BuyAnyCoin: A Prepaid Crypto Card at Your Local Store

Společnost "BuyAnyCoin" chce vedle dobíjecích karet pro telefony a debetních karet umístit v běžných obchodech i předplacené karty pro kryptoměny. Společnost aktuálně shromažďuje finance prostřednictvím portálu Indiegogo. Společnost doufá, že vybere 10 000 dolarů na další expanzi a rozvoj.

Thor Thurneau, zakladatel startupu "BuyAnyCoin", píše:

"Představte si toto: zajdete si do místní samoobsluhy koupit nějaké pití. Cestou k pokladně si ale všimnete karty, na které je napsáno "BuyAnyCoin poukázka". Zeptáte se na ni pokladní. Pokladní odpoví, že tyto karty vám umožní využít jakoukoli populární virtuální měnu jako třeba bitcoin."

Karty "BuyAnyCoin" mohou být použity pro kreditní a debetní nákupy, ale i místo hotovosti. Podle Thurneaua to může to přilákat lidi, kteří nemají bankovní účty.

Jakmile uživatel zakoupí poukázku "BuyAnyCoin", může si na webových stránkách společnosti zvolit měnu, kterou chce využít. Verze "BuyAnyCoin Beta" aktuálně podporuje Bitcoin, "Litecoin" a "Ripple". Tvůrci projektu však do budoucna plánují podporu více měn, včetně "Dash", "NXT" a "BitShares".

Thurneau dále řekl:

"Marketingová strategie "BuyAnyCoin" je následující: průměrný jednotlivec dostane fyzický přístup k virtuálnímu produktu. To je nejlepší způsob přijetí digitální měny - poskytnout zákazníkovi něco, co už zná, a spojit to s něčím, co chce nově využít, tedy kryptoměnou."

Fundraising skončí 3. července. Potenciální sponzoři by si měli být vědomi toho, že společnost nezveřejnila adresu své krypto-peněženky. Pro získání adresy je třeba společnost kontaktovat.

Již v lednu 2015 začalo v Jižní Koreji více než 24 000 samoobsluh včetně 7eleven prodávat bitcoinové dárkové karty. Jde o součást projektu jihokorejské bitcoinové burzy "Coinplug".


Follow Cointelegraph on Facebook