JUN 3 DIGEST: KnCMiner Unveils New 16 NM Chip, Lawsky to Discuss Bitcoin Regulation in Washington DC

Mike Hearn jest byłym pracownikiem firmy "Google", a także twórcą jądra Bitcoin. Według niego polityka wewnętrzna wstrzymuje "Google" przed zaakceptowaniem Bitcoin. "TAR Airlines" stały się pierwszymi w Ameryce Łacińskiej liniami lotniczymi, które akceptują BTC. Kurator Departamentu Usług Finansowych Benjamin Lawsky New York wypowiedziął się na temat regulacji waluty cyfrowej. Ponadto będzie on omawiał propozycję "BitLicense" w Waszyngtonie. Czytaj także o innych wydarzeniach, które miały miejsce w dniu 3 czerwca.

Firma "KnCMiner" wypuściła 16-nanometrowy układ 3D do kopania Bitcoin

Firma "KnCMiner" jest producentem urządzeń do kopania Bitcoin. Firma ma siedzibę w Szwecji. "KnCMiner" stała się pierwszą firmą na świecie, która wprowadziła chip w technologii 16-nanometrów.

Dyrektor Generalny KnCMiner Sam Cole powiedział w komunikacie prasowym:

"Mamy doskonały zespół programistów, który jest w ciągłym rozwoju. W dalszym ciągu zachęcamy do innowacji w rozwoju procesorów. Zrobiliśmy cztery nowe chipy w ciągu zaledwie dwóch lat. To przekracza Prawo Moore'a. I nie widzimy żadnych oznak, aby rozwój ten miał być spowolniony w przyszłości. "

Ben Lawsky wygłosi uwagi na temat regulacji waluty cyfrowej w Waszyngtonie

Kurator Departamentu Usług Finansowych Benjamin Lawsky w Nowym Jorku będzie mówić na forum "BITS Emerging Payments Forum" w Waszyngtonie. Wystąpienie odbędzie się w środę o 11:30. Podzieli się uwagami na temat regulacji waluty cyfrowej.

Transmisja będzie dostępna na https://livestream.com/FSRoundtable/BITSForumDC

Firma "BitPay" produkuje portfel Bitcoin "Copay" dla wielu subskrypcji 

Firma "BitPay" jest wiodącym dostawcą rozwiązań w zakresie handlu Bitcoin. "BitPay" ogłosiła długo oczekiwane wydanie portfela "Copay". Portfel była w fazie testów beta na rok.

Spółka jest zobowiązana do oferowania klientom maksymalnego bezpieczeństwa i kontroli nad ich zasobami. Portfel "Copay" oferuje szereg funkcji. W szczególności zdolność do przechowywania pieniędzy oraz sterowania nimi za pomocą szeregu różnych portfeli. Sposób ten jest bardzo wygodny.

Portfel "Copay" jest typu open source. Serwery, które go obsługują także. Według firmy wielu deweloperów Bitcoin przyczyniło się do rozwoju aplikacji.

Dodatek "Copay" jest dostępna dla wszystkich popularnych systemów operacyjnych. W szczególności, "iOS", "Android", "Windows Phone", "Mac OS X", "Windows", "Linux", węzeł uniwersalny z linią poleceń, jak również rozszerzenie dla "Chrome".

Były pracownik "Google" mówi, że polityka wewnętrzna  spółki uniemożliwia jej przyjęcie waluty Bitcoin

Mike Hearn jest twórcą rdzenia Bitcoin i byłym pracownikiem firmy "Google". On twierdzi, że niewłaściwa hierarchia "Google" ogranicza zdolność firmy do korzystania z waluty Bitcoin.

Hearn otrzymał tytuł "AMA" (Ask Me Anything - "pytajcie mnie o nic") w sieci "ZapChain". Powiedział:

"Przykro mi powiedzieć, ale" Google "ma problem z Bitcoin w swej polityce wewnętrznej. Możesz myśleć, że firma" Google "jest zwolennikiem Bitcoin. Bitcoin jest najbardziej ryzykownym projektem z 2010 roku. Jednakże ma ogromny potencjał. Według Larry'ego Page'a firma "Google" powinna zaakceptować walutę. Ale średni szczebel (który pozostanie bezimienny) nienawidzi Bitcoin. Posiada możliwość zablokowania większości projektów "Google", które mają wpływ na ten trend. Musiałem wiele razy sprzedać projekty Bitcoin bez wiedzy firmy. Ale reszta personelu nie chce angażować się w taką politykę korporacyjną."

Meksykańska firma "TAR Airlines" korzysta z Bitcoin

"TAR Airlines" to regionalne linie lotnicze w Meksyku. Firma ogłosiła partnerstwo z "Openpay" i "BitPay". Tak więc "TAR Airlines" stała się pierwszą linią lotniczą w Ameryce Łacińskiej, który akceptuje Bitcoin jako formy płatności.

