PayPal Confirms Bitcoin Acceptance Option at SEC Ahead of EBay Split

System płatności "PayPal" oficjalnie ogłosił, że kupcy mogą zaakceptować bitcoin jako formę płatności.

Firma już dzisiaj przedstawiła dokument do Komisji Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Dokument opowiada o przyszłości spółki jako odrębnego podmiotu prawnego względem "eBay". Rozdzielenie dwóch spółek nastąpi do końca 2015 r. (Przypomnijmy, że "PayPal" jest spółką zależną od "eBay Inc." od 2002 roku).

Przedstawiono plany i innowacje "PayPal". Na przykład, "waluty cyfrowe, w szczególności Bitcoin" staną oficjalnym środkiem płatniczym dla sprzedających, którzy korzystają z systemu płatności "Braintree".

Wyciąg z przedstawionych dokumentów:

"Handlarz może otworzyć standardowe konto PayPal. I natychmiast może rozpocząć przyjmowanie płatności za pośrednictwem systemu PayPal. Większość sprzedawców online lub mobilnych może rozpocząć korzystanie z systemu PayPal łatwo. Aby to zrobić, nie musisz kupować nowego lub specjalistycznego sprzętu. Oferujemy szeroki zakres usług w konkurencyjnej cenie. Nasza platforma płatności ma na celu pomóc firmom w zarządzaniu przepływem środków pieniężnych i faktur, a także w łatwym regulowaniu rachunków. Ponadto przedsiębiorcy nie muszą zbierać i przechowywać poufnych informacji o klientach na potrzeby transakcji.

Standardowy zestaw usług nie wymaga dodatkowej opłaty. Kupcy mogą zintegrować system płatności "Braintree" w "PayPal" jako opcję. System ten pozwala na przyjmowanie płatności z kart kredytowych lub debetowych, PayPal, Venmo, walut cyfrowych, takich jak Bitcoin, lub innych rozwiązań płatniczych."

"PayPal" wspomniał także, jakie zadania stawia wobec narzędzi mobilnych, takich jak "Braintree", współpracy z "Coinbase", "BitPay" i "GoCoin". Zgodnie z oświadczeniem "mają one na celu pomóc detalistom zwiększyć współczynnik konwersji zakupów konsumenckich na swoich stronach internetowych oraz w aplikacjach mobilnych."

To nie jest pierwszy raz "PayPal", gdy odnosi się do integracji płatności w Bitcoin. Pierwsza wzmianka został opublikowana w sierpniu 2014 roku. Ale wiadomość o partnerstwie z "Coinbase" nie została potwierdzona. W styczniu 2015 rozpoczęto zamknięte beta testy dla nowej usługi. Zostało to potwierdzone w blogu Coinbase:

"Ściśle współpracujemy z Braintree przez ostatnie kilka miesięcy. Obecnie z przyjemnością informujemy, że Braintree stworzył zamkniętą wersję beta nowego serwisu. Usługa ta powinna umożliwić przedsiębiorcom działającym w Stanach Zjednoczonych otrzymanie płatności w walucie Bitcoin. Teraz kupcy, którzy korzystaja z systemu Braintree, mogą przyjąć bitcoiny tworząc konto na Coinbase. Oni po prostu muszą dodać kilka linijek kodu w Braintree v.zero SDK".

Niemniej jednak "PayPal" nie dostarcza szczegółowych informacji na temat swoich planów wobec Bitcoin lub innych walut opartych o klucza kryptograficznego, na przykład, GoCoin, Dogecoin i Litecoin. Firma "eBay" wspiera ten ruch. Prezes firmy Devin Wenig powiedział, że "eBay i PayPal są otwarte dla Bitcoin. Teraz PayPal rozpocznie przeprowadzenie eksperymentu z tym rozwiązaniem. Może później będziemy z nich brać przykład. Jesteśmy maksymalnie otwarci na nowości."