Crowdfunded Documentary 'Bitcoin: The End of Money As We Know It' Premiers Online

Film Torstena Hoffmanna "Bitcoin: The End Of Money As We Know It" ukazał się na kilku platformach internetowych. Jego twórcy zebrali 17 tysięcy dolarów australijskich dzięki kampanii crowdfundingowej rok temu. Film zdobył dwie nagrody na festiwalu "Freedom Fest 2015", który odbył się w Las Vegas.

"Bitcoin: End of Money As We Know It" śledzi historię pieniędzy od wieków minionych do dnia dzisiejszego. Film przedstawia szczegóły działania banków centralnych i roli innych podmiotów w branży finansowej. Film pokazuje, jak wiele pieniędzy jest tworzone dziś przez banki komercyjne. Bada ona rolę rządu w procesie kreacji pieniądza. Ostatecznie dokument mówi o Bitcoin, jako możliwej alternatywie dla obecnego modelu pieniężnego.

Scenarzysta, reżyser i producent filmu dokumentalnego Torsten Hoffmann powiedział:

"Film pokazuje zaskakujące i mało znane fakty na temat pieniędzy, których używamy na co dzień. Oferuje on Bitcoin jako potencjalną alternatywę. Nasz film otrzymał dobrą opinię w mediach. Jest ona odpowiednia dla tych, którzy chcą otrzymać kurs  zaawansowanej technologii. Podejrzewamy, że film będzie popularny wśród młodych ludzi, którzy pracują w dziedzinie tej technologii. Jest on odpowiedni dla ludzi, którzy pracują w sektorze finansowym, jak również dla wielu startupów. Będzie to przydatne dla tych ludzi, którzy są zainteresowani wolnościowymi ideami. "

"Bitcoin: End of Money As We Know It" przenika do historii samego pieniądza. Robi to nawet lepiej niż w innych filmach o Bitcoin. Bitcoin nie jest wymieniony aż do środkowej części filmu. Jego znaczenie jest ujawniona w drugiej części.

Pan Hoffmann wyjaśnił:

"Początkowo myślałem, że może po prostu iść prosto do Bitcoin. Ale publiczność nie otrzyma wystarczająco szerokiego kontekstu. Publiczność może nie zrozumieć, dlaczego Bitcoin jest tak rewolucyjny. Postanowiliśmy więc rozpocząć od początku. Od historii pieniądza, co zaczyna się dobrze przed pierwszymi monetami. Znacznie później, rząd był zaangażowany w tworzenie i zarządzanie pieniędzy jako organ centralny. Byłem zaskoczony wynikami moich badań. Dowiedziałem się, że podstawowa podaż pieniądza jest tworzona przez prywatne banki aż do dziś. I to tworzy naszą historię, aż do ostatniego kryzysu finansowego ".

Film ""Bitcoin: The End Of Money As We Know It" stał się debiutem reżyserskim dla niemieckiego przedsiębiorcy Torstena Hoffmanna. Pan Hoffmann ma tytuł magistra w dziedzinie finansów na Uniwersytecie w Oxfordzie. Jego film pokazuje różne pomysły czołowych postaci w dziedzinie Bitcoin. Takich jak Andreas Antonopoulos, Roger Ver, Bernard von NotHaus, Jeffrey Tucker, Michael J. Casey i wielu innych.

Odwiedź stronę filmu "Bitcoin: End of Money As We Know It", jak również jego stronę na "Facebook" i "Vimeo". Tam można się dowiedzieć, gdzie można obejrzeć film i uzyskać więcej informacji na jego temat.

Torsten Hoffmann's “Bitcoin: The End Of Money As We Know It”


Follow Cointelegraph on Facebook