XBT Provider uruchamia pierwsze na świecie aktywa walutowe Bitcoin dla NASDAQ

Announcing the launch of a financial product called “Bitcoin Tracker One”, XBT Provider has created the world's first regulated Bitcoin exchange-traded note.

98 Total views
380 Total shares
KNC’s XBT Provider Launches First Ever Bitcoin Exchange Traded Note on Swedish NASDAQ

Firma XBT Provider ogłosiła wprowadzenie nowego produktu finansowego zwanego Bitcoin Tracker One. W ten sposób firma stworzyła pierwsze na świecie aktywa giełdow na podstawie Bitcoin. Klasyfikacja składnika aktywów to obligacje notowane (ETN).

XBT Provider współpracuje z bankiem maklerskim i maklerem Mangold Fondkommission, która ma swoją siedzibę w Sztokholmie. To pozwoliło firmie uzyskać wsparcie od szwedzkiego nadzoru finansowego «Finansinspektionen». Aktywa giełdowe «Bitcoin Tracker One» zostały przyjęte do szwedzkij giełdy «Sztokholm Nasdaq Nordic».

Mówił dyrektor generalny «XBT Provider» Alexander Marsh o perspektywach przyciągania kolejnych inwestorów za pomocą tego posunięcia. Innowacje pozwolą im bezpiecznie dokonywać transakcji za pomocą Bitcoin:

"Oferujemy pierwszy "Bitcoin tracker" na świecie, który będzie uczestniczyć w obrocie na giełdach regulowanych. Stworzyliśmy prosty i bezpieczny sposób inwestowania w Bitcoin. Ruch pozwoli wyeliminować ograniczenia, które wcześniej nie pozwoliły ludziom i firmom aktywnie inwestować w walutę przyszłości."

XBT Provider logo

Licytacja rozpocznie się 18 maja. Osoby, które są zainteresowane nowym rozwiązaniem będą musiały skorzystać z usług brokera walutowego na sztokholmskiej giełdzie Nasdaq.

«Bitcoin Tracker One» będzie śledzić ceny Bitcoin w dolarach amerykańskich. Następnie tracker wyświetli średnią cenę rynkową BTC / USD według «BitFinex», «BitStamp» i «OKCoin». Ostateczny koszt zostanie określony po odjęciu opłat za usługi. I w końcu, tracker da wartość Bitcoin w koronach szwedzkich. Inwestorzy, do których należą fundusze hedgingowe i fundusze emerytalne będą w stanie śledzić zmiany w wartości Bitcoin. To daje im możliwość wpływania na wzrost i spadek cen Bitcoin w tradycyjnym systemie obrotu.

«Bitcoin Tracker One» nie ma konkurentów po drugiej stronie Atlantyku. Ta usługa «Bitcoin Investment Trust» i platforma płatności Bitcoin jest zbliżona do Winklevoss. Jednakże nowy instrument finansowy ma kilka różnic. Na przykład cena trackera nie zależy tylko od stosunku kosztów BTC / USD. To zależy również od emitenta ratingu kredytowego, czyli firmy «XBT Provider". Zabezpieczenie to ma również ustaloną datę rozliczenia, w której wystąpienie może być zrealizowane dla potrzeb bezpieczeństwa.

Niepotwierdzone pogłoski były przedmiotem dyskusji na forum «Reddit» w momencie publikacji. Pogłoski donoszą, że  «XBT Provider» ma zamiar przekonwertować wszystkie swoje inwestycje bezpośrednio w BTC.

Firma «XBT Provider» jest częścią szwedzkiej grupy «KNC», specjalizującej się w górnictwie. Grupa jest twórcą znanej usług cloud «KNC Cloud Miner», z siedzibą w Arktyce. Ostatnio klienci pozwali grupę «KNC» powodu opóźnień w dostawach sprzętu i wydajności procesorów górniczych.

×

Hottest Bitcoin News Daily

For updates and exclusive offers, enter your e-mail below.