Połączenie z Internetem poprzez Bitcoin: BitMesh pokazał prototyp

The elephant in the room of any discussion about the future of Internet is the mesh network. How can we bypass the faulty mega-ISP model, and network peer-to-peer (P2P) instead?

21 Total views
788 Total shares
Bandwidth for Bitcoin: BitMesh Displays Working Prototype

Jest to fundament każdej rozmowy na temat przyszłości Internetu. Ten kamień milowy to rozwój protokołów do transmisji internetowych przez sieć komórkową. W jaki sposób pozbyć się niedoskonałości systemu dostawców usług internetowych, aby zacząć korzystać z połączenia typu p2p?

Łączność satelitarna jest jednym z możliwych rozwiązań tego problemu. Firma "Facebook" i "SpaceX" dyskutowały na temat uruchomienia własnych satelitów, które zapewniają połączenia Wi-Fi na całym świecie. Jednak to nie zapewnia stosowania w sieci P2P. Pozostaną one w gestii osób trzecich stanowiąc słabe ogniwo, którego awaria prowadzi do awarii całego systemu.

Projekt "BitMesh" tworzy oprogramowanie, które ma zrealizować marzenie o pełnoprawnym typie sieci P2P.

Gotowy prototyp

Projekt "BitMesh" można porównać z technologią "Uber". Firma "Uber" znana jest z taksówek. Dzięki aplikacji "Uber" klient zamawia samochód z kierowcą. Wtedy może wykonać kurs taksówki do określonego punktu. To było nowatorskie rozwiązanie w dziedzinie usług transportowych. "BitMesh" chce wprowadzić innowacje w dziedzinie dostawców Internetu.

Ostatnio firma "BitMesh" opublikowała film na Twitterze (patrz poniżej). W tym klipie współzałożyciel projektu Chris Smith łączy komputer z siecią WiFi "BitMesh". Komputer tworzy mikro-transakcje w walucie Bitcoin. Obsługuje połączenia przez określony czas. Właściciel sieci, kimkolwiek by nie był, jest opłacany za to, czymdzieli się w swoim internecie.

Ceny rynkowe

Jedną z cech "BitMesh" jest system cen. Jest on podobny do "Uber", który wykorzystuje elastyczne ceny. To pomaga nam unikać braku dostępnych taksówek. "BitMesh" odrzuca również model o ustalonej cenie. Ich strona główna zawiera wyjaśnienie:

"Ceny są omawiane na tzw <>, więc mamy uczciwą cenę w Internecie. Nie ma potrzeby, aby podpisać umowę z udziałem osób trzecich. W efekcie coraz więcej osób ma coraz tańsze i bardziej stabilne połączenie z internetem, a także możliwość płatności Bitcoin".

Nowy trend

Serwisy typu "Uber" stały się niezwykle popularne. Są to wygodne i proste usługi, które ludzie lubią. Ludzie nie muszą już szukać i czekać na taksówkę. Projekt "BitMesh" może być także skuteczny.

"Ludzie korzystają z internetu cały czas. Płacą za internet bardzo wysokie ceny, a oni nie mogą go odsprzedawać. Jesteśmy zmęczeni takim modelem. Nie będzie już więcej kontraktów na zakup w Internecie."