Hacker "Bitcoin Baron" aresztowany przez policję w Arizonie

The notorious “Bitcoin Baron” hacker has been remanded in custody in Arizona following a six-month police investigation.

187 Total views
560 Total shares
‘Bitcoin Baron’ Hacker Arrested By Police in Arizona

Hacker przydomek "Bitcoin Baron" został aresztowany w Arizonie. Policja szukała go przez sześć miesięcy.

To haker znany jako autor serii ataków DDoS. Jego prawdziwe imię to Randall Charles Tucker. Wcześniej pisał otwarcie o swojej praktyce hackingu stron internetowych. Był zaangażowany w hacking witryn należących do władz publicznych. Włamania przeprowadzono na stronach urzędów, które, jego zdaniem, są nieuczciwe. Więc haker walczył o sprawiedliwość.

Bitcoin Baron został aresztowany dzięki klipom wideo, które opublikował na "YouTube", wypowiadał się w nich o serwisie "The Open Ledger". Wśród dowodów policja przedstawiła e-maile z pogróżkami. List został wysłany do władz lokalnych w Arizonie. Hacker groził włamaniem się do systemu. Postanowił zrobić to w odpowiedzi po wyjściu z aresztu skazanego. Sprawca popełnił przestępstwo po zwolnieniu.

E-mail ma następującą zawartość:

"Cześć, mam na imię, Bitcoin Baron. Mam coś dla ciebie. Prowadzę atak na mesaaz.gov w tej chwili. Robię to ze względu na niekompetencję władz. Te organy zwolniły z więzienia Ryana Giroux. Władze nie zwracają uwagi za swoje zbrodnie. On zasługuje na karę dożywotniego więzienia. Został zwolniony w zamian za jakieś korzyści. Ten przestępca może zabić lub planować atak już teraz."

Istnieją podejrzenia, że Tucker zaangażował się w atak hakerów w Wisconsin. Rząd państwa nie podjął działań prawnych w stosunku do policjanta, który zabił człowieka.

Tucker udzielił wywiadu dla "New York Observer" zaledwie miesiąc temu. Mówił otwarcie o jego stylu ataków hakerskich i ich głównych motywach.

On dał odpowiedź na pytanie o to, co go motywuje. Tucker powiedział:

"Policja nadużywa swojej władzy bezprawnie wobec niewinnych obywateli ... Hmm, powiedziałbym, że to samo robia skorumpowani urzędnicy. Czyli mogę uzyskać dostęp do dowodów."

Napomknął, że popełnił tylko niewielkie szkody. Ale on ma zamiar wziąć większy obiekt na cel:

"Będę prowadzić akcje wobec tych, którzy naprawdę źle postępują. Gdybym złapał duży rząd na nielegalnej działalności, to pójdę prosto na niego. Policjanci nie są często bez winy, policja wykorzystać słabość niewinnych osób. "

×

Hottest Bitcoin News Daily

For updates and exclusive offers, enter your e-mail below.