José Calzadías pełni funkcję Dyrektora Handlowego i Dyrektora Spraw Publicznych w "TAR". Powiedział w oświadczeniu:

"To partnerstwo biznesowe umożliwia "TAR" stać się pierwszą linią lotniczą w Ameryce Łacińskiej, która akceptuje Bitcoin. To stawia nas w czołówce pod względem technologii i bezpieczeństwa. Będziemy nadal wprowadzać nowe funkcje płatnicze, które zapewniają dodatkowe możliwości dla naszych klientów. "

"Augur" była finalistą w konkursie "Exponential Finance"

"Augur" jest zdecentralizowaną firmą tworzącą prognozy rynkowe. Zarządza siecią "Etereum". "Augur" stała się jednym z finalistów konkursu "Exponential Finance" w roku 2015.

Firma "Augur" była finalistą  razem z "EatLimmo", "Vendedy", "LabMinds" i "SwiftTram". Wszystkie te firmy były w kategorii "Breakthrough".

Firma "Sand Hill Exchange" została ukarana grzywną w wysokości $ 20 000 przez Komisję Papierów Wartościowych i Giełd 

Giełda wymiany "Sand Hill Exchange" jest firmą typu venture capital. Pozwala inwestorom tworzyć oferty na nienotowane startupy technologiczne za pomocą blockchain. Firma została ukarana grzywną w wysokości $ 20 000 przez Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).

Wcześniej firma wykorzystała walutę Bitcoin jako lokalną walutę. "Sand Hill Exchange" potwierdziła śledztwo w sprawie jej działalności prowadzone przez "SEC". Ponadto firma potwierdziła powrót do pierwotnego programu obsługi, który jest bezpłatny. Informacja ta pojawiła się w poście na blogu firmy, który został później usunięty.

"Zawarliśmy ugodę z SEC. Teraz wróciliśmy z powrotem do pierwotnej wersji naszej giełdy. Jest ona darmowa i nie powoduje konfliktów." Sand Hill Exchange" okazała się także być witryną sieci Web, która zajmuje się edukacją i społecznością pracującą. Ponadto nasza strona internetowa ma odmianę, która pozwala na handel. Ta odmiana realizuje nasze początkowe priorytety i zapewnia bezpieczne i przyjemne doświadczenie dla użytkowników. "

Organizacja "Wikileaks" przyjmuje darowizny w Bitcoin 

"Wikileaks" jest międzynarodową organizacją dziennikarską non-profit, która akceptuje darowizny w Bitcoin.

Organizacja chce wygrać 100 000 dolarów nagrody za ujawnienie "największej tajemnicy w Ameryce." Są to brakujące rozdziały umowy Trans-Pacific Partnership (Trans-Pacific Partnership - TPP).

"TPP" to  międzynarodowy traktat o wartości wielu miliardów dolarów , który został podpisany w Stanach Zjednoczonych, Australii, Kanadzie, Japonii, Meksyku i innych krajach w ścisłej tajemnicy. Ta gigantyczna umowa ma 29 rozdziałów, z których 26 są nadal tajemnicą. Obejmuje ona 40% światowego PKB i jest największą tego typu umową w historii.

Porozumienie ma na celu ustanowienie nowego międzynarodowego systemu prawnego. Tryb ten pozwala korporacjom ominąć sądy krajowe i uniknąć problemów z ochroną środowiska. Korporacje będą mogły ustawić nadzór policji nad Internetem w interesie przemysłu multimedialnego, w celu ograniczenia dostępu do leków generycznych, jak również w celu zmniejszenia suwerenności legislacyjnej każdego kraju. "

Dyrektor Generalny "Apple" opowiada o znaczeniu prywatności i szyfrowania

Dyrektor Generalny "Apple" Tim Cook mówił na "EPIC's Champions of Freedom". Podzielił stanowisko firmy, które odnosi się do kwestii prywatności i szyfrowania. "TechCrunch" informuje o tym.

Pan Cook powiedział:

"Firma "Apple "odrzuca pomysł kompromisu pomiędzy prywatnością i bezpieczeństwem dla naszych klientów. Musimy zapewnić obie opcje po równo. I możemy to zrobić. Uważamy, że ludzie mają prawo do prywatności. Amerykanie tego wymaga. Konstytucja tego wymaga. Etyka również".

"Decentraland" to wirtualny świat, który ma otwarty kod źródłowy. "Decentraland" powstał na podstawie technologii blockchain 

Nowy projekt pojawił się dzisiaj. Projekt nazywa się "Decentraland". Projekt ma na celu stworzenie wirtualnej rzeczywistości zdecentralizowanej, która będzie typu open source. Świat "Decentraland" użyje  systemu blockchain w celu zabezpieczenia własności gruntu oraz dla transferu działek.

Manuel Araoz i Estevan Ordano są twórcami "Streamium" i liderami projektu. "Decentraland" opublikował pierwszy "proof-of-concept", który jest nazywany "Stone Age". Wszyscy zainteresowani mogą wypróbować go tutaj.


Follow Cointelegraph on Facebook