Pomysł na biznes oparty o przekazy pieniężne na podstawie technologii Bitcoin - zwycięzca konkursu organizowanego przez "Delloite"

TransferB, a startup looking to disrupt the international money transfer market using Bitcoin, has won the 2015 Deloitte Top Technology Talent Competition, Deloitte Ireland announced on Tuesday.

25 Total views
408 Total shares
Bitcoin-Powered Remittance Startup Wins Deloitte Tech Competition

Firma "TransferB" wygrała konkurs "Deloitte Top Talent Competition Technology" w kwietniu 2015. Najprawdopodobniej startup ten będzie w stanie podważyć rynek międzynarodowych przekazów pieniężnych. Pomysł na biznes to szybsze i tańsze przelewy wykonywane za pomocą technologii Bitcoin.

Głównym celem "TransferB" jest zmniejszenie ogromnego zainteresowania dla przelewów wykonywanych przez «Western Union» i «MoneyGram», gigantów przemysłu zmuszających klientów do płacenia wygórowanych opłat.

2015 Deloitte Top Technology Talent Competition

Twórcy projektu to studenci Uniwersytetu Irlandii, Claire Kelleher i Peter Nagle. Twierdzą, że przekazy pieniężne będą nie tylko tańsze, ale również o wiele szybsz.

Według "TransferB", zespół deweloperski jest już po rozmowach na temat strategicznego partnerstwa z największymi firmami Bitcoin w różnych regionach. Partnerzy ci dostarczyli dane do przeliczenia waluty Bitcoin na waluty tradycyjne.

Peter Nagle skomentował zwycięstwo w konkursie w komunikacie prasowym:

"Konkurs pomógł nam wykonać spory krok do przodu. Dostaliśmy nasze pierwsze doświadczenie w Delloitte. To doświadczenie pozwoliło nam zobaczyć wiele opcji. Na przykład, jak społeczeństwo ocenia  zmiany biznesu poprzez rozwój naszego pomysłu na biznes. "

Według założycieli startupu pomysł narodził się z połączenia dwóch hobby. Peter jest zainteresowany Bitcoinami i technologią blockchain. Claire chce dokonać przelewów dostępnych nawet w najbiedniejszych krajach.

Członek jury i partner firmy "Delloite" Harry Goddard powiedział, dlaczego projekt "TransferB" zdobył pierwsze miejsce:

"Jury czuło, że Peter i Claire opracowali technologię, która przynosi wartość i wydajność, które są oczywiste dla klientów. Ponadto jesteśmy pod wrażeniem jak dobrze przemyślany został plan biznesowy dla swojego projektu. I jak oni szczegółowo opisali strategię jego realizacji. "

"TransferB" wykorzystuje w swojej pracy technologie Bitcoin. W związku z tym firma może zaoferować przelewy z prowizją w wysokości 2% oraz dostawą w 1-24 godzin. Jest to znaczny postęp w porównaniu z 8% prowizji i dostawą w ciągu 3-5 dni. Niewielu operatorów tradycyjnych może pracować w takich warunkach.

Rynek przekazów pieniężnych to bułka z masłem. Zysk za rok wyniesie około 35 mld euro. I zainteresowane firmy stoją w kolejce. Są wśród nich projekt «CryptoSigma» z Singapuru, firma "Align Commerce» z San Francisco i wiele innych, którzy pracują z technologią Bitcoin.

Deloitte jest częścią "Wielkiej Czwórki" firm audytorskich na świecie. Każdego roku w Irlandii Deloitte organizuje konkurs dla najlepszych innowacyjnych pomysłów wśród studentów kierunków podyplomowych.

Zdobywcom pierwszego miejsca w konkursie Kelleher i Nagle'owi przyznano nagrodę w postaci pełnej zapłaty kosztów podróży do jednego z centrów "Delloitte" w Ameryce Północnej. A to jeszcze nie wszystko. Zostaną oni oddelegowani na sześć tygodni praktyk letnich w irlandzkich oddziału Deloitte.

Deloitte logo