"Kopanie w chmurze" jest schematem Ponzi? (artykuł własny)

Whether Bitcoin mining is profitable is not a simple question to answer.

761 Total views
493 Total shares
Is Cloud Mining Really a Ponzi Scheme? (Op-Ed)

Kontrowersyjne kwestie powstają wokół kopania Bitcoin względem rentowności. Debata w tej sprawie jest tak gorąca jak w debacie na temat wielkości bloku. Członkowie społeczności studiują szczegóły techniczne kopania od wielu. Jednak nie sprzyja to powstawaniu konsensusu na temat rentowności kopania.

"Kopanie w chmurze" jest procesem kopania Bitcoin. Korzysta ze zdalnego serwera, a także wspólnej puli zdolności produkcyjnych. Pula ta należy do właściciela firmy, która jest zaangażowana w "Kopanie w chmurze". Koncepcja ta wydaje się bardzo wygodna. W tym samym czasie, może stać się dobrodziejstwem dla przestępców.

Sytuacja brzmi znajomo: firmy znikają, biorąc pieniądze użytkownika. Firmy płacą pieniądze na początku ze składek nowych inwestorów. Następnie spółka przestaje istnieć, a inwestorzy ponoszą straty.

Nie zapomnij również, że Bitcoin jest walutą bardzo zmienną. W związku z tym przychody są nieprzewidywalne. Pojedyncze kopanie jest bardzo ryzykowne, ponieważ wymaga znacznych inwestycji. "Kopanie w chmurze" obejmuje przeniesienie swojego majątku na rzecz osób trzecich. Jest to jeszcze większe ryzyko.

Pojedyncze kopanie lub "Kopanie w chmurze"?

Serwis informacyjny "CoinTelegraph" szuka odpowiedzi na to pytanie. Korespondenci "CoinTelegraph" rozmawiali z fanami obu metod wydobycia. Np. dyrektorem technicznym "Cryptsy" Marshallem Longem i dyrektorem technicznym "Hashflare" Aleksem Gromowem. Long powiedział o zaletach "Kopania w chmurze":

"Rzeczywistość jest następująca. Wiele dużych firm próbuje obniżyć ceny energii elektrycznej. W szczególności firmy Mintsy i FinalHash. W rzeczywistości, taryfy za energię elektryczną mogą być zmniejszona do 0,02 US $ / kWh. Średnia stawka celna wynosi około US 0,08 dolarów / kWh w USA obecnie. Duże firmy sprawiają, że jest to duży kapitał. Dlatego przedsiębiorstwa energetyczne zapewnią im bardziej atrakcyjne systemy cen. Z kolei oszczędności mają zamiar zwiększyć przychody dla klientów."

Pan Gromow powiedział o innych świadczeniach. To jest ich cena.

"Ludzie mają bardzo ograniczony wybór zakup sprzętu. Jest on bardzo drogi. Na przykład najtańszy procesor do kopania o mocy obliczeniowej około 1 TH / s. Jest to pomimo faktu, że cena sprzętu zmniejszyła się w porównaniu do kilku poprzednich lat. Jak widać, nie każdy użytkownik będzie mógł sobie pozwolić na zakup sprzętu do kopania. Zwłaszcza jeśli jest nowicjuszem w branży Bitcoin.

W tym przypadku, "Kopanie w chmurze" jest o wiele bardziej komfortowe. Na przykład, wiele puli oferuje podstawowy pakiet kopania o pojemności 10 GH / s, co kosztuje  mniej niż 5 $ "

Obecna sytuacja w dziedzinie  Kopania w chmurze

"Kopanie w chmurze" przeżywa trudne czasy.

Pan Gromow dodał:

"Wielu użytkowników miało złych doświadczeń w chmurze górniczych. W związku z tym  stracili wiarę w istnienie uczciwego "Kopania w chmurze". Tak więc, wszystkie nowe projekty są postrzegane z dużym sceptycyzmem."

Firma, która chce naprawić błędy w przestarzałym modelu "Kopania w chmurze", może skorzystać z sytuacji. Powinna ona brać pod uwagę opinie użytkowników, którzy mieli już do czynienia z starym modelem. Pozwoli to na zwiększenie efektywności ich pracy. Według pana Longa, "działalność firmy musi stać się bardziej przejrzysta. Plus, firmy muszą być wiarygodne."

Firma "Mintsy" ma na celu ochronę ludzi, którzy boją się inwestowania w "Kopanie w chmurze". Firma pozwala im sprzedać umowy w "user-to-user." "Mintsy" stworzyła platformę handlową na swojej stronie internetowej do tego celu. Pan Marshall mówił o możliwych przyczyn takiej polityki. Według niego, "firm, które są zaangażowane w "Kopanie w chmurze" oferują swoim klientom możliwość korzystania z nowych technologii. Jest to korzystne dla wszystkich. Jeśli firmy są w ciągłym rozwoju, mogą zdobyć  lojalność klientów. Jako taka, zapewnia ona niezbędną dynamikę do skutecznej pracy w dziedzinie kryptowaluty".

Definicja na piramidy

Zasób "Hashflare.io" otwiera prosty sposób aby wykrywać fałszywą działalność. Klienci mogą sprawdzić swoje zainteresowanie względem firmy, która jest zaangażowana w "Kopanie w chmurze":

"Wszystkie projekty, które były zaangażowane w oszustwa  mają kilka cech wspólnych. Po pierwsze, istniały przez krótki okres czasu. Po drugie, mają one bardzo wysoką stopę zwrotu z inwestycji. Czasami jest to 200-400% rocznie."

Użytkownicy mogą uniknąć oszustw, które nie mają związku z procesem "Kopania w chmurze". Aby to zrobić, muszą inwestować w spółki, które "nie tylko są zaangażowane w górnictwie, ale również produkują sprzęt do kopania. Na przykład, "HashFlare", "HashCoins","Hashnest", "AntMiner" lub "KNC Cloud" od "KNC".

Firma "Mintsy" rozwiązała problem zaufania w nieco inny sposób. Firma wykorzystuje "proof-of-hashrate". Oznacza to, że klienci mogą zobaczyć "blockchain", aby zapewnić autentyczność "hashrate" firmy. Mogą oni również upewnić się, że firma pracuje na pełnych obrotach, a nie zajmuje się odsprzedażą "hashrate".

Niejednoznaczności dotyczą także legalności i regulacji firm, które są zaangażowane w "Kopanie w chmurze". To sprawia, że ​​inwestowanie w tych firmach jest jeszcze bardziej ryzykowne. Jednak technologia stosowana przez większość z wyżej wymienionych dużych firm jest bardzo ciekawa. Firmy zaangażowanych w "Kopanie w chmurze" przeżywają trudne czasy. Jednak zdrowa konkurencja może stać się istotnym czynnikiem dalszego rozwoju sfery "Kopania w chmurze" w ogóle.