"MasterCard" informuje o uruchomieniu systemu peer to peer dla płatności. System zostanie scentralizowany

MasterCard has announced a “P2P” debit card-based remittance system which it says customers will find “more appealing” than the Bitcoin protocol.

10 Total views
350 Total shares
MasterCard Announces Centralized ‘P2P’ Payments

Firma "MasterCard" ogłosiła uruchomienie nowego systemu płatności peer to peer. System będzie korzystał z karty debetowej. System będzie bardziej "atrakcyjny" dla klientów niż protokół Bitcoin.

System "MasterCard Send" jest na etapie wstępnej rejestracji w tym czasie. Jest on dostępny tylko dla mieszkańców USA. System daje możliwość transakcji pomiędzy klientami, którzy mają konto w banku i klientami, którzy konta nie posiadają konta. Pozwala na transakcje międzynarodowe i krajowe. System zawiera transakcje realizowane niemal natychmiast. Nie trzeba czekać kilka dni, jak w przypadku tradycyjnego bankowego systemu rozliczeniowego.

Barb King pracuje dla "MasterCard Integrity Group Payment Systems". Jest liderem zespołu. Pani Król udzieliła wywiadu na stronie informacyjnej "PYMNTS". Nazwała nową platformę "przełomowym narzędziem przełom w branży płatności."

Pani Król kontynuowała:

"Nasz system działa w oparciu o model, który daje konsumentowi możliwość otrzymania funduszy poprzez wygodny sposób dla nich."

Uwaga ta została wyrażona w odpowiedzi na pytanie o korzyści z "MasterCard Send" przed systemem Bitcoin. Według pani King, obecny system Bitcoin jest wątpliwy dla klientów. Dzieje się tak ze względu na konieczność zapewnienia ich danych osobowych osobom trzecim.

"Konsumenci muszą dostarczyć swoje dane osobowe instytucjom finansowym łatwiej niż w przypadku pozostałych rodzajów spółek," dodała.

Szczegóły systemu mają być wkrótce opublikowane. Dostępna literatura jest w stanie dodać trochę od siebie do całego zamieszania. Niektóre terminy zostały użyte nieprawidłowo. Na przykład niektóre z terminów opisują "możliwości przebicia" w systemie. Firma "MasterCard" opisuje system "Send", jako system peeringu. Jednak ten opis jest dyskusyjny. Zgodnie z opisem transakcja wymaga karty debetowej z Banku Stanów Zjednoczonych. Ponadto muszą być one przetwarzane, co jest sprzeczne z zasadą systemu tradycyjnego peer to peer w przemyśle walut wirtualnych.

Ponadto system ma inne wady, które są obecne w bankach centralnych i systemach płatności. Obciążenia mogą się pojawić kilka miesięcy po transakcji, która zajęła około minuty.

Jednak system "MasterCard Send" może stać się konkurentem dla systemów "PayPal" i "Venmo", co jest bardziej prawdopodobne niż w przypadku systemów Bitcoin lub "Ripple". W rzeczywistości to tylko przyspieszy transakcje, które są wykonane za pośrednictwem systemu bankowego dla płatności. Projekt nie zawiera nowych technologii. Osoby trzecie zaczęły pracować z systemem bankowym w celu przyspieszenia transakcji kilka lat temu. Na przykład, "Faster Payments Service" zaczęła oferować natychmiastowe transakcje w Wielkiej Brytanii w 2008 roku.

Dalsze komplikacje powstają na podstawie informacji dostarczonych przez "MasterCard". Szczegółowe informacje dotyczące transakcji dla klientów bez rachunków bankowych pozostają niejasne. Niektóre źródła sugerują, że transakcja może zostać uproszczona z pomocą partnerstwa z operatorami do przekazów pieniężnych, które wykorzystują waluty tradycyjne. Na przykład, "Western Union", jednak nie wspominając o ilości pobieranych opłat za takie transakcje.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, firma "MasterCard" odnosi się do systemu tak zwanych "jednostek międzynarodowych". Firma nie przedstawiła żadnych dodatkowych informacji na temat systemu w tej chwili. W związku z tym, nie wiadomo, w jaki sposób i w jakich okolicznościach, powyższe działania będą realizowane.

Jednak Pani Król daje optymistyczne prognozy co do przyszłości systemu. "Wierzymy, że płatności osobiste zajmują znaczącą niszę w tej branży. I ta nisza cały czas rośnie. Mogą to być płatności między dwojgiem ludzi, płatności z firmy do konsumenta, a także płatności od rządu dla konsumenta," powiedziała. "Spójrzmy na aktualnych statystyk dla przemysłu w zakresie możliwości zastępowania gotówki i czeków. Zobaczymy perspektywę bilionów dolarów."