"ItBit" będzie pierwszym bankiem obsługującym bitcoin prawnie uregulowanym w Stanach Zjednoczonych

Having filed its registration application in New York, ItBit is looking to become the first regulated Bitcoin bank in America.

77 Total views
300 Total shares
ItBit Set to Become First US Regulated Bitcoin Bank

Firma "ItBit" złożyła wniosek o rejestrację w Nowym Jorku. "ItBit" będzie pierwszym bankiem bitcoin prawnie uregulowanym w Stanach Zjednoczonych.

"ItBit" opiera się o wymianę walut cyfrowych. Centrum operacyjne spółki znajduje się w Singapurze. Ich główna siedziba znajduje się w Nowym Jorku. Jest to część programu pozwalającego rozszerzyć zakres ich usług. Ten krok pozwoli firmie znaleźć swoją niszę w ramach tradycyjnego systemu bankowego. Powinna ona spełniać wszystkie wymogi prawne dla tego rodzaju działalności.

Wniosek może zostać zatwierdzony w ciągu najbliższych kilku tygodni. Reuters donosi o tym.

Firma jest gotowa do wykonania wszystkich niezbędnych norm finansowych i prawnych. Erik Wigenhof Plante odpowiada za te kwestie w firmie. Wcześniej pracował jako szef departamentu regulacyjnego w "Ebay". Erik Wigenhof Plante udzielił wywiadu dla "Bloomberg Business" w maju. Wyjaśnił, swój punkt widzenia w kwestii kontroli finansowej nad systemem Bitcoin.

"ItBit, jako firma Bitcoin  drugiej generacji stara się pozyskać inwestorów instytucjonalnych jako klientów. Firmy te budują zaufanie. Nie można zdobyć go bez bez regulacji. Rozporządzenie tworzy zaufanie. Gdy regulacja wiąże się z prowadzeniem właściwej polityki, widzimy nieuchronny wzrost rynku Bitcoin. "

"ItBit" deklaruje swój stosunek do kwestii kontroli finansowej i prawnej na swojej stronie internetowej. Przedstawiciele wyjaśniają go z punktu

widzenia firmy. Mówią o konieczności stosowania się do prawa o zwalczaniu prania pieniędzy i standardów KYC (poznaj swojego klienta - Know Your Customer).

"ItBit ustalaa i przestrzega standardów regulacyjnych we wszystkich jurysdykcjach, w których firma prowadzi działalność. To jest podstawowa zasada. I to odróżnia nas od naszych konkurentów. Nasi eksperci opracowali trudny program do unikania prania pieniędzy. Stosujemy się ściśle do zasady KYC. Nasi klienci prowadzą działalność handlową w atmosferze zaufania. "

Właściwa regulacja powinna być przeprowadzona już od pierwszego dnia. Jest to szczególnie ważne w przypadku giełdy papierów wartościowych w Nowym Jorku.

Kierownik Katedry Finansów w stanie Nowy Jork Benjamin Lawsky opracował wyjaśnienie sprzecznych koncepcji prawa pod nazwą "BitLicense". W rezultacie dokonano zmian w projekcie. Ich celem jest uniknięcie "szalonego zamętu utrudniającego obsługe." Ostateczna wersja zostanie wydana w maju.

Pakiet legislacyjny "BitLicense" musi wzmocnić nadzór regulacyjny nad firmami, które pracują z krypto walutą w stanie Nowy Jork. Założyciele muszą przejść prywatny proces rejestracji z właściwymi organami. Muszą przedstawić także swoje odciski palców. Kapitał zakładowy spółki musi spełniać rygorystyczne wymagania. Zapisy księgowe muszą być prowadzone w sposób przejrzysty.

ItBit została założona w 2012 roku. Spółka pozyskała 3 300 000 dolarów w ramach inwestycji na koniec 2013 roku.

×

Hottest Bitcoin News Daily

For updates and exclusive offers, enter your e-mail below.