Andreas Antonopoulos Rocks Wired Money 2015 Conference in London

Ekspert z dziedziny Bitcoin Andreas Antonopoulos przemawiał na konferencji "Wired Money 2015" w Londynie. Porównał on destrukcyjny potencjał kryptowaluty z ruchem punk rocka z lat 70-tych. Pan Antonopoulos postanowił również rozwiązać problemy Grecji. Konferencja odbyła się w Muzeum Brytyjskim we wtorek.

"Punk rock" wśród walut

Pan Antonopoulos jest uznawany za ministra ds. dyplomacji Bitcoin. Napisał również książkę "Mastering Bitcoin". Podróżuje po świecie i pełni rolę mówcy. Akceptuje płatności tylko w Bitcoin. Pan Antonopoulos daje ludziom szansę poczuć fascynujący świat waluty cyfrowej.

Jego wykład jest skonstruowany w formie wyjaśnienia tajemniczej technologii, więc stara się on wzbudzić zainteresowanie opinii publicznej. Podczas wykładu przedstawiane są dowody. Wykład trwa około trzydziestu minut. Podczas wykładu słuchacze zadają pytania, które odnoszą się do technologii walutowych, począwszy od sidechaina, na tradycyjnych portfelach skończywszy.

Podczas swojego przemówienia we wtorek porównał Bitcoin i muzyczną rewolucję w postaci ruch punk rocka w późnych latach 70.. Następnie punk rock miał zniszczyć status quo, który ustanowił jazz.

"Bitcoin nie jest spokojnym jazzem", powiedział Antonopoulos. "Bitcoin to punk-rock."

Nowa technologia opisana jest jako tak trwała, jak tylko to możliwe:

"Bitcoin nie chce zrobić tylko jednej rzeczy - nie chce umrzeć.

Bitcoin nie ma centrum. Bitcoin nie będzie w stanie czegoś dla siebie ukraść. Bitcoin nie jest dążeniem do dominacji i władzy. Bitcoin oferuje ogromne możliwości. Otwiera możliwości dla sześciu miliardów ludzi na całym świecie, którzy nie mają dostępu do tradycyjnych mechanizmów systemu bankowego. "

Andreas widzi las w postaci dla drzew, jeśli chodzi o to, co to znaczy Bitcoin na całym świecie. Ulepszona wersja usług "PayPal" lub "Visa" nie jest efektem końcowym. Bitcoin może nie jest bardzo łatwy w użyciu w tym momencie. Ale jego możliwości są nieograniczone, zwłaszcza gdy bierze się pod uwagę tych, którzy są wykluczeni z globalnej gospodarki.

"Bitcoin umożliwia korzystanie z usług bankowych za pośrednictwem telefonów komórkowych poprzez SMS", powiedział. "Są ludzie, którzy nie mają czystej wody, ale ci ludzie mają telefony."

On dodał:

"Bitcoin może wykonywać operacje bankowe nie tylko dla tych ludzi, którzy nie mają kont bankowych. On może uwolnić nas od banków. Bitcoin jest w stanie zrobić wszystko. Nie ma znaczenia, jak się nazywa tę technologię."

"Grexit"

Kryzys finansowy "Grexit" jest gorącym tematem w mediach na całym świecie w zeszłym miesiącu. Wiadomość została omówiona przez wszystkich, którzy byli w stanie uciec od ostatnich "wyczynów" Caitlyn Jenner. Czy Bitcoin da odpowiedź na problemy Grecji? Prawdopodobnie nie, powiedział Andreas. Ich problemy są dużo głębsze niż stosowana waluta na poziomie lokalnym.

"Problemy (w Grecji) nie zostaną rozwiązane poprzez zmianę waluty.

Bitcoin może zapewnić ochronę oszczędności. Odnosi się on do banków co najmniej, "- powiedział redakcji "Wired Money" David Rowan.

"Potrzebne Bitcoin jest zapewnienie bezpieczeństwa środków pieniężnych. Stworzenie ochrony poza istniejącą kontrolą wymiany. Bitcoin nie jest walutą krajową. To zwiastuje czas, kiedy rząd straci kontrolę nad pieniędzmi. Zobaczymy ich upadek, może w ciągu 10 lat."


Follow Cointelegraph on Facebook