Firma "Nasdaq" wybrała startup "Chain" aby przetestować "Nasdaq Private Market"

Nasdaq has named blockchain API developer Chain as the first company that will be trialing a blockchain backed version of the group's Private Market for trading pre-IPO company's shares.

26 Total views
258 Total shares
Nasdaq Picks Chain for its Blockchain ‘Private Market’

"Nasdaq" chce opanować technologię blockchain

"Chain" będzie pierwszą firmą na rynku prywatnym, która zorganizuje, wyprodukuje i będzie zarządzać własnymi transakcji prywatnych akcji wyemitowanych przez technologię blockchain.

Firma "Nasdaq" ogłosiła to 24 czerwca.

Firmy starają się rozwiązać problem księgowości i dokumentacji. Ten problem jest związany z emisją akcji spółek prywatnych. Standardowe metody rachunkowości są przestarzałe. Teraz firmy wprowadzą zmiany w przepływie pracy. Tak więc te zmiany pozwalają im działać szybciej niż przy tradycyjnych metodach dokumentacji. Dyrektor generalny firmy "Nasdaq", Bob Greifeld, wyjaśnił znaczenie uproszczenia obecnych praktyk. Powiedział w komunikacie prasowym:

"Jesteśmy podekscytowani potencjalnym wpływem tej innowacyjnej technologii. Projekt "Private Market" ma na celu uproszczenie problemów dokumentacji księgowej napotykanych przez tak wiele firm. Technologia Blockchain nadal zmienia pracę sektora giełdowego i globalnej gospodarki finansowej. Spółka" Nasdaq "stara się być w centrum tych zmian".

Akcje zostaną wydane w wersji blockchain dla "Nasdaq Private Market". Są one przechowywane w postaci kolorowych monet. "Nasdaq" będzie obsługiwać decentralizację informacji. To upraszcza proces pozyskiwania danych i przeniesienia akcji. Firma "Nasdaq" będzie "używać księgowania, które będzie oparte o technologie blockchain. Zapewni to spójność możliwości przeprowadzenia badania i kontrolę nad emisją akcji."

Dyrektor Generalny "Chain" Pan Adam Ludwin  opowiedział o potencjalnych korzyściach płynących z projektu:

"Nowa technologia skraca czas i koszty finansowe transakcji. Ponadto zmniejszy problemy, które pojawiają się na rynkach kapitałowych."

Nie tylko "Nasdaq" i "Chain" zbadają możliwości technologii blockchain, które mogą być stosowane w stanie handlu. Dyrektor Generalny "Overstock.com", Pan Patrick Byrne sprzedaje private equity poprzez blockchain, począwszy od 2014 r.

Firma, z siedzibą w Salt Lake City, nabyła 25% udziałów od firmy handlowej "Pro Securities". Firma "PRO Securities" zarejestrowana jest w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd. Rozwiązanie to ma na celu uproszczenie mechanizmu zgodności rozporządzenia finansowego.