JUN 1 DIGEST: Ecuador Orders Banks to Adopt State Digital Currency, Playboy Writes About Bitcoin

Rząd Ekwadoru nakazał instytucjom finansowym w tym kraju Ameryki Łacińskiej otrzymywanie płatności w e-walucie. "Playboy" opublikował artykuł o Bitcoin. Te i inne informacje opublikowano 1 czerwca br.

Rząd Ekwadoru nakazał bankom  przyjmowanie płatności w walutach elektronicznych

Ekwadorski rząd nakazał wszystkim lokalnym instytucjom finansowym przyjmowanie płatności w walutach cyfrowych, które są sponsorowane przez państwo. Narodowy Bank Centralny dał bankom i innym instytucjom finansowym 360 ​​dni, aby wykonać to zadanie. Liczenie dni rozpoczęło się 25 maja.

Ten kraj Ameryki Łacińskiej chce zwiększenia wydajności systemów płatniczych przy użyciu waluty elektronicznej. W końcu rząd zamierza osiągnąć stabilność gospodarczą w kraju.

Minister Polityki Gospodarczej Patricio River Yanez powiedział:

"Wszystkie instytucje publiczne, prywatne i spółdzielcze sektorach finansowych muszą włączyć kilka mikro-agentów, którzy pracują z systemem e-waluty."

"PopChest" ogłosił paywall Bitcoin na "YouTube" i innych witrynach wideo

"PopChest" ogłosiła wprowadzenie wersji beta rozwiązań mikro-płatności dla oglądania wideo. Usługa pozwoli twórcom treści zamieszczanych na "YouTube" i innych witrynach wideo zarabiać per view. Sami widzowie będą wykonywać mikropłatności.

Aby skorzystać z usługi, twórca treści musi wejść na stronę "PopChest". Następny twórca musi wprowadzić adres URL pliku wideo. Ten film należy pobrać z Internetu (na przykład na "YouTube") wcześniej. Widzowie, którzy chcą zobaczyć film będą musieli wysłać mikro-płatności. Widzowie mogą wysyłać mikro-płatności na adres strony podany w QR-code.

"Playboy" opublikował artykuł o Bitcoin

Magazyn "Playboy" opublikował szczegółowy artykuł na temat Bitcoin. Magazyn został założony przez Hugha Hefnera w 1953 roku. "Playboy" jest jednym z najbardziej popularnych amerykańskich czasopism o stylu życia i rozrywki dla ludzi, jak i znaną na całym świecie marką. Dlatego publikacja o Bitcoin w "Playboy" może stać się jednym z najjaśniejszych wydarzeń dla krypto-waluty.

Artykuł opowiada o kodach QR i jak wraz z Bitcoin technologia ta pozwala szybko i anonimowo wysłać pieniądze.

Artykuł mówi:

"Użytkownicy Bitcoin są jednymi z największych entuzjastów, którzy korzystają z kodów QR w Ameryce. Możesz zeskanować kod QR Bitcoin czyjegoś  portfela, więc będzie można wysłać pewną ilość waluty cyfrowej."

Portfel sprzętowy "CryptoSteel" przekroczył cel ponad dwukrotnie w ciągu zaledwie 12 dni

"CryptoSteel" to system wykonany ze stali nierdzewnej. Crowdfunding  "CryptoSteel" osiągnął poziom ponad 16 000 dolarów w 12 dni. Początkowo firma "IndieGoGo" chciała uzyskać 8000 dolarów na kampanię w ciągu 30 dni. Kwota przekracza dwukrotnie pierwotny cel. Spółka pozyskuje finansowanie na specjalne narzędzia, które umożliwiają montaż linii do utrzymania ceny detalicznej produktu końcowego do minimum.

Strona internetowa "IndieGoGo" napisała:

"Ciężko pracowaliśmy przez ostatnie kilka miesięcy w celu  naszej wizji życia. Ta kampania jest warte każdej sekundy. To było możliwe dzięki ludziom, którzy wspierali nas. Będziemy informować Państwa o tym, co zrobiliśmy dzięki zebranym środkom. Jesteście częścią społeczności "CryptoSteel" "

Partnerstwo "Cubits" i "Wikando" pozwalają 860 organizacjom charytatywnym na całym świecie, aby zaakceptować Bitcoin.

Dostawca usług Bitcoin "Cubits" ogłosił partnerstwo z usługą pozyskiwania funduszy "Wikando". Koordynacja umowy trwała osiem miesięcy. Według informacji prasowej umowa przewiduje możliwość otrzymania darowizny Bitcoin w ponad 860 organizacji charytatywnych na całym świecie.

"Wikando" to platforma "zbierania funduszy jako usługi", która została uruchomiona w roku 2008. Od tego czasu przyciąga wiele organizacji. Wśród nich są Oxfam, Amnesty International, Armia Zbawienia i Doctors Without Borders.

Chief Technology w "Wikando" Peter Kral powiedział,

"Szukamy sposobów, aby ułatwić proces zbierania datków. Staramy się zrobić to szybciej, taniej, bezpieczniej i bardziej dostępne dla wszystkich i wszędzie. Przyjęcie płatności Bitcoin jest oczywistym wyborem. Kubica pomógł nam dokonać tego wyboru."

"Apple" zatwierdza wniosek o Bitcoin dla "Game of Birds"

Firma "Apple" zatwierdziła wydanie do bezpłatnego pobrania aplikacji dla iOS o nazwie "Game of Birds". Ta aplikacja daje graczom nagrody w Bitcoin. W grze możesz pomóc ptaokm uciec od sowy. Aby to zrobić, będzie trzeba rzucać strategicznie bomby i strzelać do sowy aby utorować drogę ucieczki. Zarabiasz bitcoiny w przypadku sukcesu.

Apple approves Bitcoin tipping app ‘Game of Birds’

"Commonwealth Bank of Australia" przypomina, że banki akceptują Bitcoin i inne formy cyfrowych pieniędzy

CIO w "Commonwealth Bank of Australia" David Whiteing zaleca bankom przyjęcie technologii, takich jak Bitcoin. Powiedział, że jest to konieczne, jeśli banki chcą być wciąż na rynku:

"Dziś mamy rachunki wielu banków z 15 walutami dostępne w telefonie. Są one dostępne natychmiast w czasie rzeczywistym. Możemy wykorzystać tę technologię i używać jej jako bank dla punktów lojalnościowych. Możemy dodać do niej kryptowaluty i inne środki płatności".

Sędzia z Ugandy orzekł, że transakcje mobilne są nielegalne w kraju

Sąd Gospodarczy w Kampali w Ugandzie, orzekł, że transakcje pieniężne na telefony, które prowadzone są przez pięć przedsiębiorstw telekomunikacyjnych, są nielegalne w tym kraju.

Firmy zaangażowane w transakcje gotówkowe, choć nie są one rejestrowane jako organizacje finansowe, dzałały zgodnie z przepisami kraju. Z tego powodu sąd wydał taką decyzję.

Sędzia Christopher Madrama:

"MTN nie jest instytucją finansową. Muszą uzyskać licencję albo z Banku Ugandy lub innego banku komercyjnego. Tylko wtedy będą mogli wejść na rynek działalności finansowej. Tylko wtedy będą w stanie oferować transfery pieniężne  na telefon."