Rząd Kamerunu wdraża scentralizowaną alternatywną walutę "TREST"

The government of Cameroon has implemented a centralized, insecure and potentially dangerous blockchain protocol and currency Trest

15 Total views
126 Total shares
Cameroon Government Implements Centralized Altcoin Trest (Op-Ed)

Rząd Kamerunu wprowadza scentralizowany i potencjalnie niebezpieczny protokół blockchain o nazwie "TREST", jak i kryptowalutę o tej samej nazwie. Jest to część projektu świadczenia usług dla szybkiego transferu pieniędzy bez prowizji. Projekt skierowany jest do ludzi, którzy nie mają konta w banku.

Kopacz nie może zweryfikować transakcji, które są przeprowadzane przez blockchain "Trest". Transakcje nie mogą być weryfikowane przez inny podmiot, który działa w sieci.

Twórca "Trestor" Kunal Dixit powiedział:

"Kopacze nie są motorem sieci Trestor (T-Net). Sieć jest prowadzona przez wolontariuszy. Trestor działa niezależne od kopaczy. Wszystkie transakcje są za darmo w sieci. Będą za darmo na zawsze."

 

Mikrogospodarka w oparciu o walutę "Trest"

Według informacji z "CNN", 90% ludności Kamerunu nie ma konta bankowego. Mieszkańcy zakładają konta w usługach dla płatności mobilnych częściej niż w bankach. Rząd popiera wprowadzenie sieci płatniczej "Trestor", jak również wirtualną walutę "TREST". W ten sposób rząd ma nadzieję na pomoc wszystkich mieszkańców kraju, którzy nie mają kont bankowych.

Antoine De Padoue jest założycielem "Socapssi", a także prezesem partii opozycyjnej Kamerunu "RDPF KUMZE". Powiedział:

"Stworzyliśmy sztuczną mikrogospodarke, która jest oparta na walucie "Trest". Ludzie akceptują tę nową metodę dokonywania płatności. Zaczęli szukać sposobów wykorzystania waluty "TREST" w ciągu pierwszych pięciu dni testu pilotażowego. Osiągnęliśmy znaczące wskaźniki wzrostu skuteczności systemu. Jego korzyści przewyższają jego wady w dużej mierze".

Firma "Exchange House" jest pierwszym partnerem rządu w handlu detalicznym poprzez sieć "Trestor". Firma znajduje się w Jaunde, stolicy Kamerunu. Według pana Padoue system jest w pełni funkcjonalny. Rząd Kamerunu planuje zatrudnić 500 partnerów handlowych za pomocą "Trestor" w ciągu najbliższych 12 miesięcy. To stworzy 1800 miejsc pracy.

Dlaczego nie Bitcoin?

Integracja i uruchomienie "Trest" były udane. Jednak rząd Kamerunu dostaje coraz wiele pytań od przedstawicieli społeczności krypto, zarówno fanów Bitcoin jak i ekspertów. Dlaczego warto wprowadzić nową alternatywną walutę, jeśli rząd może po prostu zapewnić utrzymanie i integrację Bitcoin?

Pan De Padoue powiedział:

"System Bitcoin oferuje niskie opłaty dla użytkowników. Jednak sieć wymaga znacznych kosztów."

On dodał:

"To było dla nas decydującym czynnikiem. Nie mogliśmy uwierzyć, że sieć Bitcoin zużywa energię elektryczną w wysokości 18,95 dolarów USA  dla pojedynczej transakcji."

Sieć Bitcoin jest droga w użyciu. Jednakże jest tak z uwagi na jej wysoki stopień bezpieczeństwa. Koszt zależy od liczby kopaczy, którzy biorą udział w weryfikacji transakcji na blockchain Bitcoin. Zużycie energii jest bezpośrednio związane z wysokim stopniem złożoności systemu. Jest to spowodowane przez wielu kopaczy, którzy pracują nad weryfikacją blockchaina.

 

Scentralizowany protokół

Protokół ten jest kontrolowany przez "ochotników", którzy nie otrzymują wynagrodzenia. Oznacza to, że protokół jest scentralizowany. To sprawia, że ​​jest mniej bezpieczny.

Firma "Trestor" nie opublikowała opisu technicznego dla protokołu. Opis techniczny jest wymagany dla każdej technologii bezpiecznych kryptowalut. Na koniec, "Trestor" jest siecią o zamkniętych źródłach. Protokół sieciowy nie może być sprawdzane za pomocą standardowej procedury audytu, która jest stosowana w dziedzinie kryptowaluty.

Założyciel i dyrektor techniczny firmy wiodącej indyjskiej platformy handlowej "Coinsecure.in" powiedział panu Dixitowi:

"Możecie mówić o uczciwości swoich działań, ale są to oszustwa. Czytałem wasze " podejrzane "dokumenty. Można próbować chronić swój produkt co najmniej na forum."

Kontynuował:

"Protokół jest scentralizowany, jak rozumiem. Jego kod źródłowy jest zamknięty. W tym przypadku, jego twórcy stosują określenia "Bitcoin" i "kryptowaluta". Nie będę narzucać mojej rady. Ale wolę pracować ze zdecentralizowanymi technologiami, które oferują produkty open source. "

Rządowi Kamerunu nie udało się uchwycić to, że koncepcja kopania leży u podstaw integralności każdej kryptowaluty. Jest również podstawą każdego układu, który działa w oparciu o blockchain. Jednak rząd nadal wydaje "optymistyczne" oświadczenia o integracji alternatywnej waluty dla gospodarki narodowej. Stwierdzenia te mogą być traktowane jako pozytywne w każdym przypadku.

Innymi słowy, Kamerun jest pierwszym krajem, który zdał sobie sprawę z wywrotowego potencjału kryptowaluty.