"SpectroCoin" integruje płatności Bitcoin na stacjach benzynowych "Lukoil"

Gas Stations in Latvia, Lithuania, and Estonia operated by Lukoil will now accept Bitcoin through a service called SpectroCoin, which allows them to pay with Bitcoin at the pump.

44 Total views
479 Total shares
SpectroCoin Integrates Bitcoin Payments At Lukoil Gas Stations

"Lukoil" akceptuje płatności w walucie Bitcoin w krajach bałtyckich. Stacje benzynowe akceptują płatności w krypto-walucie ns miejscu przez usługę "SpectroCoin". Nowa oferta będzie dostępna na Łotwie, Litwie i w Estonii.

Użytkownicy będą mogli wypełnić swoje internetowe portfele Bitcoin poprzez usługę płatności mobilnych "Worapay". Mogą zapłacić w walucie Bitcoin bezpośrednio na stacji benzynowej.

Informacja pojawiła się na blogu "SpectroCoin" w kwietniu:

"SpectroCoin z dumą informuje, że system płatności mobilnych WoraPay został już zintegrowany. System ten jest zintegrowany z naszą aplikacją mobilnych dla Android, iOS i Windows Phone. Możesz zapłacić nitcoinami na Łotwie, Litwie i w Estonii."

Lukoil

Firma "SpectroCoin" została założona w 2013 roku. "SpectroCoin" stał się sławny po utworzeniu usługi, która pozwala płacić w euro za pośrednictwem sieci Bitcoin. Firma została uznana w Europie i Azji. Ponadto "SpectroCoin" zapewnia elektroniczną wymianę przede wszystkim dla państw bałtyckich. Firma świadczy też usługi tworzenia wirtualnych portfeli. "SpectroCoin" skupia się na rynku, który ma brak dostępu do podstawowych usług finansowych.

Usługa "Worapay" ma główną cechę. Serwis prowadzi współpracę z firmami trzecimi. Lista "FINTECH 50" nazwała ją jedną z najbardziej obiecujących firm w 2015 roku. "Worapay" używa przeniesienia pośredniego. Nabywca płaci w walucie Bitcoin. Sprzedawca otrzyma euro. Transakcje te ograniczają ryzyka związanego z wahaniami. Obie strony mogą przyczynić się do rozwoju technologii płatności mobilnych w regionie.

Firma "SpectroCoin" i "Worapay" zaangażowane są w technologie płatności mobilnych. Są zainteresowane ich grupą docelową - regiony z niedostatecznym dostępem do podstawowych usług finansowych. "SpectroCoin" nie tylko chce opanować ten rynek. Firma chce również stać się międzynarodowym dostawcą Bitcoin. CEO Vytautas Karalevicius powiedział na stronie internetowej "CoinTelegraph":

"Rozwijamy naszą bazę klientów. Nasi partnerzy w tym pomogą. Wkrótce będzie można budować szeroką sieć miejsc, gdzie można zapłacić w walucie Bitcoin. Sieć obejmie cały region. Mamy również wydane bony, które można wykorzystać do transakcji nie-cyfrowych, które nie wymagają połączenie blockchain."

Spectrocoin CEO Vytautas Karalevicius

Ten news dodaje kolejną okazję do płatności dla tych, którzy zaczynają korzystać z Bitcoin w krajach bałtyckich. "SpectroCoin" oferuje podobną usługę dla taksówek na Litwie. Ponadto płatności te są dostępne w niektórych restauracjach w krajach bałtyckich. Linie lotnicze "airBaltic" były pierwszymi, które zaczęły przyjmować bitcoiny. Olbrzymia firma "Bitpay" już zaangażowała się w usługi przetwarzania od linii lotniczych "airBaltic". Jednak małe firmy wchodzą na rynek i zwiększają konkurencję. Na przykład, "SpectroCoin".

Krypto-waluta nabiera tempa w tych krajach. Stowarzyszenie typu non-profit "Estonian Crypto Association" deklaruje stały wzrost liczby użytkowników. Estonia, Łotwa i Litwa odczuły wpływ kryzysu w 2008 roku. Ich gospodarka jest w długotrwałej recesji. Rynek nieruchomości załamał się. Usługi finansowe są ograniczone. Ale rynek kryptowaluty odnotował bezprecedensowy wzrost.

Estoński Narodowy Bank ostrzega przed wysokim "ryzykiem" wirtualnych pieniędzy. 20% VAT stosuje się do sprzedaży waluty Bitcoin. Ale Bitcoin zyskuje na popularności. A firmy takie jak "SpectroCoin" i "Worapay" mogą utorować drogę do niego.

Estonian Central Bank