Australia’s 'Big Four' Banks ANZ & Westpac Test Out Ripple Payments

Banki "Westpac Banking Corporation" i "Australia and New Zealand Bank Group" (ANZ) należą do tak zwanych "wielkiej czwórki australijskich banków". Te banki zdecydowały się przetestować system płatności firmy "Ripple". System ten może przyspieszyć płatności międzynarodowe, a także uczynić je mniej kosztownymi.

Bank "Westpac" jest szybszy niż bank "ANZ" w procesie integracji tego typu płatności. Technologia ta wykorzystuje "proof-of-concept". Pracownicy banku testują system poprzez realizację małych płatności do innych krajów.

System płatności "Ripple" pozwoli bankom szybciej i znacznie taniej przelać środki na całym świecie. Rachel Slade wyraził tę opinię w wywiadzie dla portalu informacyjnego "Australian Financial Review". Rachel Slade jest dyrektorem generalnym w transakcjach międzynarodowych w banku "Westpac". Rachel Slade wyjaśnił:

"Nasza technologia jest o wiele szybsza, niż którakolwiek z alternatyw, które istnieją obecnie na rynku. Technologia ta może być bardzo przydatna dla wszystkich Australijczyków. Będą mogli dokonać płatności za granicą, szybko i niedrogo. Jest to szczególnie korzystne w celu dokonania płatności na niewielką kwotę."

Pani Slade dodał, że ta technologia pozwoli bankowi na zidentyfikowanie nadawcy płatności. Technologia ta spełnia wymogi regulacyjne Banku odnoszące się do polityki "Poznaj swojego klienta" i ustawodawstwa dotyczącego prania pieniędzy.

Bank "ANZ" analizuje korzyści, które istnieją w systemie. Jej przedstawiciele negocjują z firmą "Ripple Labs", która jest twórcą systemu. Przedstawiciel "ANZ" poinformował o tym.

"Westpac" i "ANZ" biorą przykład z banku "Commonwealth Bank of Australia". Bank ogłosił, integrację systemów płatniczych "Ripple" w dniu 29 maja. System będzie wykorzystywany do rozliczeń pomiędzy spółkami zależnymi między państwami.

Trwają testy protokołów kryptograficznych banku w celu "zbadania korzyści dla transferów wewnątrz bankowych z wykorzystaniem tych protokołów." David Whiteind informował o tym podczas swojego wystąpienia na imprezie, która koncentrowała się na stworzeniu "Australian Information Industry Association". David Whiteind jest prezesem "Commonwealth Bank of Australia".

Banki te badają korzyści z sieci "Ripple" dla dokonywania płatności międzynarodowych. Jednak nie są oni chętnr do pracy z Bitcoin na tym etapie. Ich argumentem jest brak regulacji i wysokie ryzyko, które jest związane z praniem brudnych pieniędzy.

Bank "Westpac" interesuje się nowymi technologiami. Bank bada możliwości Bitcoin i Blockchain. Według Rachel Slade, Bitcoin wymaga uważnej obserwacji i badań.

Sekretarz prasowy "ANZ Bank" powiedział, że bank planuje wprowadzenie nowych technologii do dokonywania płatności. Jednak bank musi prowadzić zarządzanie ryzykiem. Ponadto bank musi spełniać wymogi regulacyjne.

Powiedział także:

"Instytucje kontrolujące studiują kryptowalutę Bitcoin oraz inne waluty w danym momencie. Chcą zrozumieć technologię. Chcą zrozumieć ewentualne konsekwencje, jakie mogą wyniknąć z jej użytkowania. Musimy zobaczyć wyniki tego badania przed podjęciem decyzji."

Firma "Ripple Labs" ogłosiła zamiar rozwinięcia działalności w regionie Azji i Pacyfiku na początku tego roku. Firma posiada biura w Sydney od 06 kwietnia. Dokonano tego w odpowiedzi na "rosnące zapotrzebowanie na protokół czasu rzeczywistego " Ripple "w tym regionie."

Na dzień 7 maja, system "Ripple" potajemnie przetestowało dwadzieścia pięć banków i dziesięć funduszy hedgingowych wdrożyło go testowo, jak powiedział to dla "Sydney Morning Herald" pan Rao.


Follow Cointelegraph in Facebook