Bank "Barclays" i startup "Safello" podpisał "proof-of-concept" w celu badania korzyści płynących z technologii blockchain

Safello has signed a proof-of-concept deal with UK bank Barclays to examine what advantages FinTech solutions could offer the financial institution.

21 Total views
275 Total shares
Barclays Signs ‘Proof of Concept’ With Safello to Explore Blockchain Advantages

Szwedzki startup "Safello" podpisał "proof-of concept-" z brytyjskiego banku "Barclays". Zamierzają przeprowadzić badania na temat korzyści płynących z nowych rozwiązań w dziedzinie technologii finansowych, które są oferowane przez tradycyjne instytucje finansowe.

Informacja ta została ogłoszona w dniu 22 czerwca. W tym dniu bank "Barclays" zorganizował prezentację programu do przyspieszania młodych firm. Teraz startup "Safello" będzie miał możliwość studiowania technologii blockchain we współpracy z wpływowym bankiem. Firma będzie współpracować bezpośrednio z pracownikami banku "Barclays". Współzałożyciel i prezes "Safello" Frank Schuil powiedział:

"Technologia Blockchain może być wykorzystywana do optymalizacji istniejących rodzajów operacji. Następnie możemy stworzyć zupełnie nową infrastrukturę w oparciu o nią. Ta infrastruktura pozwoli na wszelkiego rodzaju transakcje finansowe, a także wszelkiego rodzaju interakcje peer to peer".

Pan Schuil udzielił wywiadu na stronie informacyjnej "CoinTelegraph". Mówił o perspektywach firmy, które będą otwierane po podpisaniu "proof-of-concept" z "Barclays":

"Safello" jest chętne do współpracy z tradycyjnymi instytucjami finansowymi. Zapraszamy tradycyjne instytucje finansowe, które chcą odkryć możliwości technologii blockchain. Podpisaliśmy "proof-of-concept" z "Barclays". Jest to najlepsza rekomendacja dla nas do dalszej pracy z instytucjami finansowymi. "

Startup "Safello" weźmie udział w programie akceleratora firm banku "Barclays". Bank wybrał 10 startupów, które pracowały bezpośrednio z jego pracownikami przez 13 tygodni. Startupy będą mieć dostęp do niektórych danych wewnętrznych w banku. To pozwoliło na przygotowanie biznes planu dla Komisji, która zadecyduje o wynikach programu. Takie programy są popularne wśród dużych banków. Na przykład, "Deutsche Bank" ogłosił otwarcie trzech "laboratoriów innowacji" w Europie i Stanach Zjednoczonych na początku tego miesiąca.

Pan Schuil mówił o tym, jak techniczne innowacje "Safello" mogą być przydatne w pracach instytucji finansowych. Mówił o możliwościach, które są dostępne do natychmiastowej optymalizacji istniejących operacji bankowych. Mówił również o perspektywach na przyszłość:

"Technologia blockchain zapewnia prostą i niedrogą platformę dla płatności międzynarodowych i wiele więcej. Technologia ta zostanie przyjęta w etapach. Po pierwsze będzie ona używana w celu optymalizacji istniejących operacji bankowych. Wtedy możemy rozwijać całkowicie nowe infrastruktury w oparciu o nią. Ta infrastruktura pozwoli na  przeprowadzanie wszelkiego rodzaju transakcji finansowych, a także wszelkiego rodzaju interakcji peer to peer ".

Dyrektor technologii cyfrowych i projektowania w "Barclays" Derek White wyjaśnił, dlaczego bank zapewnia wsparcie dla firm z sektora technologii finansowych:

"Udało nam się we współpracy z małymi firmami. Otwiera to ekscytujące perspektywy dla współpracy z wiodącymi firmami w ekosystemie technologii finansowej. Barclays wspiera rewolucję w dziedzinie technologii cyfrowych. Chcemy zbadać innowacje. Wspieramy ich rozwój. W ten sposób możemy kształtować przyszłość usług finansowych we współpracy z małymi firmami. "

"Barclays" jest jednym z brytyjskich banków, które są zawarte w tak zwanej "Wielkiej Czwórce". On na rynku bankowym w Wielkiej Brytanii obsługuje nieco mniej niż 75% konsumentów. Cyfrowa wymiana walut "Safello" została założona w Sztokholmie w 2013 r. Firma stała się znana poprzez aktywny udział w akcjach charytatywnych. Ponadto startup ten opracował system szybkiej weryfikacji dla szwedzkich użytkowników.