New Bitcoin and Blockchain VC Firm Block26 Invests $450K in Airbitz Wallet

Společnost rizikového kapitálu "Block26" učinila první krok v oblasti bitcoinu, když investovala 450 000 dolarů do projektu bitcoinové peněženky "Airbitz".

Tato investice je součástí probíhajícího fundraisingu, jehož celková částka činí 1 250 000 dolarů. Zprávu přinesl portál forex průmyslu "Leap Rate".

"Block26" je společnost rizikového a rozvojového kapitálu pro blockchain a digitální platformy, založena 22. června v Los Angeles, pod vedením Ni'coel Starkové a Pedrama Hasida. Společnost je podporován "Lakeshore kapitálem". "Block26" poskytuje kapitál, odborné znalosti a další zdroje pro vznik a rozvoj podniků v oblasti bitcoinu. A právě investice do "Airbitz" je jejím prvním velkým krokem. Navíc je v představenstvu "Airbitz".

Ni'coel Starková v rozhovoru pro portál "CoinDesk" vysvětlila, proč její společnost investovala do "Aitbitz":

"Hledáme v této technologii možnosti rozvoje. Airbitz je skvělá peněženka, která řeší problémy spotřebitelů. Může ale poskytnout mnohem více příležitostí, například to může poskytnout vyšší bezpečnost. Může také přispět k rozvoji internetu věcí. Díky všem těmto funkcím se tato peněženka stala opravdu ohromující."

"AirBitz" spustila svoji mobilní bitcoinovou peněženku v říjnu 2014 a v dubnu 2015 s ní získala první místo v soutěži startupů "Inside Bitcoin NYC". Peněženka "Airbitz" nabízí několik inovativních řešení: dvoufaktorovou autentizaci jedním dotykem, Bluetooth platby a integrovaný registr obchodníků. Peněženka je navíc decentralizovaná a nezávisí tak pouze na serverech "Airbitz". Společnost tedy ani nemůže získat přístup k uživatelským datům.

Ředitel a spoluzakladatel "AirBitz" Paul Puey poskytl rozhovor pro "LeapRate". Hovořil o investici "Block26":

"Airbitz" je nesmírně hrdá na to, že se "Block26" stal naším partnerem a hlavním investorem. Zaujímá stejné postoje ve vztahu k decentralizovaným technologiím a blockchainu. "Block26" vytváří neuvěřitelný zážitek skrze konstrukci vysoce efektivního vývojářského týmu. Nebojí se nových výzev a vidí hodnotu lidí, podniků a průmyslových odvětví, které se nebojí prolomit status quo. Těšíme se na budování decentralizovaného světa a jsme rádi, že jejich podpora je na naší straně. "