Siedem miast, które rozpoczęło w 2015 roku obsługiwać płatności Bitcoin

The number of Bitcoin merchants has risen, the value of Bitcoin startups has increased and most importantly, awareness of Bitcoin has increased in countries with poor banking or financial systems.

23 Total views
900 Total shares
Seven Cities Leading Bitcoin Adoption in 2015

San Francisco, Stany Zjednoczone

San Francisco jest siedzibą dla ponad 68 dynamicznie rozwijających się firm, które współpracują z Bitcoin. Należą do nich "Coinbase" (elektroniczny portfel Bitcoin i operator płatności handlowych; usługa jest używana przez ponad 2 mln użytkowników), "Kraken" (usługa Bitcoin, która pomaga byłym klientom firmy "Mt.Gox" w celu odzyskania utraconych bitcoinów), oraz "Purse", "Changecoin" i "Lawnmower"

Miasto otwarło również drzwi dla jednej z największych krypto walutowych firmy typu venture «Boost VC». Adam Draper jest szefem tej firmy. Do tej pory "Boost VC» jest inwestorem dla ponad 100 firm. Każdego roku firma "Boost VC» planuje zainwestować w 40 - 60 firm, które współpracują z systemem Bitcoin i rzeczywistością wirtualną.

San Francisco to miasto z ponad 170 firmami handlowymi, które współpracują z Bitcoin. Firmy te są notowane na stronie coinmap.org.

Vancouver, Kanada

Pierwszy na świecie bankomat Bitcoin został zainstalowany w Vancouver 30 października 2013. «Quadriga CX» jest największym w kraju operatorem wymiany Bitcoin, który umieścił 13 bankomatów Bitcoin (lub w skrócie «BTM») w mieście od tego czasu.  Ogłoszono także plany zainstalowania bankomatów Bitcoin we wszystkich większych miastach Kanady, w tym w Vancouver, Toronto i Montrealu.

Vancouver ma ponad 100 firm handlowych, które akceptują płatności w walucie Bitcoin. Vancouver ma również kilka innych giełd Bitcoin i platform do przetwarzania płatności. Tak więc mieszkańcy mogą kupić bitcoiny bez trudności.

Amsterdam, Holandia

Amsterdam jest siedzibą dla kluczowych firm z branży Bitcoin. Firmy "BitFury" i "Bitpay" są wiodącymi markami w branży. "BitPay" przetwarza transakcje dla ponad 100 000 firm handlowych na całym świecie. "BitFury" uważana jest za największą firmę, która zarządza centrami data computing dla górnictwa Bitcoin.

Projekt "Bitcoin Boulevard" dał impuls do wzrostu wielu firm handlowych w segmencie Bitcoin. Hendrink Jan Hilbolling Peter Klasen i ich zespół jest zaangażowany w upowszechnianie informacji o Bitcoin. Przyciągnęli oni ponad 10 firm handlowych w Hadze, które zaczęły przyjmować płatności w walucie Bitcoin. Bitcoin zaczął rozprzestrzeniać się wśród firm handlowych z dużą prędkością od tego czasu. Ponad 200 firm handlowych akceptuje walutę Bitcoin w całej Holandii w tej chwili.

Makati, Filipiny

System bankowy na Filipinach nie jest wystarczająco rozwinięty. Cechują go wysokie opłaty za transfer pieniędzy. Dlatego Bitcoin stał się idealnym rozwiązaniem dla klasy średniej w Makati. Użytkownicy mogą łatwo wysyłać swoje oszczędności i płace bez straty dla budżetu rodzinnego. Jest to ważne, ponieważ ludzie często pracują w jednym regionie, rodziny jednak mieszkają w innym.

Chociaż przemysł Bitcoin zaczął rozprzestrzeniać się po kraju zupełnie niespodziewanie, to upłynął rok do powstania dużych firm, które współpracują z krypto walutą. Na przykład, "coins.ph", "buybitcoins.ph", "rebit.ph" i "Satoshi Citadel Industries".

«Coins.ph» pozwala na Filipinach używać waluty Bitcoin. Można dokonywać zakupów w sklepach internetowych, na przykład, "Metrodeal". Ludzie mogą płacić rachunki za media, wziąć kredyt (telefonicznie lub przez Internet). Ponadto ludzie mogą uzyskać gotówkę w bankomatach i tysiącach lokalnych punktów przekazów i banków.

Ponadto klienci mogą kupić bitcoiny za gotówkę w kantorach, bankach, bankomatach, itp. Opłaty są mniejsze niż 1%.

«Coins.ph» jest tylko lokalną firmą, która pozwala klientom korzystać z bitcoinów w życiu codziennym. Istotą usługi jest zapewnienie mechanizmu interakcji z lokalnymi bankami i usługami transferu pieniędzy. Tylko «Coins.co.th» może świadczy podobne usługi, jako że firma jest spółką zależną od «Coins.ph».

Firmy Bitcoin nadal rozprzestrzeniają się w regionie Makati. Jest to spowodowane wzrostem liczby kawiarni, kurortów, hoteli i restauracji, które zaczęły przyjmować płatności w walucie Bitcoin.

Zurych, Szwajcaria

Zurych jest centrum finansowym w Szwajcarii o populacji 366 tysięcy osób. Operator Bitcoin  "SBEX" ustawił dwa "BTM" w mieście. Swiss Financial Management nie wyraziła zgody na pierwsze zainstalowanie bankomatu. Dlatego urzędnicy nakazali "SBEX", aby anulować uruchomienie projektu. Spółka rozwiązała problem kilka tygodni po instalacji bankomatów. Władze pozwoliły w końcu rozpocząć projekt.

"BTM" przyczynił się do wzrostu liczby firm, które współpracują z walutą Bitcoin  do 64 w kwietniu 2015.

Firma "Xapo" umieszcza swoje sejfy w bunkrze wojskowym w Szwajcarii. "Xapo" jest jednym z największych portfeli Bitcoin. Firma niedawno uruchomiła jedną z największych ofert inwestycyjnych w historii Bitcoin.

Tel Aviv, Izrael

Niektóre z najbardziej popularnych spotkań na temat Bitcoin organizowane są w Tel Awiwie. 1780 uczestników bierze udział w takich spotkaniach co miesiąc. Grupa omawia innowacje w portfelach Bitcoin i transakcjach. Organizatorzy zapraszają różnych gości na wykłady. Nick Szabo był jednym z tych gości.

Tel Awiw posiada ponad 50 firm zajmujących się walutą Bitcoin. 4 bankomaty  Bitcoin znajdują się w centrum miasta. Bankomaty «Robocoin Bitcoin» były pierwszymi tego rodzaju na Bliskim Wschodzie. Są one również w Tel Awiwie.

Londyn, Wielka Brytania

Londyn jest stolicą Wielkiej Brytanii i jednym z centrów finansowych świata. Miasto ma ponad 80 firm Bitcoin. Ma też  4 bankomaty Bitcoin. Jeden ATM jest zainstalowany w budynku administracyjnym firmy "Google" w Londynie. Pierwszy londyński "BTM" został opracowany przez "BitAccess". Pozwala na transakcje w euro i funtach.

Londyn jest także siedzibą dla największej sieci na świecie spotkań Bitcoin. Ma ponad 2300 uczestników.