Bitreserve Targets India's Remittance and Mobile Payment Markets

Halsey Minor wziął sobie za cel promowanie "BitReserve" na rynku indyjskim. Halsey Minor to amerykański przedsiębiorca w branży technologicznej. Jest powszechnie znany z założenia strony internetowej "CNET" w 1993 roku. Startup "BitReserve" została założony przez pana Halsey w 2014 r.

Dziś startup już pracuje w USA, Wielkiej Brytanii i Chinach. Teraz próbuje iść do przodu w Indiach. Jego główne cele to rynki przelewów i płatności mobilnych.

Halsey Minor powiedział w wywiadzie dla magazynu "Times":

"Teraz chcemy otworzyć swoją działalność w Indiach. Komunikujemy się z przedstawicielami rządu i potencjalnymi partnerami naszej internetowej oferty finansowej".

Halsey Minor

Przedstawiciele "BitReserve" spotkali się z Reserve Bank of India. Według Halsey'a spotkanie było bardzo owocne.

"Bank Rezerw Indii różni się od większości. Oni rozumieją, jak patrzą na nas z legislacyjnego punktu widzenia. Większość innych nie może tego zrobić. "

Halsey powiedział, że "BitReserve" zapewni swoje usługi dla Indii bez pobierania opłat prowizyjnych.

Indie, Chiny, Filipiny, Meksyk, Nigeria stanowią top 5 krajów pod względem wartości pieniężnych.

Kaushik Basu to główny ekonomista i wiceprezes Banku Światowego. Powiedział:

"Łączna kwota przekazów pieniężnych w 2014 roku osiągnęła 583 miliardów dolarów. To dwa razy więcej niż ODA (oficjalna pomoc rozwojowa) na świecie. Indie otrzymały 70 000 000 000 dolarów, Chiny 64 000 000 000 dolarów, Filipiny 28 000 000 000 dolarów.

Kaushik Basu, World Bank chief Economist and senior vice president

Te mega przepływy pieniężne mogą być wykorzystane na finansowanie rozwoju i infrastruktury. Ale trzeba użyć nowoczesnego podejścia. "

Według prognoz, całkowita kwota przekazów wzrośnie o 0,4%. Będzie ona w stanie osiągnąć poziom 586 miliardów dolarów w 2015 roku.

Indyjski rynek telekomunikacyjny jest drugim co do wielkości na świecie. W Indiach istnieje ponad 900 milionów użytkowników telefonów komórkowych. W związku z tym zwraca on uwagę startupów finansowych i technologicznych. "LoopPay" jest jednym z nich. "LoopPay" to amerykański portfel i system mobilnych płatności. Ten startup zadeklarował chęć wejścia na rynek indyjski w styczniu tego roku.

"Alibaba Group" ma także chęć podbić rynek indyjski. Firma "Alibaba Group" jest gigantem na rynku e-commerce w Chinach. Mówi się, że firma stowarzyszona w  grupie "Ant Financial Services Group" nabyła 25% udziałów w "One97 Communications". "One97 Communications" jest operatorem platformy płatności mobilnych "Paytm".

"Paytm" (skrót od "PAY-through-mobile") jest jednym z najszybciej rozwijających się indyjskich serwisów internetowych na temat e-commerce. Portfel "Paytm" został uruchomiony w 2014 roku. Teraz ma około 40 milionów użytkowników. Teraz "Paytm" to największa platforma płatności w Indiach.

"BitReserve" ma podstawę opartą o technologię chmury. Platforma umożliwia przechowywanie Bitcoin w walutach fiat i metalach szlachetnych. To chroni użytkowników przed ryzykiem zmienności. Ten startup chce stworzenia sprawiedliwego, bardziej bezpiecznego świata finansów. Będą oni również świadczyć usługi dla tych, którzy nie korzystają usług bankowych.

"BitReserve" zaprosił Anthony'ego Watsona jako prezesa i dyrektora operacyjnego. Anthony jest byłym dyrektorem "Nike" i jednym z "40 under 40" (Fortune.com).


Follow Cointelegraph on Facebook