Skrót na dzień 06 kwietnia

Digital currency exchange Buttercoin has announced it is shutting down its operations; CoinShark.io seeks to disrupt the mortgage industry with a bitcoin mortgage payment service and more news.

12 Total views
1265 Total shares
APR 6 DIGEST: Google Ventures-Backed Buttercoin Shuts Down, Pay Your Mortgage in Bitcoin

Giełda "Buttercoin" ogłosiła likwidację; "CoinShark.io" oferuje płatności hipoteczne w walucie Bitcoin. Najgorętsze nowości na dzień 6 kwietnia.

Giełda walutowa "Buttercoin" zostanie zamknięta

Giełda walutowa "Buttercoin" zostanie wkrótce zamknięta. Wcześniej firma "Google Ventures" pełniła rolę sponsora tej popularnej giełdy walutowej. Zamknięcie związane jest z trudnościami finansowych. Użytkownicy muszą wypłacić swoje środki do 10-go kwietnia. Od 10-go kwietnia firma zacznie przekazywać z powrotem wszystkie środki na rachunki bankowe użytkowników.

"Inwestorzy z Doliny Krzemowej stracili swoje zainteresowanie. Nie byliśmy w stanie przyciągnąć wystarczającej liczby inwestycji kapitałowych. Nie możemy kontynuować rozwoju "Buttercoina".

Rynek "airmiles" zaczyna się rozwijać

Otwarta sprzedaż "mil powietrznych" (airmiles) jest legalna. Jednak taki handel jest często zabroniony przez przepisy linii lotniczych. Dlatego też ci, którzy często latają samolotami szukają możliwości zamiany swoich premii na walutę Bitcoin.

Usługa "Bitcoin fom Miles" zapewnia taką możliwość. Peter Klama, właściciel "Bitcoin form Miles" zapewnił, że konwersja jest przeprowadzana przy pomocy mediatora zewnętrznego gwarantującego jakość transakcji. Agent Escrow zrealizuje przekazanie środków tylko wtedy, gdy obie strony spełniają wszystkie warunki transakcji.

Bank "BNY Mellon" odkrywa korzyści płynące z waluty Bitcoin

Nowojorski bank "BNY Mellon" bada kwestię możliwości zmiany współczesnego świata finansowego przez Bitcoin. Bank wcześniej sponsorował artykuł zatytułowany "A new generation of currencies. The Future of Money.". Artykuł został opublikowany w magazynie "Wired". Teraz bank mówi otwarcie o swoim zainteresowaniu walutą cyfrową.

Starszy programista z banku "BNY Mellon", Arun Battu prowadził badania w dziedzinie technologii blockchain. Stworzył on aplikację na podstawie kodu open source z serwisu Bitcoin.org. Battu zmienił kod i wykorzystał go do pracy w sieci komputerowej banku. Według niego najtrudniej jest się przyzwyczaić do architektury waluty Bitcoin.

Projekt "Ribbit.me" rozpoczął współpracę z firmą "Capture Card International"

Firma "Capture Card International" oferuje system bonusów dla posiadaczy kart. Dzisiaj rozpoczęła współpracę z "Ribbit.me". Projekt współpracy z "Ribbit.me" oparty jest na technologii blockchain, jak również o dochód osiągnięty z punktów uzyskanych za zakupy ("RibbitRewards").

Jest to szansa dla zwykłych użytkowników kart na zbieranie bonusów na podstawie technologii blockchain. Dyrektor wykonawczy "Ribbit.me" Sean Dennis jest przekonany, że to partnerstwo pomoże masowemu rozpowszechnianiu technologii blockchain.

Projekt "LoadDebitCard.com" pozwoli użytkownikom na dokonywanie wpłat dowolną kartą płatniczą w walucie Bitcoin

Projekt "LoadDebitCard.com" uruchomił usługę, która pozwala zasilić karty "Visa" lub "Mastercard" za pomocą waluty Bitcoin. Prowizja za transakcję wynosi 2%.

"Nasza usługa pozwala zrezygnować z nabycia karty debetowej współpracującej z walutą Bitcoin od firm trzecich. Nie ma potrzeby czekać na jej dostarczenie. Żadne opłaty miesięczne nie są naliczane. Możesz doładować istniejącą kartę debetową już teraz. Nie ma znaczenia gdzie masz swoją kartę debetową!"

Projekt "CoinShark.io" wprowadza opcję płatności hipotecznych w Bitcoin

Projekt "CoinShark.io" planuje świadczyć usługi spłaty kredytu hipotecznego w dowolnym banku w walucie Bitcoin. Taka możliwość pozwoliłaby ludziom zapłacić koszty kredytu hipotecznego bezpośrednio w walucie Bitcoin. Spłacanie kredytu mieszkaniowego to duża część budżetu każdej osoby. Według spółki "nadszedł czas na kredyt hipoteczny w walucie Bitcoin».

Restaurator Javier Dutan mówił o integracji płatności Bitcoin w kasach

Javier Dutan ma ponad 10 restauracji w Nowym Jorku. Opisał, jak płatności w walucie Bitcoin mogą zostać w jego restauracjach zrealizowane. Uważa on, że każda kasa musi przyjmować płatności w Bitcoin.

"Płatności w Bitcoin są obsługiwane bardzo łatwo. Płatności za pomocą kart kredytowych prowadzone są w jeden lub dwa dni. Płatności dokonywane w walucie Bitcoin zajmują od 10 minut do jednego dnia. Jest to niezwykle ważne w restauracji. Możesz stracić pieniądze, jeśli jakaś metoda płatności nie jest dostępna dla klientów."

New York restaurateur Javier Dutan on integrating bitcoin into Point of Sale systems

Holenderska grupa do zwalczania nadużyć finansowych

"Verenigde Bitcoinbedrijven Nederland" to grupa holenderskich firm pracujących z walutą Bitcoin, które tworz stowarzeszenie mające na celu ochronę przemysłu w Holandii. Firmy te szukają rozwiązań problemów, oszustw i kradzieży. Grupa będzie współpracować z bankami krajowymi w walce z fałszywymi i nielegalnymi programami.

Stowarzyszenie jest zobowiązane do współpracy na zasadach samoregulacji organizacji. W związku z tym wprowadza określone standardy dla swoich członków, co gwarantuje wysoką jakość usług związaną z branżą Bitcoin w Holandii.

Dutch Bitcoin group forms to count fraud and represent collective interests