Rząd australijski klasyfikuje transakcje z Bitcoinami jako metodę unikania podatków

In the latest hurdle to beset the cryptocurrency sphere in Australia, a new government tax paper has listed Bitcoin among the methods which make it difficult for authorities to track tax avoidance.

55 Total views
1201 Total shares
Amid Double Taxation, Australia Govt Now Links Bitcoin to Corporate Tax Evasion

Kolejna przeszkoda dla krypto-waluty w Australii. Nowy rząd określił transakcje Bitcoin jako sposob uchylania się od opodatkowania. Urząd skarbowy ma problemy ze śledzeniem tego, czy firma płaci wszystkie podatki, w przypadku korzystania z płatności w walucie Bitcoin.

Trudność opodatkowania Bitcoin

Według dokumentu: "Australijski system podatkowy został opracowany na długi czas. W tych dniach, nie istniały nowe sposoby tłumaczenia. Crypto-waluta, Bitcoin nie istniała. "

Rząd postanowił:

"Takie wynalazki komplikują kontrolę podatkową dla danej firmy. Pozwala to firmom przenieść swoje zyski, aby zminimalizować swoje zobowiązania podatkowe."

Biznes Bitcoin w Australii ma do czynienia z wrogością. Twarde inicjatywy podatkowe zostały przedstawione w ostatnim roku. Firma "Coinjar" musiała przenieść siedzibę do Wielkiej Brytanii, aby uniknąć podwójnego opodatkowania.

Wydaje się, że nowa ustawa o australijskiej służbie podatkowej wysłała już do spółki za morze.

"Każda spółka niebędąca rezydentem, która otrzymuje dochód do opodatkowania ze źródeł australijskich, jest również zobowiązana do płacenia podatku w Australii."

Ustawa została przyjęta tuż po decyzji Służby Podatkowej nie zmieniającej swojego nastawienia do krypto-waluty. Portal "ZDNet" zauważa tendencję do walki z uchylaniem się od opodatkowania w Australii. Jest to część planu reform, sporządzona na ostatnim spotkaniu G20 w Brisbane. Powinna zostać zrealizowana "do grudnia".

“Rozbój z wyboru"

Oto kolejny przykład podwójnego opodatkowania w australijskim systemie finansowym. Dziś w gazecie "Sydney Morning Herald" nie zgadza się z usługą dynamicznej konwersji waluty (DCC). Australijskie banki świadczą tę usługę dla kart "Visa" oraz "MasterCard". Usługa "DCC" działa dla płatności zagranicznych. Obsługuje transakcje walutowe w dolarach australijskich, a nie w walucie lokalnej. Wiąże się to z koniecznością zapłaty prowizji w wysokości 5%.

"Banki nadal okradają swoich klientów. Tym razem jest to wielki napad."

W artykule przedstawiono nową usługę “Rozbój z wyboru". Użytkownicy mogą niczego nie podejrzewać istnienia prowizji. Opłaty transakcyjne są podzielone pomiędzy sprzedającym, dostawcą kart i pośredniczącym dostawcą usług znanym jako "DCC".