BitMD Enables Clinics to Accept Patient Payments in Bitcoin

"BitMD" je společnost, která spravuje bitcoinové bankomaty, POS terminály a hardwarové peněženky. Pacientům umožňuje platit za zdravotnické služby skrze bankomaty, které budou umístěny přímo v nemocnicích. Klienti již nebudou muset mít vypsán například název kliniky pro testování pohlavních nemocí ve svých vyúčtováních a nemocnice ušetří poplatky za platby kreditní kartou.

Služba je zaměřena na soukromé kliniky, centra konopné léčby, zdravotní turistiku, kliniky duševního zdraví a testovací centra. Ke kryptoměnovému řešení se přiklání zejména centra konopné léčby, neboť s nimi odmítají spolupracovat nejen banky, ale dokonce i bitcoinové projekty "BitPay" a "Coinbase".

"BitMD" je dceřinou společností "Bitcoin Brands Inc." (BBI) v čele s Peterem Klamkou. V propagačním materiálu BBI se píše:

"Věděli jste, že Vaše zdravotní dokumentace může být zveřejněna bez vašeho souhlasu? Stačí když je daná informace spojena s konkrétní platbou. Agentury vyhledávající nezaplacené účty za lékařskou péči, soudy při rozvodu či jiném procesu, dokonce i policie - ti všichni mohou nahlížet do Vašich účtů. Bitcoin sice není zcela anonymní, ale jde o zcela diskrétní způsob platby za cokoli, včetně účtů za lékařskou péči."

"BitMD" poskytuje mnoho příležitostí pro pacienty partnerských klinik. Pokud již bitcoiny mají, mohou snadno zaplatit účet přímo na pokladně pomocí bitcoinového terminálu. Pokud bitcoiny nemají, mohou je zakoupit buď za hotovost přes bitcoinový bankomat nebo pomocí své platební karty přes terminál.

"BitMD" používá během procesu platby "Coinify" k převedení bitcoinů do fiatu, který pak pošle na bankovní účet nemocničního zařízení. Nemocnice také obdrží malý zisk z transakcí bitcoinových bankomatů (jde zřejmě o modely Skyhook).

Kryptoměna se v lékařství šíří o poznání pomaleji než v jiných odvětvích. Jednotlivé úspěchy však jsou poměrně významné: lidé v Seattlu například mohou koupit marihuanu za bitcoiny prostřednictvím prodejních automatů a oklahomské chirurgické centrum začalo přijímat platby v bitcoinech.