Kim Dotcom Vouches to Raise $100 Million for MegaNet’s January Debut

Przedsiębiorca Kim Dotcom ogłosił rozpoczęcie tajemniczego projektu "Meganet". Projekt rozpocznie się na początku przyszłego roku.

Pan Dotcom napisał o korzyściach płynących z "Meganet" na swoim koncie na portalu społecznościowym "Twitter". Według niego, "Meganet" łączy w sobie zalety Internetu z możliwością rozliczania się za pomocą technologii blockchain, która nie pozwala na zmiany lub manipulacje. Projekt będzie otwarty do publicznego finansowania od stycznia 2016. Przedsiębiorca zamierza przyciągnąć inwestycje w wysokości 100 mln dolarów.

Niemiecki multimilioner mówił szczerze o sprawach kontroli i wolności informacji masowej w Internecie. Władze zamknęły niegdyś popularny serwis udostępniania plików "Megaupload.com", który należał do pana Dotcom. Sieć "Meganet" będzie działać bez adresów IP. To gwarantuje pełną prywatność użytkowników. Ponadto, sieć będzie całkowicie zdecentralizowana.

Biznesmen wspomniał, że może udostępnić 40 000 000 dolarów na sfinansowanie projektu "MEGA". Był przekonany, że może uzyskac  100 000 000 dolarów dla "Meganet".

Pan Dotcom dał niejasne opis sieci "Meganet" na "Twitterze". Napisał na swoim koncie w lutym, że sieć będzie w stanie włączyć "dowolny telefon komórkowy do zaszyfrowanej sieci."

Niemniej jednak, sceptycy mają niezbyt optymistyczne prognozy co do powodzenia tego przedsięwzięcia. Wynika to z dużej konkurencji w branży. Niektóre usługi zaczęły wcześniej promować wykorzystanie zdecentralizowanej sieci. Na przykład, "MaidSafe".

"Mamy otwarty internet, a także ukrytą sieci. Nie sądzę, że potrzebujemy tego projektu."

Cytat ten został opublikowany w odpowiedzi na niedawny raport pana Dotcom.

Ale Pan Dotcom nie traci zapału. Inne jego projekty były wielkim sukcesem. Co więcej, są one nadal na topie. Na przykład, udostępnianie plików "MEGA". Pan Dotcom opisał wstępną koncepcję projektu w rozmowie z Maxem Keiserem w styczniu 2014. Według niego, technologia "Meganet" może "zmienić świat".

Pan Dotcom walczył o swoje projekty w sądzie od lat. Organy sądowe zablokowały konta, które należały do ​​pana Dotcom. Jednakże decyzje sądowe różniły się od siebie, w zależności od cech charakterystycznych, na terenie Stanów Zjednoczonych i Nowej Zelandii.