Swiss FINMA Warns of Bitcoin's Money Laundering Risk

Serwis nadzoru rynków finansowych w Szwajcarii (Finma) opublikował raport, który ostrzega o "zwiększonym ryzyku prania pieniędzy." Bitcoin jest uważany za główny czynnik ryzyka, wraz z podobną technologią i metodami prowadzenia interesów finansowych. Finma proponuje "wzmocnienie należytej staranności", aby radzić sobie z ryzykiem.

Bitcoin ma szerokie międzynarodowe możliwości. Jego zastosowanie zapewnia anonimowość dla klientów. Według Finma pociąga to za sobą zwiększone ryzyko prania pieniędzy i finansowania terroryzmu.

Ta postawa kontrastuje ze stosunkowo spokojnym stosunkiem wobec Bitcoin, co zostało dowiedzione w Finma latem ubiegłego roku. Urzędnicy nie zwracali uwagi na wirtualną walutę przed uznaniem jej za "bez znaczenia" dla systemu finansowego.

Niezależny nadzór finansowy, czyli Finma opublikowała raport w czerwcu 2014. Raport stwierdza, że ​​"wirtualna waluta nie ma istotnej wartości gospodarczej jako środek płatniczy w tym czasie. Rada Federalna uważa, że ​​nie zmieni się w najbliższej przyszłości."

Teraz regulator finansowy opublikował nowy raport, w którym cała sekcja poświęcona została walucie Bitcoin. Raport omawia sposoby wykorzystania bankomatów Bitcoin. Omawia różne rodzaje "przelewów", jak również międzynarodowe standardy dla nich.

Fragment raportu znajduje się poniżej. Tłumaczenie z niemieckiego:

"Giełdy wymiany Bitcoin są anonimowe, w przeciwieństwie do wymiany dla normalnych walut. Strony, które realizują transakcje gotówkowe nie dostarczają żadnych informacji. Nie możemy powiedzieć, jak bardzo zaangażowane były strony w transakcję. Nie możemy nawet powiedzieć, jaki typ transakcji walutowej został wykonany . To może być punkt wymiany walut lub transfer.

Systemy transakcyjne, które współpracują z Bitcoin, muszą potwierdzić legalność stron. Muszą one zawierać wszystkie informacje, niezbędne do polityki "KYC" i ustaw przeciwko praniu brudnych pieniędzy. Obie strony muszą potwierdzić legalność dla skutecznego przeprowadzenia transakcji z Bitcoin. Jeśli nie, transakcje biznesowe można zdefiniować jako nieuprawniony "przelew" ze wszystkimi tego konsekwencjami. "

Serwis informacyjny "CoinTelegraph" otrzymał następujące informacje ze źródła, który chciało pozostać anonimowe: "tekst jest bardzo trudny do zrozumienia. Finma powiedziała, że jest to konieczne w celu identyfikacji partii, którzy kupują i sprzedają Bitcoiny, w przeciwnym razie firma może nieświadomie wziąć udział w praniu pieniędzy. Firmy Bitcoin mogą stracić status na giełdzie. Będą one zdefiniowane jako firmy, które świadczą usługi przekazów pieniężnych w tym przypadku. "

FINMA


Follow Cointelegraph on Facebook