"Apple Pay" se ve Velké Británii potýká s problémem "dvojí platby"

After Apple Pay’s much-hyped payment system’s launch in the United Kingdom has already encountered some problems with a double-spend issue.

5 Total views
1 Total shares
Apple Pay Becomes ‘Double Pay’ in the UK

Softwarová aplikace "Apple Pay" zápasí s problémem při práci s oblíbenou službou pro veřejnou dopravu "Transport for London". Společnost účtuje poplatek dvakrát, pokud uživatel přistupuje ke svému účtu z různých zařízení ve stejný den. Zástupci "Transport for London" tvrdí, že jejich služba nemá přístup k údajům o spárováných zařízeních. Softwarová aplikace již dříve čelila problémům při zahájení činnosti ve Velké Británii. Mnoho bank s Apple Pay odmítlo spolupracovat, konkrétně "Royal Bank of Scotland", "Halifax", "Lloyds", "M & S Bank" a "TSB".

"Apple" ve Spojeném království používá stejný systém pro platby, jako ve Spojených státech. Jeho účelnost je sporná. Podle Lu Zurawského jsou americké banky ochotny zaplatit poplatek ve výši 0,15 %. Na druhou stranu profitují z mezibankovních poplatků pokaždé, když obchodníci používají své karty. Tento typ provize byl v Evropě stlačen téměř na nulu. V současné době jde o 0,3 %. Pan Zurawski dodal, že společnost "Apple" má snížit poplatky v Evropě a zvýšit tak popularitu "Apple Pay" mezi evropskými uživateli a svoji celkovou přítomnost v Evropě.

Transport for London