CoinTelegraph Launches BTC Relief Fund for Nepal Earthquake Victims

"Cointelegraph" zwołuje społeczność waluty cyfrowej aby spotkać się razem i przyłączyć się do wysiłków na rzecz pomocy ofiarom trzęsienia ziemi w Nepalu.

CoinTelegraph współpracując z "Bitcoin Alliance India", rozpoczął pracę w celu pozyskania funduszy dla osób dotkniętych katastrofą.

Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup akcji żywności, tymczasowe schronienie, niezbędne narzędzia i ich transport do rejonów dotkniętych katastrofą w Nepalu.

Więcej informacji zostanie opublikowane wkrótce.

Poprosiliśmy współzałożyciela Bitcoin Alliance India, Vishala Guptę o wypowiedź na temat planu udzielenia pomocy w kampanii.

"Najlepszym sposobem, aby pomóc - jest zapewnienie ludziom niezbędnych środków do przeżycia. Natychmiast. Jest to konieczne, aby zapewnić jedzenie, schronienie, dostęp do czystej wody, lekarstw. "

Ostatnie dane na temat strat są następujące: 4000 ofiar śmiertelnych, 7100 rannych, ponad 940000 dzieci w potrzebie.

Trudno jest dotrzeć do miejsc, które są najbliżej epicentrum trzęsienia. Około 90% budynków zniszczonych przez pierwsze dane z epicentrum.

Vishal Gupta powiedział, gdzie "Bitcoin Alliance India" wykonuje swoją pracę. Wyjaśnił także:

"Myślę, że najważniejsze jest to, aby pomóc w odległych rejonach. Dużo uwagi poświęca się popularnym rejonom, takich jak Katmandu, podnóże Mount Everestu i obiektom turystycznym. Dostać się na przedmieścia z terytorium Indii jest łatwiejsze niż z Katmandu. Używamy go do pomocy w tych regionach. "

Zespół wsparcia wspólnoty cyfrowej już tam jest. Czerwony Krzyż otrzymał ponad 11 datków w Bitcoin za pośrednictwem Twittera. Stało się to dzięki specjalnemu tagowi, który został utworzony przez "ChangeTip". Firma "BitPay" uruchomiła stronę darowizny, jak również.

Vishal Gupta skomentował sytuację:

"Bitcoin może nie mieć absolutnej przewagi. Jednakże jedną z zalet jest prędkość przesyłania pieniędzy. Jest to bardzo ważne w tej sytuacji. Ważniejsze niż koszt tłumaczenia. I tak społeczność Bitcoin może wyrazić siebie. Powiedzieć światu, że opieka jest oparta na neutralnej walucie. Najważniejszą rzeczą są dobre intencje. "

Trzęsienie ziemi miało miejsce o 11:58 w sobotę, 25 kwietnia. To było najsilniejsze trzęsienie ziemi w tym regionie w ciągu ostatnich 85 lat. Moc trzęsienia ziemi - 7,8 w skali Richtera. Taka jest siła wstrząsów w rejonie w pobliżu stolicy - Katmandu.

Kathmandu