Barclays Signs ‘Proof of Concept’ With Safello to Explore Blockchain Advantages

Szwedzki startup "Safello" podpisał "proof-of concept-" z brytyjskiego banku "Barclays". Zamierzają przeprowadzić badania na temat korzyści płynących z nowych rozwiązań w dziedzinie technologii finansowych, które są oferowane przez tradycyjne instytucje finansowe.

Informacja ta została ogłoszona w dniu 22 czerwca. W tym dniu bank "Barclays" zorganizował prezentację programu do przyspieszania młodych firm. Teraz startup "Safello" będzie miał możliwość studiowania technologii blockchain we współpracy z wpływowym bankiem. Firma będzie współpracować bezpośrednio z pracownikami banku "Barclays". Współzałożyciel i prezes "Safello" Frank Schuil powiedział:

"Technologia Blockchain może być wykorzystywana do optymalizacji istniejących rodzajów operacji. Następnie możemy stworzyć zupełnie nową infrastrukturę w oparciu o nią. Ta infrastruktura pozwoli na wszelkiego rodzaju transakcje finansowe, a także wszelkiego rodzaju interakcje peer to peer".

Pan Schuil udzielił wywiadu na stronie informacyjnej "CoinTelegraph". Mówił o perspektywach firmy, które będą otwierane po podpisaniu "proof-of-concept" z "Barclays":

"Safello" jest chętne do współpracy z tradycyjnymi instytucjami finansowymi. Zapraszamy tradycyjne instytucje finansowe, które chcą odkryć możliwości technologii blockchain. Podpisaliśmy "proof-of-concept" z "Barclays". Jest to najlepsza rekomendacja dla nas do dalszej pracy z instytucjami finansowymi. "

Startup "Safello" weźmie udział w programie akceleratora firm banku "Barclays". Bank wybrał 10 startupów, które pracowały bezpośrednio z jego pracownikami przez 13 tygodni. Startupy będą mieć dostęp do niektórych danych wewnętrznych w banku. To pozwoliło na przygotowanie biznes planu dla Komisji, która zadecyduje o wynikach programu. Takie programy są popularne wśród dużych banków. Na przykład, "Deutsche Bank" ogłosił otwarcie trzech "laboratoriów innowacji" w Europie i Stanach Zjednoczonych na początku tego miesiąca.

Pan Schuil mówił o tym, jak techniczne innowacje "Safello" mogą być przydatne w pracach instytucji finansowych. Mówił o możliwościach, które są dostępne do natychmiastowej optymalizacji istniejących operacji bankowych. Mówił również o perspektywach na przyszłość:

"Technologia blockchain zapewnia prostą i niedrogą platformę dla płatności międzynarodowych i wiele więcej. Technologia ta zostanie przyjęta w etapach. Po pierwsze będzie ona używana w celu optymalizacji istniejących operacji bankowych. Wtedy możemy rozwijać całkowicie nowe infrastruktury w oparciu o nią. Ta infrastruktura pozwoli na  przeprowadzanie wszelkiego rodzaju transakcji finansowych, a także wszelkiego rodzaju interakcji peer to peer ".

Dyrektor technologii cyfrowych i projektowania w "Barclays" Derek White wyjaśnił, dlaczego bank zapewnia wsparcie dla firm z sektora technologii finansowych:

"Udało nam się we współpracy z małymi firmami. Otwiera to ekscytujące perspektywy dla współpracy z wiodącymi firmami w ekosystemie technologii finansowej. Barclays wspiera rewolucję w dziedzinie technologii cyfrowych. Chcemy zbadać innowacje. Wspieramy ich rozwój. W ten sposób możemy kształtować przyszłość usług finansowych we współpracy z małymi firmami. "

"Barclays" jest jednym z brytyjskich banków, które są zawarte w tak zwanej "Wielkiej Czwórce". On na rynku bankowym w Wielkiej Brytanii obsługuje nieco mniej niż 75% konsumentów. Cyfrowa wymiana walut "Safello" została założona w Sztokholmie w 2013 r. Firma stała się znana poprzez aktywny udział w akcjach charytatywnych. Ponadto startup ten opracował system szybkiej weryfikacji dla szwedzkich użytkowników.