Kim Dotcom Vouches to Raise $100 Million for MegaNet’s January Debut

Podnikatel Kim Dotcom oznámil zahájení tajemného projektu nazvaného "MegaNet", který by měl být zahájen začátkem příštího roku.

Informaci zveřejnil na svém Twitteru a uvedl i pár stručných informací. "MegaNet" podle jeho slov spojí výhody internetu s možností účtování skrze blockchain, který neumožňuje změny nebo manipulace. Projekt bude od ledna 2016 otevřen pro veřejné financování Podnikatel má v úmyslu přilákat investice ve výši 100 milionů amerických dolarů.

Německý multimilionář otevřeně hovořil o otázkách kontroly a on-line svobody informací. Úřady uzavřely kdysi populární server pro sdílení souborů "Megaupload.com", který Dotcomovi patřil. Decentralizovaná síť "MegaNet" bude fungovat bez IP adres v zájmu zajištění naprostého soukromí uživatelů.

Podnikatel se zmínil, že vybral 40 milionů dolarů na financování projektu sdílení souborů "MEGA". Je přesvědčen, že by na "Meganet" mohl vybrat až 100 milionů dolarů.

Na svém Twitteru v únoru napsal, že síť bude moci zapojit "jakýkoli mobilní telefon do šifrované sítě."

Skeptici však vzhledem k vysoké konkurenci činí méně optimistické předpovědi úspěchu tohoto projektu. Není to ani první projekt podporující decentralizovanou síť - můžeme zmínit např. "MaidSafe".

"Již máme otevřený internet, stejně jako skrytý web. Nemyslím si, že tento projekt potřebujeme."

Tato citace byla zveřejněna v reakci na nedávnou Dotcomovu zprávu.

Dotcom ale neztrácí nadšení. Na kontě má již z dřívějška velice úspěšné projekty jako dříve zmíněná služba sdílení souborů "MEGA". Dotcom popsal počáteční koncepce projektu v rozhovoru s Maxem Keiserem z ledna 2014. Technologie "MegaNet" podle něj může "změnit svět".

Dotcom bojoval za své nápady u soudu několik let. Justiční orgány zmrazily jeho účty. Soudní rozhodnutí však kolidovala, v závislosti na vlastnostech jurisdikce ve Spojených státech a na Novém Zélandu.


Follow Cointelegraph on Facebook