France to Tighten Regulations for Financial Instruments Including Cryptocurrencies

Francuski minister finansów Michel Sapin zapowiedział wzmocnienie kontroli nad "użyciem gotówki we Francji." Według gazety "Le Parisien", kontrola zostanie przeprowadzona dla wszystkich transakcji gotówkowych od września 2015. Pociągnie to za sobą zaostrzenie regulacji dla krypto-waluty.

Sapin proponował ograniczenia, które wejdą w życie od września tego roku. Będą to limit wypłat gotówkowych wynoszący 1000 euro. Banki będą zobowiązane do przedłożenia sprawozdania finansowego Agencji za zwalczanie prania pieniędzy "TRACFIN" w strukturze Ministerstwa Finansów, kiedy miesięczne uzupełnianie konta nie przekracza kwoty 10 000 EUR. Rozporządzenie będzie również skupiać się na "tych instrumentach finansowych, które unikają środków regulacyjnych systemu finansowego." "Forex Magnaci" informuje o tym.

French Finance Minister Michel Sapin

Gazeta "Le Parisien" nie przewiduje rozszerzonych informacji o powyższym "rozporządzeniu". Nie wspominając już o ich mechanizmie działania instrumentów finansowych. Transakcje w walutach cyfrowych będą podlegać nowym wymogom regulacyjnym, jako waluty cyfrowej jest jednym z typów "instrumentów finansowych". Ale to tylko plotki.

Najprawdopodobniej nowe wymogi regulacyjne będą szczególnie prawdziwe w odniesieniu do zakupów bitcoinów za gotówkę. Mają one również obowiązywać dla zapłaty podatku dochodowego w ramach transakcji z krypto-waluty. Oświadczenie pochodzi z Ministerstwa Gospodarki i Finansów Francji w zeszłym roku: "Wszyscy podatnicy są zobowiązani do zadeklarowania swoich dochodów, w tym dochodów z zagranicy. W tym samym czasie organy łagodniej traktują małe, nieregularne dochody, na przykład, ze sprzedaży jednorazowej".

Pan Sapin mówił o krypto-regulacji waluty Bitcoin już w lipcu 2014. Twierdził, że Francja nie jest zainteresowana zaostrzeniem regulacji dla transakcji Bitcoin. Później, francuski Senat opublikował raport o nazwie "Rozporządzenie w obliczu innowacji: Władze i rozwój wirtualnej waluty" Raport opiera się na rozmowach między przewodniczącym Komisji Finansów Philippem Marini i członkiem Senatu Francoisem Marcem.

Raport stwierdza, że ​​"rząd nie może dłużej ignorować Bitcoin." Pomimo ryzyka, "Bitcoin otwiera wiele możliwości rozwoju w przyszłości. Bitcoin jest systemem płatności i zdecentralizowanym protokołem walidacji. " Serwis "CoinTelegraph" pisał o tym wcześniej.

Być może pan Sapin ma na celu regulację instrumentów finansowych z powodu obaw o własne Bitcoin. Może obawia się, że Bitcoin może pokonać euro lub Bitcoin może stać się alternatywną w

alutą we Francji. I to jest całkiem możliwe, ponieważ przemysł Bitcoin rozwija się stale we Francji w ciągu ostatnich kilku lat.

la maison du bitcoin

Ścisłe regulacje

22 kwietnia 2014 magazyn internetowy "CoinDesc" ogłosił otwarcie pierwszego centrum Bitcoin w Europie, o nazwie "La Maison Du Bitcoin" (Dom Bitcoin). Otwarcie zaplanowano na maj tego roku. Dziś Centrum oferuje miejsce dla coworkingu, szkoleń, spotkań Hackathon, Bitcoin, a także udzielanie pomocy firmom, które współpracują z krypto-walutą. Goście mogą również skorzystać z bankomatu Bitcoin "lamassu".

Bitcoin opracował różne projekty we Francji szybko. Francuska firma "MineOnCloud" umieściła bankomany Bitcoin po zaledwie czterech miesiącach po otwarciu "La Maison du Bitcoin". Ten bankomat jest trzecim w krajum, dostarczył go "BitXatm". Kanada jest największą giełdą Bitcoin, "QuadrigaCX" współpracowała z producentem bankomatów w poprzednim miesiącu.

Poziom świadomości na temat Bitcoin w Paryżu wzrosła dzięki aktywnej grupie, która organizuje spotkania Bitcoin w Paryżu dla społeczności startupów. To przyciągnęło ponad 50 firm handlowych, które są zarejestrowane w Coinmap.org. Zaczęły one przyjmować płatności w Bitcoin. Ale wymiana Bitcoin będzie podlegała ścisłej regulacji, która mogłaby spowolnić rozwój przemysłu Bitcoin we Francji.

Agencja informacyjna "Reuters" poinformowała 7 lipca 2014, że francuska policja przeszukała dom jednego z założycieli rzekomej nielegalnej giełdy. Policja przechwyciła 388 BTC podczas wyszukiwania, czyli 200 000 dolarów.

Prokurator miasta Foix, pan Olivier Caracotch wyjaśnił: "Działania organów ścigania doprowadziły do ​​zamknięcia nielegalnej giełdy wymiany wirtualnej waluty po raz pierwszy w Europie."

Potencjał

Przemysł Bitcoin ma wielki potencjał we Francji. Rozwija się dzięki wsparciu firm Bitcoin i handlowców. Centrum "La Maison Du Bitcoin" zapewnia firmom  wszystkie niezbędne narzędzia do ich pracy. Lokalna społeczność Bitcoin pracuje tutaj. Jest ona zaangażowana w firmach edukacyjnych. Grupa posiada ponad 700 członków w tej chwili. Jednak rygorystyczne przepisy dla transakcji i wymiany Bitcoin będą komplikować pracę każdej firmy Bitcoin w kraju.

Francuski rząd będzie regulować i nadzorować instrumenty finansowe od września tego roku. To sprawia, że ​​przyszłość startupów Bitcoin giełd wymiany i przedsiębiorców we Francji jest jeszcze bardziej niepewna.