39" jest głównym akceleratorem.  Został on uruchomiony na wiosnę 2013 roku. Obecnie firma nadzoruje 173 nowych przedsiębiorstw, z czego 70% pracuje w technologii branży finansowej.

"American Banker", donosi o działalności firm, które otrzymały wsparcie z akceleratora "Level39". 42 firmy świadczą usługi w zakresie analizy i przetwarzania danych. 25 przedsiębiorstw zajmuje się przetwarzaniem płatności. 14 firm dostarcza rozwiązań bankowych. 25 firm działa w dziedzinie finansów publicznych. 9 przedsiębiorstw zajmuje się świadczeniem usług handlowych. 8 przedsiębiorstw koncentruje się na rynkach walutowych.

Addy Copeland jest szefem zagadnień polityki technologicznych dla centrum badawczego "Policy Exchange". Złożył oświadczenie w "Financial Times":

"Firmy nadal rozwijają się w Wielkiej Brytanii. Zagraniczni eksperci twierdzą, że one tworzą potężny klaster technologiczny. Jestem przekonany, że Londyn nie będzie konkurentem dla Doliny Krzemowej. Jednak niektóre firmy mają szansę na powodzenie, jeżeli są one w stanie skorzystać z lokalnych korzyści."

Nowa ustawa

Wiele nowych firm wyjeżdża ze  Stanów Zjednoczonych. Są one albo na etapie rozbudowy lub całkowitej przeprowadzki do Londynu. Jednak niektóre firmy idą z Londynu do Stanów Zjednoczonych. Brytyjski rząd przedstawił projekt ustawy regulującej uprawnienia śledcze. To może mieć znaczący wpływ na przemysł technologii finansowej, a także startupy, które działają na podstawie technologii blockchain.

Ustawa wymaga, żeby ​​brytyjskie firmy wprowadziły "tylne drzwi" do wszystkich rodzajów kryptografii. Te "backdoory" mają być sankcjonowane przez państwo. Operatorzy telekomunikacyjni muszą zachować dane dotyczące użytkowników przez 12 miesięcy. To daje rządowi prawo do nadzorowania. Rząd ma prawo do przeprowadzenia audytów dla firm. To zachęca firmy do przeniesienia się do innego kraju.

Firma "Eris Industries" przeniosła się do Stanów Zjednoczonych w ostatnim czasie. Firma starała się unikać działania ustawy. Jego współzałożyciel i dyrektor operacyjny Preston Byrne powiedział do "CoinTelegraph":

"To jest sygnałem alarmowym, nie tylko dla nas, ale dla każdej firmy, która działa w oparciu o blockchain. Systemy rozproszone nie działają bez bezpiecznego szyfrowania."