Singapore Bitcoin Exchange BitX Launches in Nigeria

Giełda wymiany Bitcoin "BitX" rozpoczęła działalność w Nigerii. Jej siedziba znajduje się w Singapurze. Firma posiada biura w Cape Town i Dżakarcie.

"BitX" oferuje portfel Bitcoin, zintegrowaną z giełdą wymiany platformę handlową z interfejsem oprogramowania. Usługi te są dostępne dla firm i osób prywatnych na całym świecie. Firma zbudowała znaczący udział w rynku w Azji Południowo-Wschodniej i Afryki. Firma  również stała się pierwszym bankomatem Bitcoin w Afryce.

Startup pozwoli Nigeryjczykom na natychmiastowy zakup i sprzedaż Bitcoin. Po raz pierwszy można to zrobić za pomocą waluty Nigerii - Nairy. Usługa będzie działać z mobilnym portfelem "BitX" zarówno z systemem iOS i Android. Użytkownicy będą mogli handlować Bitcoinami i używać interfejsu oprogramowania "BitX", aby stworzyć własne produkty Bitcoin. Dyrektor Generalny "BitX" Marcus Swanepoel powiedział:

"Jesteśmy bardzo zadowoleni, że udało nam się uruchomić szeroką gamę produktów i usług Bitcoin na rynku nigeryjskim. Startup ułatwi nigeryjskim konsumentom i przedsiębiorstwom proces kupna, sprzedaży, przechowywania i transakcje Bitcoin."

Giełda wymiany "BitX" ma najwyższą łączną wartość handlową Bitcoin w Afryce. Jej produkty i usługi są sprawdzone w Kenii i RPA i działają wystarczająco dobrze. Spółka podała, że ​​obecność ich działalności w Nigerii daje szerszy zasięg geograficzny. To jest przewaga nad inną firmą, która funkcjonuje na kontynencie.

Nigeria przyciąga firmy, ponieważ jej gospodarka szybko się rozwija i ma silnego ducha przedsiębiorczości. Ponadto, firma "zalana" została  prośbami o usługi od użytkowników, deweloperów i przedsiębiorstw. Teraz giełda wymiany "BitX" współpracuje z wieloma firmami, aby wprowadzać nowe produkty na rynek.

Nigeria pozostaje w tyle we wprowadzaniu Bitcoin. Powodem tego jest brak infrastruktury w tym regionie. Ale "BitX" powiedział, że startup da Nigeryjczykom dostęp do tych samych produktów i usług, które są dostępne dla innych użytkowników Bitcoin na całym świecie.


Follow Cointelegraph on Facebook