Ledger Hardware Wallet Integrates U2F Authentication

Nová generace hardwarové bitcoin peněženky "Ledger", podobná "Trezor", bude kompatibilní s ověřovacími funkcemi společnosti "Fido Alliance", konkrétně půjde o externí zařízení na ochranu proti kopírování a čtečku otisků prstů.

"Ledger" prohlašuje, že bude využívat ověření "Druhým faktorem" (U2F) a ověřování bez hesla (UAF) od společnosti "Fido Aliance".

Zástupce společnosti "Ledger" na blogu "Medium" promluvil o autentizaci "U2F":

"U2F" používá kryptografii eliptických křivek (konkrétně bitcoinu příbuznou křivku "secp256r1") k nahrazení standardního algoritmu "OATH-TOTP" (Time-based One Time Password Algorithm) kryptografickou alternativou skrze hardwarové řešení. Tento typ ověření je navržen tak, aby se zabránilo "phishingu" a bylo chráněno soukromí uživatelů. Pro každý účet je generován unikátní klíč."

Ověření "UAF" používá identifikaci otisků prstů. Zástupce "Ledger" řekl:

"UAF" rozpozná uživatele pomocí některé metody jako např. "PIN" kódu či biometrie a použije asymetrickou kryptografii (s podporou bitcoinové křivky "secp256k1") k ověření na dálku."

Tyto dva typy autentizace poskytují bezpečnější přístup na webové stránky bez nutnosti zadávání hesla. Asymetrická kryptografie vytváří prostředí, ve kterém mohou být soukromé klíče preferovanou metodou pro on-line ověřování. Nebude tak již potřeba zadávat e-mailovou adresu, uživatelské jméno nebo heslo.

Přesné datum vydání nové verze hardwarové peněženky zatím nebylo oznámeno. "Fido Aliance" bude mít v Londýně na podzim 2015 prezentaci svých biometrických standardů a aplikací.