Firma "AlphaPoint" podpisała umowę z "IdentityMind" aby przyspieszyć wprowadzanie nowych giełd

Bitcoin exchanges are a risky business to dive into. But they're growing easier to build. Companies AlphaPoint and IdentityMind just partnered up to help Bitcoin exchanges to get off the ground in days.

20 Total views
174 Total shares
AlphaPoint Partners With IdentityMind To Launch Exchanges At Speed

Giełda Bitcoin jest ryzykownym przedsięwzięciem, ponieważ ten segment rynku rozwija się wciąż. Jednak ten biznes jest coraz łatwiejszy do zbudowania. Firma "AlphaPoint" i "IdentityMind" stały się partnerami, aby jak najszybciej uruchomić nową wymianę. Ich usługi są dostępne na całym świecie.

Firma "AlphaPoint" chwali się, że jej oprogramowanie może pomóc wprowadzenie nowych giełd wymiany w mniej niż 20 dni. Ich oprogramowanie przetwarza 1 mln transakcji na sekundę. Firma "IdentityMind" stale monitoruje politykę "poznaj swojego klienta" (KYC) i prawa przeciwko praniu brudnych pieniędzy w różnych krajach. Jej oprogramowanie pomaga kryptograficznym giełdom wymiany na przestrzeganie wszystkich wymogów prawa w każdym kraju.

Obecnie zestaw narzędzi "IdentityMind" używany jest na czterech kontynentach w celu uproszczenia procesu weryfikacji tożsamości i monitorowania transakcji. Procesy te są niezbędne dla każdej waluty Bitcoin, która dąży do zgodności z przepisami prawa. Firma "AlphaPoint" uzyskała komfortowy systemu weryfikacji swoich klientów. Innymi słowy usługa "IdentityMind" pozwala firmom przeprowadzić rejestrację i weryfikację nowych członków w prostszy sposób.

Wiceprezes ds. Operacji w "AlphaPoint" Igor Telyatnikov powiedział:

"Współpracujemy z IdentityMind ze względu na ich wysokie kompetencje w sprawach odnoszących się do polityki i prawa przeciwko KYC i praniu pieniędzy. Firma posiada połączenia w różnych regionach i wszystkie narzędzia niezbędne do przeprowadzenia rzetelnych kontroli wymaganych przez lokalne władze do przeprowadzenia transakcji finansowych. "

Igor Telyatnikov, vice president of operations for AlphaPoint

Jak będzie działał system dla przeciętnej waluty Bitcoin? Niektóre firmy Bitcoin  korzystają z usług "AlphaPoint" już teraz. Na przykład "CoinGo". Jest to nowy kantor wymiany Bitcoin, który jest w fazie z zamkniętymi beta testami w danym momencie. Nowa spółka dąży do zwiększenia płynności własnej przestrzeni Bitcoin.

Dyrektor Generalny "MonetaGo" Jesse Chenard powiedział: "AlphaPoint" dostarcza narzędzi, które pozwala na tworzenie wymiany o skali przemysłowej. Teraz jest to łatwe do zrobienia. Dowodem na to jest skrócenie czasu wprowadzania produktów na rynek. "

Jednak budowa waluty Bitcoin to tylko część układanki pomimo jej znaczenia. Wymiana musi zmierzyć się z wieloma przeszkodami w początkowej fazie jego rozwoju. W szczególności prawem międzynarodowym, aby przestrzegać zasad, których celem jest identyfikacja i eliminacja zagrożeń lub oszukańczych działań związanych z Bitcoin.

Jeśli ktoś się trochę obawia nowości, to tu jest inaczej. Firma "AlphaPoint" zakończyła fuzję ze światowej sławy giełdą wymiany "Bitfinex". Jej początek został ogłoszony w ubiegłym roku. To dało klientom dostęp do danych na rynku poprzez interfejs protokołu "websocket". Platforma programowa "AlphaPoint" wspiera handel wysokiej częstotliwości, może nawet naprawić skoki akcji. To jest przyszłość oprogramowania.

"AlphaPoint" oferuje wsparcie dla ponad 15 giełd. Spółka zamierza nabyć dodatkowe narzędzia do przetwarzania płatności oraz dodatkowe bramy. Według Telyatnikova, to pozwoli uprościć proces dokonywania wpłat i wypłat.

Sukces firmy Bitcoin jest trudny. Jednak usługi "white label" znacznie uproszczą ten proces. W każdym razie firma nie musi "zaczynać od zera" w zakresie rozwoju oprogramowania i osiągnięcia zgodności z przepisami. Nie jest konieczne aby ponownie wynaleźć koło.