India’s Bitcoin Exchange BTCXIndia to Close Following Loss of Banking Support

Rynek Bitcoin w Indiach przeżywa kryzys w ciągu ostatniego tygodnia. Dowodem na to jest niedawne zamknięcie giełdy wymiany Bitcoin "BTCXIndia" ze względu na straty banku partnerskiego.

Giełda zapewnia portfele Bitcoin i platformy obrotu w czasie rzeczywistym. Wymiana przestanie być dostępna 20 maja 2015. Dowodem na to jest oświadczenie na stronie internetowej, a także wiadomości z poczty e-mail. Jej przedstawiciele mówią, co następuje: "Nasza firma nie może funkcjonować bez konta bankowego, dlatego musimy wstrzymać naszą pracę.". Wielu aktywnych zwolenników Bitcoin było zdziwionych takim obrotem wydarzeń. Uważali to za posunięcie strategiczne banku centralnego. To może być krok w kierunku ostatecznego zakazu. Grupa, która nazywa się "Indian Bitcoin Alliance" to zjednoczenie Bitcoin dla wiodących przedsiębiorstw w kraju. Jej członkowie docenili kurs dość szybko. Założyciel "SearchCoin Network" Vishal Gupta powiedział w wywiadzie dla "CoinTelegraph": "Rachunki bankowe zostały zamknięte. Banki odmówiły świadczenia usług dla "BTCXIndia". Spowodowało to panikę w społeczeństwie Ktoś chce odizolować nas od Bitcoin... Całkowity zakaz lub dyrektywy z Banku Rezerw Indii. Sojusz prosi użytkowników Bitcoin w Indiach o powstrzymanie się od paniki. Nie ma powodu do paniki. Apelujemy również do "BTCXIndia" o opublikowanie dokumentu, który otrzymała one od banku dla całej wspólnoty w Indiach."

BTCXIndia

Tymczasem inni członkowie stowarzyszenia zapewnili wspólnotę, że nie otrzymali żadnych nakazów zaprzestania działalności. Dyrektor Generalny firmy "Unocoin" Sathvik Vishwanath powiedział: "Mamy rachunki bankowe w sektorze krajowym, sektorze prywatnym i sektorze spółdzielczym. Wszystkie relacje bankowe odbywają w warunkach pełnego bezpieczeństwa, nie otrzymaliśmy żadnych żądań co do jego zakończenia. Wierzymy, że nasza firma będzie nadal rozwijać, a jej obsługa nie zatrzyma się. "

Przedstawiciel firmy "igot" Ansh Day powiedział: "Co dotyczy igot, nie mamy ograniczeń przez indyjskie banki lub rząd. Nasze stosunki bankowe są w porządku, a społeczność Bitcoin jest coraz bardziej istotne dla nas. "

Wydaje się, że zamykanie "BTCXIndi" jest rzadkim wyjątkiem na rynku Bitcoin w Indiach, który rośnie i rozwija się. Bank Centralny nie wydał  oficjalnego oświadczenia na temat ewentualnego zakazu dla Bitcoin. Dlatego społeczność oczekuje dalszych informacji od "BTCXIndi" i jego banku partnerskiego. Według współzałożyciela firmy "Zebpay" Saurabha Agrawala, "indyjski ekosystem Bitcoin  jest pełen pozytywnego działania i wiadomości, które mogą być dzielone z zachodnim światem. Bitcoin jest coraz bardziej popularny, popyt rośnie. Widać zainteresowanie. Krajowe i międzynarodowe banki otwierają i zarządzają rachunkami przedsiębiorstw wykorzystujących Bitcoin. Biznes Bitcoin nie ma problemów w Indiach. "

W grudniu 2014 roku prezes Banku Rezerw Indii powiedział, że był przekonany o roli, jaką będą odgrywać waluty cyfrowe dla indyjskiego społeczeństwa w przyszłości.
Reserve Bank of India


Follow Cointelegraph on Facebook