Zestawienie za 1 czerwca: Ekwador nakazał bankom państwowym przyjęcie waluty cyfrowej, "Playboy" pisze o Bitcoin

The state of Ecuador has ordered financial institutions in the South America country to adopt the Official Electronic Currency, Playboy has published an article about Bitcoin and more news

11 Total views
242 Total shares
JUN 1 DIGEST: Ecuador Orders Banks to Adopt State Digital Currency, Playboy Writes About Bitcoin

Rząd Ekwadoru nakazał instytucjom finansowym w tym kraju Ameryki Łacińskiej otrzymywanie płatności w e-walucie. "Playboy" opublikował artykuł o Bitcoin. Te i inne informacje opublikowano 1 czerwca br.

Rząd Ekwadoru nakazał bankom  przyjmowanie płatności w walutach elektronicznych

Ekwadorski rząd nakazał wszystkim lokalnym instytucjom finansowym przyjmowanie płatności w walutach cyfrowych, które są sponsorowane przez państwo. Narodowy Bank Centralny dał bankom i innym instytucjom finansowym 360 ​​dni, aby wykonać to zadanie. Liczenie dni rozpoczęło się 25 maja.

Ten kraj Ameryki Łacińskiej chce zwiększenia wydajności systemów płatniczych przy użyciu waluty elektronicznej. W końcu rząd zamierza osiągnąć stabilność gospodarczą w kraju.

Minister Polityki Gospodarczej Patricio River Yanez powiedział:

"Wszystkie instytucje publiczne, prywatne i spółdzielcze sektorach finansowych muszą włączyć kilka mikro-agentów, którzy pracują z systemem e-waluty."

"PopChest" ogłosił paywall Bitcoin na "YouTube" i innych witrynach wideo

"PopChest" ogłosiła wprowadzenie wersji beta rozwiązań mikro-płatności dla oglądania wideo. Usługa pozwoli twórcom treści zamieszczanych na "YouTube" i innych witrynach wideo zarabiać per view. Sami widzowie będą wykonywać mikropłatności.

Aby skorzystać z usługi, twórca treści musi wejść na stronę "PopChest". Następny twórca musi wprowadzić adres URL pliku wideo. Ten film należy pobrać z Internetu (na przykład na "YouTube") wcześniej. Widzowie, którzy chcą zobaczyć film będą musieli wysłać mikro-płatności. Widzowie mogą wysyłać mikro-płatności na adres strony podany w QR-code.

"Playboy" opublikował artykuł o Bitcoin

Magazyn "Playboy" opublikował szczegółowy artykuł na temat Bitcoin. Magazyn został założony przez Hugha Hefnera w 1953 roku. "Playboy" jest jednym z najbardziej popularnych amerykańskich czasopism o stylu życia i rozrywki dla ludzi, jak i znaną na całym świecie marką. Dlatego publikacja o Bitcoin w "Playboy" może stać się jednym z najjaśniejszych wydarzeń dla krypto-waluty.

Artykuł opowiada o kodach QR i jak wraz z Bitcoin technologia ta pozwala szybko i anonimowo wysłać pieniądze.

Artykuł mówi:

"Użytkownicy Bitcoin są jednymi z największych entuzjastów, którzy korzystają z kodów QR w Ameryce. Możesz zeskanować kod QR Bitcoin czyjegoś  portfela, więc będzie można wysłać pewną ilość waluty cyfrowej."

Portfel sprzętowy "CryptoSteel" przekroczył cel ponad dwukrotnie w ciągu zaledwie 12 dni

"CryptoSteel" to system wykonany ze stali nierdzewnej. Crowdfunding  "CryptoSteel" osiągnął poziom ponad 16 000 dolarów w 12 dni. Początkowo firma "IndieGoGo" chciała uzyskać 8000 dolarów na kampanię w ciągu 30 dni. Kwota przekracza dwukrotnie pierwotny cel. Spółka pozyskuje finansowanie na specjalne narzędzia, które umożliwiają montaż linii do utrzymania ceny detalicznej produktu końcowego do minimum.

Strona internetowa "IndieGoGo" napisała:

"Ciężko pracowaliśmy przez ostatnie kilka miesięcy w celu  naszej wizji życia. Ta kampania jest warte każdej sekundy. To było możliwe dzięki ludziom, którzy wspierali nas. Będziemy informować Państwa o tym, co zrobiliśmy dzięki zebranym środkom. Jesteście częścią społeczności "CryptoSteel" "

Partnerstwo "Cubits" i "Wikando" pozwalają 860 organizacjom charytatywnym na całym świecie, aby zaakceptować Bitcoin.

Dostawca usług Bitcoin "Cubits" ogłosił partnerstwo z usługą pozyskiwania funduszy "Wikando". Koordynacja umowy trwała osiem miesięcy. Według informacji prasowej umowa przewiduje możliwość otrzymania darowizny Bitcoin w ponad 860 organizacji charytatywnych na całym świecie.

"Wikando" to platforma "zbierania funduszy jako usługi", która została uruchomiona w roku 2008. Od tego czasu przyciąga wiele organizacji. Wśród nich są Oxfam, Amnesty International, Armia Zbawienia i Doctors Without Borders.

Chief Technology w "Wikando" Peter Kral powiedział,

"Szukamy sposobów, aby ułatwić proces zbierania datków. Staramy się zrobić to szybciej, taniej, bezpieczniej i bardziej dostępne dla wszystkich i wszędzie. Przyjęcie płatności Bitcoin jest oczywistym wyborem. Kubica pomógł nam dokonać tego wyboru."

"Apple" zatwierdza wniosek o Bitcoin dla "Game of Birds"

Firma "Apple" zatwierdziła wydanie do bezpłatnego pobrania aplikacji dla iOS o nazwie "Game of Birds". Ta aplikacja daje graczom nagrody w Bitcoin. W grze możesz pomóc ptaokm uciec od sowy. Aby to zrobić, będzie trzeba rzucać strategicznie bomby i strzelać do sowy aby utorować drogę ucieczki. Zarabiasz bitcoiny w przypadku sukcesu.

Apple approves Bitcoin tipping app ‘Game of Birds’

"Commonwealth Bank of Australia" przypomina, że banki akceptują Bitcoin i inne formy cyfrowych pieniędzy

CIO w "Commonwealth Bank of Australia" David Whiteing zaleca bankom przyjęcie technologii, takich jak Bitcoin. Powiedział, że jest to konieczne, jeśli banki chcą być wciąż na rynku:

"Dziś mamy rachunki wielu banków z 15 walutami dostępne w telefonie. Są one dostępne natychmiast w czasie rzeczywistym. Możemy wykorzystać tę technologię i używać jej jako bank dla punktów lojalnościowych. Możemy dodać do niej kryptowaluty i inne środki płatności".

Sędzia z Ugandy orzekł, że transakcje mobilne są nielegalne w kraju

Sąd Gospodarczy w Kampali w Ugandzie, orzekł, że transakcje pieniężne na telefony, które prowadzone są przez pięć przedsiębiorstw telekomunikacyjnych, są nielegalne w tym kraju.

Firmy zaangażowane w transakcje gotówkowe, choć nie są one rejestrowane jako organizacje finansowe, dzałały zgodnie z przepisami kraju. Z tego powodu sąd wydał taką decyzję.

Sędzia Christopher Madrama:

"MTN nie jest instytucją finansową. Muszą uzyskać licencję albo z Banku Ugandy lub innego banku komercyjnego. Tylko wtedy będą mogli wejść na rynek działalności finansowej. Tylko wtedy będą w stanie oferować transfery pieniężne  na telefon."