CoverYou: The First European Insurer to Accept Bitcoin for Premium Payment

Firma "CoverYou" ubezpiecza całą gamę urządzeń mobilnych (smartfonów i tabletów) w Belgii i Holandii. Dziś ogłoszono, że użytkownicy mogą płacić kwotę ubezpieczenia w walucie Bitcoin.

Usługa ta jest dostępna tylko przy zakupie rocznego ubezpieczenia. Aby kupić miesięczne ubezpieczenie użytkownicy będą musieli użyć standardowego sposobu płatności online.

Systemy płatności "iDeal" zapewnia większą część płatności dzięki "CoverYou". "IDeal" pozwala płacić za towary i usługi bezpośrednio z konta bankowego. Jest to jeden z najbardziej popularnych systemów płatności internetowych w Holandii.

Założycielka firmy "CoverYou" Yvonne Geijs powiedziała, że rynek ubezpieczeń urządzeń mobilnych szybko rośnie:

"Nasze usługi są coraz bardziej popularne. Wynika to ze wzrostu cen smartfonów. Zdolność do zapłaty za ubezpieczenie w walucie Bitcoin jest inwestycją w przyszłość i rozwój nowych technologii."

Mollie - System płatności online

Ewoud Uphof, twórca firmy "CoverYou" wyjaśnił, że zdecydowano się porzucić system miesięcznych płatności w walucie Bitcoin. Powód tego polega na destabilizacji i wahaniu cen Bitcoin.

Firma realizuje wszystkie płatności za pośrednictwem usługi "Mollie". Pomaga to uniknąć problemów z wahaniami cen Bitcoin.

"Molly" to holenderski operator płatności internetowych. Płatność w Bitcoin wprowadza usługa "Mollie", a następnie pieniądze pojawiają się w "CoverYou" już w euro.

Pan Uphof zauważyć, że decyzja o przyjęciu płatności w Bitcoin powstała na bazie licznych wniosków ze strony lokalnej społeczności Bitcoin.

Część globalnej sieci

Ewoud Uphof powiedział, że spotkał się z przedstawicielami lokalnej społeczności Bitcoin. Przedstawiciele społeczności poprosili go, aby wprowadzić możliwość opłacania ubezpieczenia na urządzeniach mobilnych w walucie Bitcoin.

Firma "CoverYou" działa w dwóch krajach europejskich. Firma jest częścią globalnej sieci ubezpieczenia "QSX Insurance Group".

Czy inni ubezpieczyciele pójdą w kroki CoverYou?

Czy to będzie wzór dla innych firm ubezpieczeniowych? Czas pokaże. Ale teraz entuzjaści Bitcoin mogą wydać część swoich oszczędności na ubezpieczenia w Holandii i Belgii. Ci użytkownicy mogą być pewni, że firma ubezpieczeniowa "CoverYou" zwróci im pieniądze za wszystkie straty, jeżeli ich smartfone ulegnie uszkodzeniu lub zostanie skradziony.


Follow Cointelegraph on Facebook