Physical Bitcoins Are Back: Finnish Startup Targets Asian Market

Firma "Denarium" oferuje "nową generację monet fizycznych w walucie Bitcoin" na rynku międzynarodowym.

"Denarium" to fińska firma, właściciel sieci bankomatów «Bittimaatti», a także założyciel "Bittiraha.fi". Jest to największa giełda Bitcoin w Finlandii.

Firma już odniosła sukces na rynku lokalnym - w Finlandii, gdzie nastawienie władz do waluty Bitcoin jest ogólnie pozytywne. Obecnie firma rozszerza swoją działalność na rynku globalnym. Prezes Henry Brade opublikował wiadomość na Twitterze (patrz zdjęcie poniżej).

Our new product, Denarium Bitcoin, is now public. It's the next generation Physical Bitcoin! https://t.co/Hct9kS5hOy #bitcoin

— Henry Brade (@Technom4ge) April 10, 2015

W komunikacie prasowym pan Brade stwierdził, że monety "Denarium" będą się różnić od poprzednich wzorów. Klienci docenią funkcjonalność i efektywność kosztową nowych monet. Wcześniej monety fizyczne Bitcoin były pozbawione tych cech.

"Kilka lat temu dałem znajomym i rodzinie fizyczne bitcoiny. Teraz nie jest to możliwe, ponieważ waluta Bitcoin stała się zbyt droga"- powiedział pan Brade, -" Zdecydowaliśmy, że mamy doświadczenie i niezbędne środowisko prawne pozwalające na przywrócenie do życia fizycznych monet Bitcoin. Postanowiliśmy więc stworzyć "Denarium Bitcoin".

Moneta bitcoin otoczona jest kontrowersjami już od jej powstania w 2011 roku. Fani Bitcoin upowszechniaja walutę Bitcoin za pomocą monet fizycznych. Jednak koszt bicia monet i sprzeciw ze strony władz stanowi poważny problem. W najlepszym przypadku monety Bitcoin stają się przedmiotem kolekcji.

Monety "Casascius" wyszły z obiegu z tych samych powodów. "Casascius" były pierwszymi monetami fizycznymi, jak Bitcoin. "Casascius" przestały być wydawane w 2013 roku.

W tej chwili "Denarium" szuka wsparcia i klientów. W szczególności firma chce wejść na rynek w Chinach i Azji.

CEO i inwestor startupu "Quantified" Ville Oehman mówi, że w Azji rynek Bitcoin aktywnie się rozwija. "Quantified" - to startup z Singapuru, który współpracuje z firmą "Denatium". Wspólnie zamierzają wprowadzić nowe monety w tym regionie.

Pan Ville dodał: "Fizyczne bitcoiny mogą przyciągnąć wielu nowych użytkowników. Mając na uwadze monety fizyczne, będzie łatwiej zrozumieć ideę Bitcoin. Podobnie było już wcześniej na Zachodzie."

Monety "Denarium" zawierają klucz prywatny w postaci tekstu i kodu QR. Monety zostaną wydane z nominałem 0,1 i 0,01 BTC. "Puste" monety, które nie zawierają żadnych nominałów Bitcoin, pojawią się również w obiegu.

Sprzedaż wstępna monet rozpocznie się w poniedziałek. Pierwsze monety zostaną wysłane do właścicieli w czerwcu tego roku.


Follow Cointelegraph on Facebook