Największa firma telekomunikacyjna w Australii "Telstra" monitoruje walutę Bitcoin

Amid a challenging regulatory environment, Australia’s biggest telecoms operator Telstra has indicated it is considering Bitcoin as a future payment method.

10 Total views
467 Total shares
Australia’s Biggest Telecom Telstra Eyeing Bitcoin

Największy australijski operator telekomunikacyjny "Telstra" powiedział, że rozważa walutę Bitcoin jako środek płatności w przyszłości. I to pomimo trudnej sytuacji i otoczenia regulacyjnego w kraju.

Szef operacji cyfrowych firmy Monty Hamilton powiedział o tym na Światowej Konferencji na temat technologii w Teksasie. Konferencja odbyła się w marcu, donosi gazeta "Herald Sun". Pan Hamilton powiedział, że firma "Telstra" jest zainteresowana tym, aby nadążyć za trendami konsumenckimi. W związku z tym firma włączyła płatności "Paypal" w 2013 roku.

"Bierzemy pod uwagę popyt ze strony klientów" - powiedział Hamilton. "Nasi klienci złożyli wnioski, które są typowe dla całego społeczeństwa. Tak więc widzimy tendencje z góry."

Australia obecnie podejmuje kroki, aby zostawić krypto walutę bez wsparcia na szczeblu państwowym. Jest to widoczne w ostatnich sprawozdaniach banku centralnego. Bank Centralny twierdził, że krypto waluta "nie jest poważnym problemem w stosunku do konkurencji, efektywności i ryzyka dla systemu finansowego." Wielu lokalnych operatorów musiało wycofać się z jurysdykcji Australii w ciągu ostatniego roku. Zostali zmuszeni do tego z powodu problemów związanych z opodatkowaniem.

Ale pan Hamilton powiedział, że firma nie zamierza wprowadzać jeszcze płatności w walucie Bitcoin:

"Czy będziemy akceptować płatności poprzez Bitcoin? Nie. Monitorujemy sytuację z Bitcoin? Tak"

Dodał, że system Bitcoin nie jest już tylko "zjawiskiem niszowym; Bitcoin zamienia się w coś głębszego." Ale jak na razie waluta Bitcoin zyskała uznanie tylko w branży krypto-walutowej.

Kolejna wiadomość przyszła w odpowiedzi na jego komentarz. Jeff Haden napisał artykuł na blogu "Telstra". Analizował, czy Bitcoin może dać korzyści biznesowe. Wyraził ogólne wrażenie na temat krypto waluty, jako trendu konsumentów w Australii. Oświadczenia pana Hadena były mniej optymistyczne niż wypowiedzi pana Hamiltona.

"Jeśli klient prosi o przyjęcie Bitcoin - nie oznacza to, że klient chce wydać czas i pieniądze, aby utworzyć nową infrastrukturę Bitcoin. Jestem pewien, że to podejście jest bardziej niż rozrzutne. Działania powinny koncentrować się na poprawie innych obszarów, więc będzie można wtedy obsłużyć klientów "- dodał.

Firma "Telstra" świadczy usługi telefonii komórkowej dla 16 milionów użytkowników. Tworzy sieć w Australii. Firma jest również obecna na 15 rynkach międzynarodowych. Stara się przyciągnąć klientów za pomocą Bitcoin, co może wpływać na stopniowe umacnianie pozycji w tych oficjalnych działaniach i biznesie na skalę kraju.

"Trzeba się skupić na tym, co konsumenci mówią. Nie powinniśmy słuchać tylko irytujących reklam, które otaczają ten system płatności. W przeciwnym razie jest mało prawdopodobne, aby stał się on pomocą w rozwoju Twojej firmy." - powiedział Hayden.