EU Banks Forced to Report Bitcoin-Linked Accounts Transacting Over €1,000

Banki w UE zmuszone są do zgłaszania kont Bitcoin z kwotami transakcji ponad 1000 EUR. Anonimowy pracownik holenderskiego banku wykazał, że ​​największe banki w UE stosują się do nowych przepisów. Nowe przepisy zmuszą banki do raportowania, monitorowania lub badania sprawozdań finansowych, które przekraczają limit transakcji. Ograniczenie to kwota bitcoinów równoznaczna z sumą 1000 euro.

Członek holenderskiego systemu bankowego, który chciał pozostać anonimowy, opisał nowe przepisy w sekcji na stronie "Reddit" - "/ r / DarkNetMatters". Uważa on, że problem powinien przyciągnąć większą uwagę. Ponadto informator pisze również, że bank musi zaznaczyć konta z kwotami transakcji ponad 10 500 euro rocznie. Bank musi informować władze w przypadku podejrzenia, że ​​środki te zostały otrzymane z wymiany Bitcoin. Nowe podejście ma na celu "zapobieganie wykorzystywaniu systemu finansowego w celu prania pieniędzy oraz finansowania terroryzmu." Komisja Europejska ustala próg 1000 euro za pomocą nowego rozporządzenia. Konta, które mają wartość ponad 1000 euro transakcji, będą monitorowane powodu podejrzeń o pranie brudnych pieniędzy. Uchwała stanowi, co następuje:

"Państwa członkowskie powinny określić maksymalny próg na klienta i dla pojedynczej transakcji. Próg powinien być ustawiony dla jednej transakcji oraz na kilka, które mogą być połączone. Próg ten należy określić na poziomie państwa, w zależności od rodzaju działalności finansowej. Próg powinien być dość niski. To zapewni, że transakcje nie brały udziału w praniu brudnych pieniędzy lub finansowania terroryzmu. Próg ten nie przekracza 1000 euro. "

Ta wiadomość wywołała zaniepokojenie wśród użytkowników wirtualnej waluty. Obawiają się oni, że nowe środki regulacyjne spowodują powstanie tak zwanej "czarnej listy". Ta lista będzie zawierać wszystkie rachunki, które zostały zaobserwowane w transakcjach Bitcoin. Anonimowy informator napisał:

"Otrzymaliśmy listę kont IBAN, które należą do handlowców o dużej ilości transakcji. Musimy oznaczyć dowolne z kont, jeśli kwota transakcji przekracza 1000 euro. Po tym musimy zgłosić się do instytucji finansowej. Należy również zaznaczyć konta, które otrzymały więcej niż 10 500 Euro rocznie. Jesteśmy zobowiązani do zgłaszania takich rachunków w przypadku podejrzenia, że ​​środki te zostały otrzymane z wymiany Bitcoin. "

Zasady te były spowodowane podejrzeniami, że waluta cyfrowa została użyta do prania brudnych pieniędzy. Anonimowy informator opisuje, jak Bitcoin może być używany do "transmisji pornografii dziecięcej", "finansowania" dżihadu "i" prania pieniędzy poprzez "kasyna online". Ostatnie zmiany zostały dokonane w dobrej wierze. Zmiany miały na celu poprawę europejskiego prawodawstwa przeciwko praniu brudnych pieniędzy.

Podobne zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych. Nadzór Finansowt "FinCEN" zobowiązuje banki do raportowania "strukturalnych" depozytów w wysokości ponad $ 10,000.

Ludzie boją się, że "FinCEN" będzie korzystać z nowych przepisów, aby złapać handlowców Bitcoin. Rząd będzie miał duże trudności w śledzeniu wszelkich transakcji, biorąc pod uwagę ogromną ilość dziennych transakcji w strefie euro. Tylko "84 konta są oznaczone, a 52 z nich jest w trakcie badań" w Holandii. Może to uspokoić użytkowników waluty cyfrowej. Nowe przepisy nie mają zastosowania do większości z nich. Holenderskie banki są coraz bardziej świadome Bitcoin. "ING Bank Amsterdam" weźmie udział w holenderskim Kongresie Bitcoin. Kongres odbędzie się w Amsterdamie w dniu 24 czerwca. Główny dyrektor innowacji dla "ING Bank Amsterdam" Pan Brunon Bartkiewicz powiedział, że ich zespół inżynierów eksperymentował z klonem "XRP-Less Ripple". Zespół bada wykorzystanie zdecentralizowanych systemów blockchain, w której bank kontroluje wszystkie węzły.