New Bitcoin and Blockchain VC Firm Block26 Invests $450K in Airbitz Wallet

Spółka kapitałowa "Block26" wykonała swój pierwszy krok w zakresie Bitcoin. "Block26" zainwestował 450 tysięcy dolarów w portfel Bitcoin "Airbitz."

Inwestycja ta jest częścią trwającej rundy pozyskiwania funduszy, z których łączna kwota wynosiła 1 250 000 dolarów. Portal informacyjny branży Forex "Leap Rate".

"Block26" jest przedsiębiorstwem kapitałowym dla blockchain i platform cyfrowych. Firma została otwarta w dniu 22 czerwca w Los Angeles, pod przewodnictwem Ni'coel Stark i Pedrama Hasida. Firma jest obsługiwana przez "Lakeshore Capital". "Block26" zapewnia kapitał, wiedzę i inne zasoby do tworzenia i rozwoju nowych firm w dziedzinie Bitcoin. Inwestycje w "Airbitz" to pierwsza ważna decyzja, którą podjęła firma "Block26". Firma dołączyła również do Rady Dyrektorów "Airbitz".

Pan Start wyjaśnił, dlaczego jego firma zainwestowała w "Aitbitz". Mówił dla  "CoinDesk":

"Szukamy niuansów w tej technologii. Airbitz to wspaniały portfel. Rozwiązuje problemy konsumentów. Ale może zapewnić dużo więcej możliwości. Na przykład może zapewnić bezpieczeństwo. Może również przyczynić się do rozwoju Internetu rzeczy. Ten portfel robi naprawdę wspaniałe wrażenie dzięki dla wszystkim tym funkcjom".

"AirBitz" uruchomiła mobilny portfel Bitcoin w październiku 2014. On zajął pierwsze miejsce w konkursie startupów "Inside Bitcoin NYC" w kwietniu 2015. Prtfel "Airbitz" oferuje wiele innowacyjnych rozwiązań. Takich jak dwuskładnikowe uwierzytelnianie za pomocą jednego przycisku, płatności Bluetooth i zintegrowanego rejestru dla kupców. Portfel jest zdecentralizowany. Nie zależy on tylko od serwerów "Airbitz" i firmy nie mogą uzyskać dostęp do użytkowników lub ich danych.

Dyrektor generalny i współzałożyciel "AirBitz" Paul Puey udzielił wywiadu "Leap Rate". Mówił o ostatnich inwestycjach "Block26":

"Airbitz" jest bardzo dumna z faktu, że "Block26" jest naszym partnerem i wiodącym inwestorem. Mamy podobne stanowisko w stosunku do technologii i decentralizacji blockchaina. "Block26" przynosi niesamowite doświadczenie w budowie wysokowydajnego rozwoju. Oni rozumieją, jak ważne u osób, firm i branż jest brak obawy w przełamaniu statusu quo. Czekamy na budowanie zdecentralizowanego świata. I jesteśmy szczęśliwi, że jego obsługa jest po naszej stronie. "


Follow Cointelegraph on Facebook