Crowdfunded Documentary 'Bitcoin: The End of Money As We Know It' Premiers Online

Film Torstena Hoffmanna "Bitcoin: Konec peněz jak je známe" (Bitcoin: The End Of Money As We Know It) byl zveřejněn na několika on-line platformách. Jeho tvůrci před rokem nasbírali 17 000 australských dolarů v crowdfundingové kampani. Film získal dvě ocenění na lasvegaském festivalu "Freedom Fest 2015".

"Bitcoin: Konec peněz jak je známe" sleduje historii peněz od minulých století až do dnešních dnů. Přibližuje detaily činnosti centrálních bank a role dalších aktérů ve finančním odvětví. Ukazuje, jak je dnes velké množství peněz vytvořeno komerčními bankami a zkoumá roli vlády v procesu jejich tvorby. Nakonec hovoří o bitcoinu jako o možné alternativě k současnému měnovému paradigmatu.

Scénárista, režisér a producent dokumentu Torsten Hoffmann řekl:

"Film ukazuje některá překvapivá a málo známá fakta o penězích, které používáme každý den a nabízí bitcoin jako potenciální alternativu. Náš film získal dobré mediální pokrytí. Je vhodný pro ty, kteří chtějí absolvovat rychlokurz vyspělých technologií. Domníváme se, že bude populární mezi mladými lidmi, kteří v této oblasti pracují. Je vhodný pro lidi, kteří pracují ve finančním sektoru, stejně jako v různých startupech. Bude to užitečné i pro ty, kteří se zajímají o libertariánské myšlenky."

"Bitcoin: Konec peněz jak je známe" proniká do historie peněz samotných, a to ještě lépe, než jiné snímky o bitcoinu. Samotný bitcoin není až do poloviny filmu zmíněn. Jeho význam je pak odhalen v druhé části filmu.

Hoffmann dále vysvětlil:

"Původně jsem si myslel, že bychom mohli jít rovnou na Bitcoin. Publikum tím pádem ale nezíská dostatečně široký kontext a nebude schopno pochopit, proč je bitcoin tak revoluční. Tak jsme se rozhodli na to jít od začátku. S historií peněz, která začíná dlouho před prvními mincemi. Mnohem později došlo k zapojení vlády do procesu vytváření a správy peněz. Byl jsem překvapen výsledky svého vlastního výzkumu. Zjistil jsem, že základní přísun peněz je dnes tvořen soukromými bankami. A to přináší naši historii až k poslední finanční krizi."

Film "Bitcoin: Konec peněz jak je známe" je režijním debutem německého podnikatele Torstena Hoffmanna, který má magisterský titul v oboru finance z Oxfordské univerzity. Jeho film představuje řadu myšlenek předních osobností v oblasti bitcoinu, např. Andrease Antonopoulose, Rogera Vera, Bernarda von Nothause, Jeffreyho Tuckera, Michaela J. Caseyho a mnoha dalších.

Navštivte internetové stránky filmu "Bitcoin: konec peněz jak je známe" či jeho stránku na "Facebook" a "Vimeo". Jsou tam k dispozici informace, kde můžete film vidět a získat o něm více informací.

Torsten Hoffmann's “Bitcoin: The End Of Money As We Know It”