Zestawienie na 09 czerwca: Prototyp BlockStream to łańcuch boczny; Overstock sprzedaje obligacje kryptograficzne

Overstock sold its first cryptobond, the cryptography team at Blockstream unveiled its first prototype sidechain and more top stories for June 9.

69 Total views
373 Total shares
JUN 9 DIGEST: Blockstream Unveils Sidechain Prototype; Overstock Sells its First Cryptobond

"Overstock" sprzedaje pierwsze na świecie obligacje kryptograficzne

"Overstock" stał się pierwszą firmą oferującą cyfrowe obligacje korporacyjne potencjalnym nabywcom instytucjonalnym. Nowe środki bezpieczeństwa kryptograficznego będą sprzedawane za pomocą technologii blockchain. CEO Patrick Byrne ma pierwsze obligacje kryptograficzne na świecie o wartości  500 000 dolarów USA. To wydarzenie jest częścią większej inicjatywy firmy. Inicjatywa jest nazywana "Medici". Firma "Overstock" zamierza sprzedać obligacje kryptograficzne o wartości 25 000 000 dolarów.

Dyrektor Generalny "Overstock" Patrick Byrne powiedział:

"Kryptorewolucja przyszła na Wall Street [...] Mamy to już oficjalnie, oferujemy pierwsze w świecie bezpieczeństwo kryptograficzne."

"BlockStream" jest prototypem długo oczekiwanego "łańcucha bocznego"

Opracowanie długo oczekiwanego projektu "łańcucha bocznego" trwała prawie 8 miesięcy. Celem projektu jest stworzenie bardziej elastycznej platformy Bitcoin dla innowacyjnych aplikacji zdecentralizowanych. Kryptograficzny zespół "BlockStream" zaprezentował pierwszy prototyp "łańcucha bocznego". Prezes firmy i wynalazca "Hashcash" Adam Back zwrócił się do społeczności:

"Wzywamy społeczność techniczną [...], aby dołączyć, wziąć udział, aby spróbować i komentować opcje, które powinny być zmienione lub poprawione."

Dostawcy e-portfeli nie zgodzili się na propozycje, aby zwiększyć rozmiar bloku do 20 MB

Dostawcy e-portfeli nie zgodzili się. Wcześniej Gavin Andresen zasugerował zwiększenie rozmiaru bloku dla Bitcoin. "Blockchain.info", "Coinbase" i "Xapo" poparły zwiększenie limitu rozmiaru bloku od 1 do 20 megabajtów. Ogłosiły to na stronie bitcoin.org. W tym samym czasie firma "Coinkite" i "GreenAddress" sprzeciwiły się propozycji. Co ciekawe, przedstawiciele obu stron byli zaniepokojeni centralizacją Bitcoin.

Web-Wallet Providers Divided over Andresen’s 20 MB Block Size Increase Proposal

Portfel banku "LHV" rozwija aplikację, która zbudowana jest w oparciu o Blockchain Bitcoin

Estoński bank "LHV" poparł projekt na utworzenie specjalnej platformy dla usług finansowych i wniosków o przekazywaniu pieniędzy. Będą oni wykorzystywać Blockchain aby ułatwić transakcje. Aplikacja mobilna "Cuber" jest dostępna na urządzeniach "Android" i "Apple". To pozwala użytkownikom na wysyłanie euro natychmiast i bezpłatnie otrzymywanie pieniędzy. Układ eksperymentalny do przesyłania wykorzystuje kolorowe monety Bitcoin w zależności od banku.

Londyński sektor technologiczny oferuje 44 000 miejsc pracy w finansach

Zasób "American Banker" poinformował, że grupa nowych firm z obszaru technologii finansowych przeniosła się do Londynu. Startupy chcą nawiązać kontakty z największymi instytucjami finansowymi i bankami. Otrzymają one wsparcie ze strony mentorów i przyspieszaczy, takich jak "Innovation Lab FINTECH Accenture" lub "Level39"

Startupy dostały globalne inwestycje w wysokości 12,21 miliardów dolarów. Duża część inwestycji została skierowana do firm w Londynie. Sir Edward Lister jest szefem sztabu burmistrza Londynu. On złożył oświadczenie dla "American Banker":

"Londyn jest liderem w rozwoju poszczególnych sektorów. Wynika to z historycznego rozwoju Londynu jako centrum usług finansowych. Sektor technologii londyńskich finansów oferuje 44 000 miejsc pracy. To więcej niż w Nowym Jorku i Dolinie Krzemowej".

44,000 Work in London’s FinTech Sector, More Than in NY and SV

Mike Hearn: "Bitcoin-XT" będzie obejmować wsparcie dla rozmiaru bloku z 20 MB za tydzień"

W ostatnim odcinku "Epicenter Bitcoin" deweloper Mike Hearn poinformował, że "Bitcoin-XT" będzie obejmować wsparcie dla 20 MB bloków w ciągu zaledwie jednego tygodnia.

Tak więc przejście z " Bitcoin Core" do "Bitcoin -XT" będzie o krok bliżej do rzeczywistości. "Bitcoin-XT" będzie najważniejszym klientem Bitcoin, który może zapewnić maksymalny rozmiar bloku. Jednak, jak zareaguje społeczność Bitcoin na  "Bitcoin -XT" pozostaje nieznane.

Technologie finansowe pomogą w zwycięstwie nad nierównością i ubóstwem finansowym

Innowacje finansowe oferują możliwości dla biznesu, jak również odgrywają ważną rolę społeczno-gospodarczą. Pomagają miliardom ludzi wyjść z ubóstwa.

Korporacyjne spółki kapitałowe podwyższonego ryzyka inwestują w rozwój sfery technologii finansowych. Spowoduje to zmianę systemu bankowego i finansowego w pełni, dzięki innowacjom technologicznym. Według informacji "Accenture" napływ inwestycji nie zmniejszy się w najbliższej przyszłości.

Fintech ‘As a Bridge Out of Poverty' to Fight Financial Exclusion

Banki australijskie starają wykorzystać system płatności "Ripple"

"Westpac Banking Corporation" i "Australia and New Zealand Banking Group" (ANZ) dołączył do "Commonwealth Bank of Australia" do testowania technologii płatności od firmy "Ripple Labs".

"Westpac Banking Corporation" jest w początkowej fazie testowej "proof of concept". "ANZ" ogłosił, że bank analizuje potencjalne korzyści, jakie model "Ripple" może zaoferować swoim klientom.

Australian Banks Trial Ripple Payments

×

Hottest Bitcoin News Daily

For updates and exclusive offers, enter your e-mail below.