Australians Can Now Send Bitcoin Directly to Their Bank Accounts or Anyone Else’s

Společnost "Living Room of Satoshi" v Austrálii představila novou službu umožňující převod bitcoinu přímo na bankovní účet pomocí jediné transakce. Uživatelé tak mohou provádět platby na účty osob, které bitcoin nepodporují. Jde o další navýšení potenciálu kryptoměny.

Nová služba s názvem "PayAnyone" byla zahájena 14. června. Běží na stejné platformě jako platby za služby (australská obdoba SIPO) a poskytuje stejné funkce pro převody na bankovní účty i pro jednotlivce.

Členové budou muset zadat údaje o účtu příjemce, částku transakce a provést převod požadované částky v bitcoinech k "Living Room of Satoshi", jež se postará o zbytek transakce. Tato metoda odstraňuje problémy, které vznikají při výměně bitcoinu za fiat. Australané tak mohou využívat virtuální měnu pro širší spektrum denních výdajů. Například budou moci poslat peníze příteli, který o virtuální měně nemá ponětí.

"Living Room of Satoshi" získal ocenění v kategorii "Nejlepší nový startup" v soutěži "Startup Smart". Generální ředitel Daniel Alexiuc popsal jejich cílový trh:

"Ve své děkovné řeči jsem oznámil, že náš hlavní konkurent BPAY je vlastněn "Velkou čtyřkou" australských bank. Za to jsem sklidil výsměch a bučení, které se ale změnilo v bouřlivý potlesk, jen co jsem tomu gigantu řekl: 'Dávejte si pozor, tenhle odvážný startup z Queenslandu jde po vás!'"

Startupy, které pracují s virtuální měnou, zažívají těžké časy, vzhledem k rozhodnutí australského daňového úřadu, které bylo podepsáno v prosinci 2014. Toto rozhodnutí zavádí všeobecnou daň z prodeje pro mnoho transakcí s bitcoiny. Daňová správa dále ponechává možnost dvojnásobně danit některé směnárenské operace, protože společnosti předkládají obdržené prostředky, které mohou být považovány za příjem, i vydanou virtuální měnu, tedy prodej. Jak příjmy, tak prodeje jsou pak zdanitelné.

Startupy mezitím našly celou řadu způsobů, jak tento problém vyřešit. Startup "CoinLoft" například přešel na peer-to-peer model a virtuální měnu již neprodává přímo. "CoinJar" se zase přestěhoval do Londýna, který nabízí příjemnější legislativní prostředí.

Společnost "Living Room of Satoshi" zůstává v Austrálii. Podle Alexiuce však v budoucnu hodlá expandovat na další mezinárodní trhy. Uvedl to u příležitosti diskuse o perspektivách podnikání na portálu Reddit.

"Vedle Novém Zélandu je pro nás nejatraktivnějším trhem Kanada. Rádi bychom tam zahájili práci!"

Společnost "Living Room of Satoshi" byla založena v roce 2014 a od té doby zprostředkovala platby faktur ve výši 500 000 australských dolarů (386 000 dolarů; 9,3 milionů korun). Platforma je založena na národní síti "B-pay", kterou spravují čtyři největší národní banky. Tato on-line služba umožňuje platit účty kreditních karet, účty za elektřinu, internet a další služby.