Native Startup Offers Crypto Remittance Service to Nigerians

Krypto-kantor wymiany «Bitstake» oferuje szeroki zakres usług dla 178 milionów obywateli Nigerii. «Bitstake» oferuje swoim klientom możliwość korzystania z ich portfeli  Bitcoin poprzez SMS. To odróżnia firmę od innych giełd Bitcoin, które działają tylko z klientami przez Internet.

Fakt ten daje przewagę w kwestii wymiany Bitcoin w kraju, gdzie tylko 38% populacji ma dostęp do Internetu. Prawie 100% populacji posiada telefon komórkowy.

Nigeria jest najludniejszym krajem w Afryce. Gospodarka kraju posiada wiodącą pozycję na kontynencie. Na przykład PKB wyniosło 523000000000 dolarów w 2013 roku. Ale firmy Bitcoin pojawiają się na rynku w kraju powoli. Dlatego ich zwolennicy będą uważnie obserwować pracę «Bitstake» na kontynencie w ciągu najbliższych miesięcy.

Kierownik działu technicznego firmy Alexander Christian udzielił wywiadu «CoinTelegraph». Opowiedział o platformie «Bitstake». Platforma pozwala na wymianę waluty kryptograficznej na walutę lokalną, "Naira". To jest oficjalna waluta Nigerii. Łatwiej jest pracować z walutą Bitcoin dla mieszkańców.

Christian mówił o docelowej grupie klientów firmy - Nigeryjczykach, którzy mieszkają za granicą. Przecież oni wysyłają pieniądze do swoich rodzin bardzo często. Giełda zapewnia im możliwość transferu środków z opłatami prowizyjnymi wynoszącymi zaledwie 1%. Jest to o wiele tańsze niż opłata za przelewy z "MoneyGram" lub "Western Union". I dodaje:

Portfel Bitcoin w «Bitstake» pozwala na wysyłanie i otrzymywanie pieniędzy z dowolnego miejsca na świecie za jedynie 1% przelewanej kwoty. Klienci, którzy wolą trzymać swoje pieniądze na platformie będą mieli naliczane odsetki. Ponadto firma oferuje możliwości dla handlu. Ponadto, klienci mogą uzyskać kredyt z niskim oprocentowaniem."

Test

"Bitstake" nie tylko oferuje usługi wymiany walut i przelewów. Firma oferuje również możliwość uzyskania pożyczki na bardzo niskim oprocentowaniu poprzez zaglądanie na platformę kredytów. Ta oferta jest dostępna dla osób prywatnych i firm.

Z drugiej strony, firma obiecuje wierzycielom wyższą stawkę niż mogą dostać w banku.

Kredytobiorcy i kredytodawcy mają korzyści wynikające z pracy z każdą platformą.

Giełda oferuje również dział handlowy, w którym klienci mogą kupować i sprzedawać "Bitcoin", "Ripple", "Blackcoin" i "Bitstake" (firmy zajmujące się krypto walutą). Operacje mogą być wykonywane w walucie naira. Będzie to zyskiem wyikającym ze zmian cen ze względu na zmiany popytu i podaży na rynku.

Firma stara się osiągnąć sukces we wszystkich dziedzinach krypto-waluty. W tym w peer to peer pożyczek i systemu handlu. Giełda również stara się promować własną jednostkę waluty kryptograficznej. Jednak może to być największe wyzwanie, z którym "Bitstake" będzie musiało się zmierzyć.

Ich klienci mogą również zmierzyć się z problemem wypłaty środków z rachunków w walucie krajowej. Na przykład, firmy Bitcoin  z Kenii "Bitpesa" i "Tagpesa" wykorzystują infrastrukturę "Mpesa". Pozwala to użytkownikom na łatwą wymianę waluty i bitcoinów. Ta opcja nie jest dostępna dla klientów w firmie "Bitstake". Muszą oni zwrócić się do systemu bankowego celem uzyskania środków w walucie naira. Nigeryjczycy nie są przyzwyczajeni do korzystania z usług mobilnych pieniędzy.

Alexander Christian uzyskał stopień magistra w dziedzinie bezpieczeństwa cybernetycznego na Uniwersytecie w Oxfordzie. Mówił o wszelkiego rodzaju środkach bezpieczeństwa podjętych przez "Bitstake". Na przykład, firma utrzymuje większość funduszy klientów w "chłodni".

Krypto waluta "Bitstake" spełnia wszystkie wymogi "proof-of-stake"

Bitstake (XBS) ma własną walutę firmy, która spełnia wszystkie wymogi "Proof-of-Stake". Jej ilość wynosi 1302037 jednostek w tej chwili. "XBS" można wymienić na inne krypto waluty i lokalną walutę naira.

"Bitstake" jest teraz w fazie testów beta. Firma planuje uruchomienie waluty na początku maja 2015 roku, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem. Alexander Christian dodaje:

"Dawid nie był w stanie znaleźć najszybszej i najbezpieczniejszej metody transferu pieniędzy do rodziny w Nigerii. Dlatego poprosił mnie i Roya Carlosa aby pracować nad koncepcją Bitstake".

Firma założona została przez Christiana, Carlosa (Project Senior Manager) i Davida Ajayię. To jest Nigeryjczyk, który wpadł na pomysł stworzenia "Bitstake", ponieważ nie był w stanie wysłać pieniędzy do krewnych.

"Bitstake" planuje dystrybucję bonusów, aby przyciągnąć klientów, jak Nigeryjczyków. Premią będzie 100 naira dla każdego zarejestrowanego i zweryfikowanego konta. Program rozpocznie pracę bezpośrednio po końcowej fazie testów i uruchomienia platformy.


Follow Cointelegraph on Facebook