Apple Approves New ‘Game of Birds’ App with Bitcoin Tipping

Gra "Game of Birds", która pozwala na otrzymywanie płatności pieniężnych w walucie Bitcoin jest teraz dostępna w "App Store".

Bitcoin rozszerza swoją obecność w "App Store". Firma "Apple" zatwierdziła drugą aplikację, która pozwala otrzymać wpłaty pieniężne w walucie Bitcoin. Obie aplikacje zostały stworzone przez samego autora.

Nowa gra "Game of Birds" oferuje swoim użytkownikom możliwość uzyskania korzyści w grze dzięki Bitcoin. Gracze zbierają monety w trakcie gry, a następnie mogą zostać za to wynagrodzenie w bitcoinach. Funkcja ta została opracowana we współpracy z giełdą wymiany Bitcoin "Coinbase". W przyszłości będzie ona dostępna dla innych giełd wymiany Bitcoin.

Christian Moss jest twórcą "Game of Birds". Mieszka w Tokio. Pracuje w "Mandel Duck". Christian Moss powiedział w wywiadzie dla "CoinTelegraph":

"Proces płatności jest prosty. Gra posiada własny portfel Bitcoin. Użytkownicy otrzymują wynagrodzenie z tego portfela Bitcoin. Sponsorzy uzupełniają środki w portfelu Bitcoin. Sponsorzy płacą za reklamy w grze w ten sposób. Im więcej przychodów pochodzi z reklamy, tym większe korzyści."

Zacznij grać i zbierać wynagrodzenie w walucie Bitcoin:

"Użytkownicy muszą zarejestrować swój adres e-mail w" Game of Birds". Wtedy będą mogli zbierać bitcoiny, które są rozrzucone na różnych poziomach gry. Ludzie zbierają te monety i wtedy niewielka kwota przychodzi na ich e-mail."

Gra "Game of Birds" to parodia "Gry o Tron" i "Angry Birds". Mech powiedział, że gra nie jest przeznaczona do zarabiania bitcoinów. Jednak twórcy chcieli popularyzować walutę Bitcoin  wśród zwykłych graczy.

Pan Moss wyjaśnił:

"Pomysł użyciaa Bitcoin nie był głównym celem gry. Gra powinna być interesująca i ekscytująca, nawet bez perspektywy nagrody w Bitcoin. Chcieliśmy, aby waluta Bitcoin stała bardziej popularna, i to był nasz główny cel. Nasza gra może stać się tak popularna jak, powiedzmy, "Flappy Birds". W tym samym czasie gra wyśle ​​graczom bitcoiny jako nagrodę. Wystarczy wyobrazić sobie, jakie perspektywy otwierają się do promocji i upowszechniania Bitcoin."

On dodał także:

"Myślimy o stworzeniu "killer app", która przyciągnie przypadkowych użytkowników do waluty Bitcoin. Myślę, że taka aplikacja może pojawić się w sekcji gier."

Gra "Game of Birds" była drugim dziełem tego zespołu projektowego, który został zatwierdzony przez firmę "Apple". Pierwszą aplikacją była "Sarutobi". Świadczy to o długoterminowym trendzie w firmie "Apple". "App Store" umożliwia wypłatę środków w Bitcoin. Ostatni rok był bardzo korzystny dla upowszechnienia waluty Bitcoin wśród użytkowników systemu operacyjnego "iOS". Wynika to z listy aplikacji dla systemu "iOS", które zostały przyjęte w "App Store".

Aplikacja "Bitcoin Billionaire" jest na czele listy. Jej wygląd przyciąga uwagę w kręgach użytkowników Bitcoin. Ta aplikacja również otrzymała wiele opinii. Aplikacja została uruchomiona w grudniu 2014 roku. Od tego czasu przyciągnęła prawie 85 000 użytkowników.

Gra "Game of Birds" jest dostępna tylko dla użytkowników "iOS". Gra wymaga obowiązkowej rejestracji w "Coinbase". Dzięki tej giełdzie wymiany Bitcoin użytkownicy mogą uzyskać swoją nagrodę, którą  uzyskali w trakcie gry.


Follow Cointelegraph on Facebook