Zestawienie na 23 czerwca: drugi agent w USA przyznał się do kradzieży bitcoinów; były dyrektor "Nike" został CEO "Bitreserve"

Former US agents charged with pocketing hundreds of thousands of dollars in bitcoin reached a plea agreement with prosecutors; Anthony Watson has been made CEO at Bitreserve and more news

9 Total views
209 Total shares
JUN 23 DIGEST: 2nd US Agent Pleads Guilty to Bitcoin Theft; Former Nike Exec Named Bitreserve CEO

Drugi były agent USA oskarżony o defraudację setek tysięcy dolarów w walucie Bitcoin. On doszedł do porozumienia z prokuraturą. Były dyrektor "Nike" Anthony Watson mianowany ziostał CEO "Bitreserve". Oferujemy najbardziej aktualne wiadomości na 23 czerwca.

 

Drugi agent w USA przyznał się do kradzieży bitcoinów

Były agent wywiadu USA Carl Force został oskarżony o defraudację setek tysięcy dolarów w walucie Bitcoin. Jest to drugi agent, który jest oskarżony o kradzież. Kradzież miała miejsce w trakcie dochodzenia w sprawie  "Jedwabnego Szlaku". Dziś, Carl Force osiągnął porozumienie z prokuratorem.

Pan Force zgodził się również przyznać do prania pieniędzy i wymuszeń. Jego kolega Shaun Bridges zgodził się na podobne porozumienie w dniu 17 czerwca. Bridges i Force pracowali razem w nad zadaniem w Baltimore.

 

Były dyrektor informacji firmy "Nike" Anthony Watson został CEO "Bitreserve"

Były CIO firmy "Nike" Anthony Watson został CEO w "Bitreserve". Anthony Watson objął urząd dwa miesiące temu. Zastępuje na tym stanowisku założyciela startupu "Bitreserve" - ​​Halseya Minora, który stanie się przewodniczącym rady "Chief Observer".

 

Gavin Andresen oferuje "hardfork" Bitcoin dla XT; krytycy sceptyczni

Twórca "Bitcoin Core" Gavin Andresen zasugerował dziś zmianę hardforka dla Bitcoin XT. To powinno pozwolić zwiększyć limit rozmiaru bloku Bitcoin. To nie jest jeszcze w stanie uspokoić krytyki poprzednich propozycji.

 

Współzałożyciel "Blockstream", twórca "Hashcash" i znany krytyk hardforka Bitcoin XT dr Adam Back powiedział:

"Deweloperzy i technicy zalecają unikanie niepotrzebnego ryzyka, jakie jest związane z jednostronnym hardforkiem. Wszyscy polegają na wiedzy tych osób, które zapewniają bezpieczeństwo, wsparcie i usługi dla Bitcoin dzisiaj. Ci ludzie są bardzo zaniepokojeni."

Rząd Filipin oferuje własną kryptowalutę

Członek Kongresu Filipin Kimi Cojuangco  ogłosił utworzenie krajowej waluty cyfrowej. Nazwa waluty będzie "E-Peso" lub "Electronic Peso". "E-Peso" będzie elektronicznym odpowiednikiem papierowego peso. Wszystkie funkcje, obowiązki, atrybuty i cechy właściwe dla papierowych peso będzą miały zastosowanie również do "E-Peso".

 

"Barclays" podpisał kontrakt z "Safello" na odkrywanie zalet Blockchain

Startup "Safello" podpisał "proof of concept" z brytyjskim bankiem Barclays. "Barclays" chce przetestować korzyści z, które są ukryte w rozwiązaniach finansowych i technologicznych. Bank chce wiedzieć, jakie decyzje może wykorzystać.

Przedstawiciele "Safello" powiedzieli, że firma świętuje kontrakt z dużym bankiem na badania blockchain.

Dyrektor generalny i współzałożyciel "Safello" Frank Schuil powiedział:

"[Blockchain można stosować] jako sposób uproszczenia obecnych operacji,  można też stosować jako całkowicie nową infrastrukturę do obsługi wszystkich typów transakcji finansowych i interakcji P2P".

 

Kanadyjski Senat przesunie raport o Bitcoin i Blockchain

Standing Senate Committee on Banking Trade and Commerce opublikowała nowy raport na temat cyfrowej waluty pod koniec ubiegłego tygodnia. Raport został umieszczony nie tylko na stronie internetowej Parlamentu Kanady, ale również raport został umieszczony w wiadomościa w Blockchain. Strona użytkownika "Reddit" pod nazwą "emansipator" mówi o tego przyczynach. Powiedział on, że to było zrobione "głównie dla zabawy, a częściowo jako hołd dla społeczności."