Rząd Hondurasu planuje utworzyć bazę danych dla ewidencji gruntów za pomocą Bitcoin-Blockchain

The government of Honduras will partner with Houston-based Bitcoin 2.0 startups Factom and Epigraph to build a land registry database for the Central American nation using the Bitcoin blockchain.

257 Total views
437 Total shares
Honduran Gov't to Build Land Registry Initiative on Bitcoin Blockchain

Rząd Hondurasu będzie współpracować z startupami Bitcoin, "Factom" i "Epigraph". Obie firmy mają siedzibę w Houston. Działają one w technologii Bitcoin 2.0. Rząd ma na celu stworzenie bazy danych ewidencji gruntów dla ludzi w Ameryce Środkowej. Rząd planuje wykorzystać technologię blockchain Bitcoin. Agencja informacyjna "Reuters" informuje o tym na stronie internetowej "Yahoo News".

Szczegółowe informacje dotyczące projektu są jeszcze trochę rozmyte. Nie wiadomo, jak blockchain Bitcoin pasuje do projektu. Projekt będzie oparty na modelu "Factom". Wydaje się, że projekt będzie symbiozą dwóch modeli: scentralizowanego i zdecentralizowanego systemu baz danych. Najprawdopodobniej scentralizowana baza danych zawierać będzie kluczowe informacje dla rejestracji własności ziemi. Bazy będą gromadzone i przechowywane przez rząd. Blockchain, zdecentralizowany, chroni wszystkie dane przed fałszowaniem i będzie obsługiwany przez "Factom".

Rząd Hondurasu jest zobowiązany do ochrony bazy danych ewidencji gruntów za pomocą stabilnego zdecentralizowanej technologii blockchain Bitcoin. To jest logiczne. Honduras doświadczył kilka dużych i gwałtownych problemów dotyczących gruntów w obrębie jego terytorium. Konflikty te spowodowały, że znaczna część ludności utraciła swoje ziemie. Dokładniej mówiąc, ludzie nie są w stanie dostarczyć dokumentów potwierdzających ich prawo własności gruntu. Prawo to jest nazywane również tytułem.

Prezes firmy "Factom" Peter Kirby podkreślił potrzebę bezpiecznej metody ewidencji gruntów w Hondurasie. Pan Kirby powiedział w wywiadzie dla agencji prasowej "Reuters":

"W przeszłości Honduras walczył z przypadkami oszustw, które zostały przeprowadzone z prawem do własności ziemi. Hakerzy włamali się do bazy danych dla rejestrów gruntów państwowych. Dlatego urzędnicy otrzymali na własność prestiżowe miejsca, które są na wybrzeżu."

Ponadto firma "Factom" ma nadzieję na zapewnienie pomocy większej liczbie mieszkańców Hondurasu, tak, że mogą zarejestrować swoje grunty. Ten krok ma wiele powodów ekonomicznych. Rejestracja pozwoli właścicielom ziemski aby zwiększyć ich osobiste zdolności kredytowe. Gospodarka kraju otrzyma tylko premie. Ocena inwestycji w kraju składa się z oceny osób. W rezultacie będzie łatwo przyciągać inwestycje w gospodarce Hondurasu. Firma "Factom" ma nadzieję, że tak.

Firma "Factom" specjalizuje się w pracy z dodatkową warstwą danych w systemie blockchain. Ich planem jest umieszczenie jakichkolwiek danych na tej warstwie.

Obecnie firma "Factom" przyciąga fundusze poprzez sprzedaż własnych żetonów internetowych o nazwie "factoids". Środki zaangażowane są tylko w Bitcoinach. Współpraca z inwestorami jest wyłącznie na podstawie rozwiąząń "crowdsale". Ilość pieniędzy przekroczyła już 500 000 dolarów.

Uruchomienie "Epigraph " pozwoli w rozwój przejrzystych i bezpiecznych rozwiązań o rejestrację tytułów wykorzystujących technologię blockchain.

Korespondenci "CoinTelegraph" zwrócili się do "Factom" po więcej informacji, ale nie otrzymali odpowiedzi w momencie publikacji.

×

Hottest Bitcoin News Daily

For updates and exclusive offers, enter your e-mail below.