Coinbase Who? Process Your Own Bitcoin Payments with Mycelium Gear

Handlowcy będą musieli nie tylko znać adres Bitcoin, aby rozpocząć przyjmowanie płatności w Bitcoin. Specjalne oprogramowanie będzie potrzebne do śledzenia płatności dla każdego zamówienia. Dostarcza informacji na temat produktu i adresu dostawy.

Innymi słowy, system płatności jest niezbędny dla wszystkich podmiotów gospodarczych.

Systemy takie jak "BitPay", "Coinbase" i "Coinify", były wiodącymi systemami płatności aż do teraz. Firma "Mycelium" chciałaby to zmienić.

Mycelium Gear to platforma oprogramowania, które jest open source. Platforma jest dostępna w wersji beta w tej chwili. Ten program działa jako system płatności. Kupcy będą w stanie obsługiwać swoje płatności na własną rękę. Powiedział rzecznik firmy w wywiadzie dla "Brave New Coin":

"Mamy nadzieję, że nasze oprogramowanie przyciągnie więcej przedsiębiorców do wykorzystania Bitcoin. Będzie to w stanie całkowicie zmienić sposób w jaki płatności są przetwarzane. Dlatego będziemy mogli zbliżyć się do naszego celu. Chcemy decentralizacji wszelkiego rodzaju handlu. Chcemy zwiększyć poziom prywatności. Ponadto chcemy usunąć "osoby trzecie" od gospodarki Bitcoin."

Jak działa system

System ""Mycelium Gear"" działa w dwóch etapach. Po pierwsze, tworzy nowy adres Bitcoin. Po drugie, monitoruje blockchain Bitcoin w celu potwierdzenia wpłaty. System informuje o nadmiarze lub niedoborze płatności dla danego zamówienia.

Oprogramowanie działa na serwerach. Firma ""Mycelium" oferuje wolne miejsca na swoich serwerach dla początkujących przedsiębiorców. Zaawansowani przedsiębiorcy mogą uzyskać ich własne serwery do pracy z podstawowym oprogramowaniem ""Mycelium Gear"".

Project Manager Roman Snitko powiedział w wywiadzie dla "Brave New Coin": ""Mycelium Gear - platforma oprogramowania, ale także system płatności, ponieważ zapewnia podobne usługi. Jednak nie zajmuje się bezpośrednio pieniędzmi, ale monitoruje blockchain i generuje adresy na podstawie klucza publicznego BIP32. Każdy może to zrobić. "

Dzięki temu przedsiębiorcy mogą pozbyć się ciężaru regulacji, którego nie można uniknąć podczas pracy z takimi firmami jak: "Coinbase". Kupcy nie są zobowiązani do przedstawienia swoich danych osobowych. Nikt nie będzie śledzić Twoich nawyków dotyczących wydatków. Nikt nie będzie zamykać swojego konta niespodziewanie. Będą mieli okazję do przetwarzania self-płatności.

Outsourcing: Ludzie przeciwko oprogramowaniu

Kontynuował przedstawiciel firmy "Mycelium"

"Mycelium Gear" nie przeprowadza transakcji pieniężnych w imieniu kupców. Eliminuje to konieczność, aby czekać kilka dni, aż nadejdzie przelew pieniędzy na rachunek bankowy. Przedsiębiorca nie ma ryzyka utraty pieniędzy z powodu usterki systemu płatności. Nie ma potrzeby, aby wypełnić kilka wniosków, nie ma potrzeby, aby dostarczyć szczegółowe informacje osobiste. I nie ma skomplikowanego systemu ograniczeń.

Zmniejsza to koszty obsługi prawie do zera. Oznacza to, że usługa jest całkowicie bezpłatna. "

Ale co z tymi przedsiębiorcami, którzy chcą przekształcić część swoich bitcoinów w tradycyjne waluty?

Firma "Mycelium" także się tym zajęła. Obywatele UE będą mieli okazję do przeprowadzenia codziennych płatności w euro w najbliższej przyszłości. Jest to określone na stronie internetowej projektu ""Mycelium Gear". Wyjaśnia to jak "osoby trzecie" mogą realizować wpłaty i przeliczanie walut.