Singapurska giełda wymiany Bitcoin "BitX" rozpoczęła pracę w Nigerii

Singapore-headquartered Bitcoin exchange BitX, which already has offices in Cape Town and Jakarta, has launched operations in Nigeria.

263 Total views
247 Total shares
Singapore Bitcoin Exchange BitX Launches in Nigeria

Giełda wymiany Bitcoin "BitX" rozpoczęła działalność w Nigerii. Jej siedziba znajduje się w Singapurze. Firma posiada biura w Cape Town i Dżakarcie.

"BitX" oferuje portfel Bitcoin, zintegrowaną z giełdą wymiany platformę handlową z interfejsem oprogramowania. Usługi te są dostępne dla firm i osób prywatnych na całym świecie. Firma zbudowała znaczący udział w rynku w Azji Południowo-Wschodniej i Afryki. Firma  również stała się pierwszym bankomatem Bitcoin w Afryce.

Startup pozwoli Nigeryjczykom na natychmiastowy zakup i sprzedaż Bitcoin. Po raz pierwszy można to zrobić za pomocą waluty Nigerii - Nairy. Usługa będzie działać z mobilnym portfelem "BitX" zarówno z systemem iOS i Android. Użytkownicy będą mogli handlować Bitcoinami i używać interfejsu oprogramowania "BitX", aby stworzyć własne produkty Bitcoin. Dyrektor Generalny "BitX" Marcus Swanepoel powiedział:

"Jesteśmy bardzo zadowoleni, że udało nam się uruchomić szeroką gamę produktów i usług Bitcoin na rynku nigeryjskim. Startup ułatwi nigeryjskim konsumentom i przedsiębiorstwom proces kupna, sprzedaży, przechowywania i transakcje Bitcoin."

Giełda wymiany "BitX" ma najwyższą łączną wartość handlową Bitcoin w Afryce. Jej produkty i usługi są sprawdzone w Kenii i RPA i działają wystarczająco dobrze. Spółka podała, że ​​obecność ich działalności w Nigerii daje szerszy zasięg geograficzny. To jest przewaga nad inną firmą, która funkcjonuje na kontynencie.

Nigeria przyciąga firmy, ponieważ jej gospodarka szybko się rozwija i ma silnego ducha przedsiębiorczości. Ponadto, firma "zalana" została  prośbami o usługi od użytkowników, deweloperów i przedsiębiorstw. Teraz giełda wymiany "BitX" współpracuje z wieloma firmami, aby wprowadzać nowe produkty na rynek.

Nigeria pozostaje w tyle we wprowadzaniu Bitcoin. Powodem tego jest brak infrastruktury w tym regionie. Ale "BitX" powiedział, że startup da Nigeryjczykom dostęp do tych samych produktów i usług, które są dostępne dla innych użytkowników Bitcoin na całym świecie.