Nasdaq Picks Chain for its Blockchain ‘Private Market’

"Nasdaq" chce opanować technologię blockchain

"Chain" będzie pierwszą firmą na rynku prywatnym, która zorganizuje, wyprodukuje i będzie zarządzać własnymi transakcji prywatnych akcji wyemitowanych przez technologię blockchain.

Firma "Nasdaq" ogłosiła to 24 czerwca.

Firmy starają się rozwiązać problem księgowości i dokumentacji. Ten problem jest związany z emisją akcji spółek prywatnych. Standardowe metody rachunkowości są przestarzałe. Teraz firmy wprowadzą zmiany w przepływie pracy. Tak więc te zmiany pozwalają im działać szybciej niż przy tradycyjnych metodach dokumentacji. Dyrektor generalny firmy "Nasdaq", Bob Greifeld, wyjaśnił znaczenie uproszczenia obecnych praktyk. Powiedział w komunikacie prasowym:

"Jesteśmy podekscytowani potencjalnym wpływem tej innowacyjnej technologii. Projekt "Private Market" ma na celu uproszczenie problemów dokumentacji księgowej napotykanych przez tak wiele firm. Technologia Blockchain nadal zmienia pracę sektora giełdowego i globalnej gospodarki finansowej. Spółka" Nasdaq "stara się być w centrum tych zmian".

Akcje zostaną wydane w wersji blockchain dla "Nasdaq Private Market". Są one przechowywane w postaci kolorowych monet. "Nasdaq" będzie obsługiwać decentralizację informacji. To upraszcza proces pozyskiwania danych i przeniesienia akcji. Firma "Nasdaq" będzie "używać księgowania, które będzie oparte o technologie blockchain. Zapewni to spójność możliwości przeprowadzenia badania i kontrolę nad emisją akcji."

Dyrektor Generalny "Chain" Pan Adam Ludwin  opowiedział o potencjalnych korzyściach płynących z projektu:

"Nowa technologia skraca czas i koszty finansowe transakcji. Ponadto zmniejszy problemy, które pojawiają się na rynkach kapitałowych."

Nie tylko "Nasdaq" i "Chain" zbadają możliwości technologii blockchain, które mogą być stosowane w stanie handlu. Dyrektor Generalny "Overstock.com", Pan Patrick Byrne sprzedaje private equity poprzez blockchain, począwszy od 2014 r.

Firma, z siedzibą w Salt Lake City, nabyła 25% udziałów od firmy handlowej "Pro Securities". Firma "PRO Securities" zarejestrowana jest w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd. Rozwiązanie to ma na celu uproszczenie mechanizmu zgodności rozporządzenia finansowego.

 


Follow Cointelegraph on Facebook