"CoinTelegraph" założył fundusz w Bitcoin na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Nepalu

CoinTelegraph is calling for the digital currency community to come together and join our relief effort for victims of the recent Nepali earthquake.

76 Total views
350 Total shares
CoinTelegraph Launches BTC Relief Fund for Nepal Earthquake Victims

"Cointelegraph" zwołuje społeczność waluty cyfrowej aby spotkać się razem i przyłączyć się do wysiłków na rzecz pomocy ofiarom trzęsienia ziemi w Nepalu.

CoinTelegraph współpracując z "Bitcoin Alliance India", rozpoczął pracę w celu pozyskania funduszy dla osób dotkniętych katastrofą.

Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup akcji żywności, tymczasowe schronienie, niezbędne narzędzia i ich transport do rejonów dotkniętych katastrofą w Nepalu.

Więcej informacji zostanie opublikowane wkrótce.

Poprosiliśmy współzałożyciela Bitcoin Alliance India, Vishala Guptę o wypowiedź na temat planu udzielenia pomocy w kampanii.

"Najlepszym sposobem, aby pomóc - jest zapewnienie ludziom niezbędnych środków do przeżycia. Natychmiast. Jest to konieczne, aby zapewnić jedzenie, schronienie, dostęp do czystej wody, lekarstw. "

Ostatnie dane na temat strat są następujące: 4000 ofiar śmiertelnych, 7100 rannych, ponad 940000 dzieci w potrzebie.

Trudno jest dotrzeć do miejsc, które są najbliżej epicentrum trzęsienia. Około 90% budynków zniszczonych przez pierwsze dane z epicentrum.

Vishal Gupta powiedział, gdzie "Bitcoin Alliance India" wykonuje swoją pracę. Wyjaśnił także:

"Myślę, że najważniejsze jest to, aby pomóc w odległych rejonach. Dużo uwagi poświęca się popularnym rejonom, takich jak Katmandu, podnóże Mount Everestu i obiektom turystycznym. Dostać się na przedmieścia z terytorium Indii jest łatwiejsze niż z Katmandu. Używamy go do pomocy w tych regionach. "

Zespół wsparcia wspólnoty cyfrowej już tam jest. Czerwony Krzyż otrzymał ponad 11 datków w Bitcoin za pośrednictwem Twittera. Stało się to dzięki specjalnemu tagowi, który został utworzony przez "ChangeTip". Firma "BitPay" uruchomiła stronę darowizny, jak również.

Vishal Gupta skomentował sytuację:

"Bitcoin może nie mieć absolutnej przewagi. Jednakże jedną z zalet jest prędkość przesyłania pieniędzy. Jest to bardzo ważne w tej sytuacji. Ważniejsze niż koszt tłumaczenia. I tak społeczność Bitcoin może wyrazić siebie. Powiedzieć światu, że opieka jest oparta na neutralnej walucie. Najważniejszą rzeczą są dobre intencje. "

Trzęsienie ziemi miało miejsce o 11:58 w sobotę, 25 kwietnia. To było najsilniejsze trzęsienie ziemi w tym regionie w ciągu ostatnich 85 lat. Moc trzęsienia ziemi - 7,8 w skali Richtera. Taka jest siła wstrząsów w rejonie w pobliżu stolicy - Katmandu.

Kathmandu